Pavel Callta napsal píseň pro svou maminku. Ta podlehla zákeřné nemoci!

Když Pavel Callta skládá písně, nejčastěji čerpá z vlastních zkušeností. Tentokrát ale musel sáhnout hodně hluboko do svého nitra. Organizátorům pochodu proti rakovině prsu totiž slíbil, že napíše hymnu k jejich devatenáctému ročníku, hit vzniká z jeho bolestivé zkušenosti s touto zákeřnou chorobou.

Autor hitu Píšem si svůj sen si před několika lety prošel noční můrou. Na rakovinu mu totiž umřela milovaná maminka. Nyní měl možnost se ze svých pocitů vypsat. Napsal totiž píseň Nechat vítr vát, která se stane hymnou letošního Avon pochodu.

„Jelikož jsem si tím prošel, psalo se mi to dobře. Vím, co mamka prožívala. Když mám u songu námět a vím, o čem to bude, jde to dost rychle. Mám námět, pak už si hraju jen se slovy a píšu,“ prozradil nám zpěvák, který svou novou píseň nazpíval s Martou Jandovou, jejíž maminka také podlehla rakovině.

„Propojilo se to, protože je to logické a autentické. Máme o čem zpívat. Není to o tom, že nějaký kluk složí hymnu, ale jde o životní zkušenost,“ vysvětlil nám na desátých narozeninách TV kanálu Prima Cool Callta.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat