jít naiDNES.cz

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Co asi tak zajímavého Patricie četla? | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých silnicích zakázáno, Patricie Solaříková tento zákon vesele porušuje. Fotografové Expresu ji načapali v centru Prahy a rozhodně se nevěnovala silničnímu provozu. Místo toho se dívala do svého smartphonu!

Statistiky o dopravních nehodách jsou neúprosné. Jenom loni na českých silnicích kvůli nepozornosti za volantem zemřelo 65 lidí, neuvěřitelné dvě třetiny řidičů za jízdy používají mobil a téměř dvacet procent šoférů se dokonce fotí či natáčí videa. Kvůli SMS zprávě, fotce či telefonnímu hovoru čeští řidiči ročně způsobí až deset tisíc dopravních nehod.

A přestože za používání mobilního telefonu za volantem hrozí odebrání dvou bodů a až tisícikorunová pokuta na místě, mezi hříšníky se zařadila i herečka a influencerka Patricie Solaříková.

Tu jsme načapali s mobilem v ruce v centru Prahy a nepůsobila, že by ji zajímal silniční provoz. Místo toho se upřeně dívala do svého telefonu.

Tak snad šlo o výjimečnou situaci, i když ani to Patricii neomlouvá. Mobil do ruky za volantem prostě nepatří. To se snaží vymýtit emotivní kampaň s názvem Nepozornost zabíjí a Patricie, která má jenom na Instagramu vliv na více než čtvrt milionů lidí, by měla jít příkladem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 22. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  14
 • Super
  10
 • Cože
  6
 • Tvl
  6
 • Sladký
  5
 • Haha
  4
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře