Terezin život v pákistánské věznici? Až 55 žen v jedné cele a islámské knížky!

Tereza odsouzená za pašování heroinu bude muset strávit v pákistánském vězení dlouhých devět let. A to ve velmi otřesných podmínkách. Jednu celu totiž sdílí až s 55 dívkami. Jak svůj trest snáší a co celé dny dělá?

Pákistánský soud byl sice k mladé Češce, která se před rokem pokoušela do Arabských emirátů propašovat téměř devět kilogramů heroinu, velmi shovívavý, přesto v tamějším vězení bude muset strávit téměř devět let života. 

Ačkoliv se po vyřčení verdiktu sesypala a chvíli dokonce držela hladovku, vypadá to, že se se svým osudem začíná smiřovat. To alespoň vyplývá ze slov pákistánského novináře Alího Aršáda, který Blesku poskytl o Tereze nové informace.

„Dozorce ve vězení mi řekl, že Tereza už jí normálně. Nemá sice ráda pákistánské jídlo, ale jíst musí. Ostatní vězeňkyně ji učí urdštinu. Některé její kamarádky s ní dokonce chodí na procházky,“ popsal pákistánský novinář s tím, že se Tereze daří již lépe.

Ačkoliv jednu celu má sdílet s 35–55 dívkami, prý s nimi nemá žádný problém. Naopak si mezi nimi údajně našla i kamarádky. 

„Nejvíce času tráví Tereza čtením knížek. S ostatními ženami ve vězení vychází dobře a rovněž dozorci si chválili její chování,“ dodal zdroj, podle něhož se Tereza ve vězení začala modlit. Neznamená to ale, že by konvertovala k islámu. Jen prý islámské knížky studuje.

Přestože se Tereza proti verdiktu odvolala, je otázkou, co s jejím případem bude. Právník, který ji obhajoval, na ni totiž poté, co se měl dozvědět, že ho chce vyměnit za právnické eso Naveeda Khana, zanevřel. S tím přitom Tereza ještě prý není domluvená. To alespoň vyplývá ze slov pákistánského novináře. 

„Dozorce mi řekl, že ji dosud ještě nenavštívil nikdo ve vztahu k jejímu případu. Když si vzpomene na svou rodinu, rozpláče se,“ uzavřel Aršád.

Fotogalerie

Komentáře