Důkaz, že papež je největší badass Vatikánu: Vyrazil sám na nákupy

12. října 2015
Až tento muž jednou umře, nejspíš budeme trochu u televize natahovat. Protože sice v Boha věříme jen tehdy, když potřebujeme vyhrát ve sportce, ale tenle papež je tak strašně cool, že mu políbíme jeho prsten kdykoliv. Tady je další důvod, proč ho lidé tak milují.

Donedávna jsme byli zvyklí na to, že papež byl taková nedostupná ikona v nevkusně vyšívaných hadrech s obřím čepcem na hlavě a latinsky říkala věci typu „Šli dva poutníci po prašné cestě, najednou ze stromů začaly padat květy a ten jeden spatři lišku nesoucí džbán vody na hřbetě,“ a z toho jste si měli vzít ponaučení a pak pětkrát říct Zdrávas Maria.

Papež Benedikt to fakt neměl jednoduché.

To papež František, ten je jiné kafe. Sice je mu už (?) 78 let, ale řádí jako statný čtyřicátník.

Své ochrance zdrhá z papamobilu nebo do něj bere stopaře z řad diváků, chodí si jen tak halabala po ulicích, sveze se pouličním autobusem, líbá nemocné lidi, žehná rozvedeným a homosexuálům, svou administraci si vyřizuje sám a občas někomu zavolá telefonem a ten někdo má pak šok. A taky většinu času nevypadá jako papež a dokonce je držitelem titulu Nejlépe oblékaný muž roku 2014.

Není proto divu, že ho baští i ti, kdo nejsou věřící. Vatikánská superstar se totiž chová jako obyčejný člověk a jako obyčejný člověk chodí i nakupovat.

Fotogalerie

Nedávno se zjevil v obchodě u jednoho italského optika, samozřejmě bez jakéhokoliv ohlášení nebo předchozího upozornění. Přišel si vybrat nové brýle a jejich nákup probíral nejen s šokovaným prodavačem, ale i s majitelem obchodu a z celé akce vznikly nádherné paparazzi snímky focené přes výlohu obchodu.

Nás na celé téhle akci, která je tak obyčejná, až je prostě boží, mrzí jen jedna věc. Že si nakonec nevybral ty fialové se štrasem!

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:43 úterý 9. února 2016. Anketa je uzavřena.

  • 23
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 5
Komentáře