Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Nafackovat by si měli i diváci v sále, kteří „odsuzují násilí“ a pak freneticky tleskají Willu Smithovi

  I když udílení Oscarů stále patří mezi nejsledovanější televizní události, zlaté časy už má tento filmový svátek zdárně za sebou. Od té doby, co často karikované a vysmívané děkovné řeči ve stylu „Děkuji bohu, děkuji svým rodičům...“ nahradila agitka, bití se za dvacet pohlaví i politická hyperkorektnost, jako by diváci ztratili chuť přímý přenos sledovat. Nepomůže tomu ani facka, kterou Will Smith ubalil Chrisu Rockovi. Stalo se tak poté, co moderátor vtipkoval na účet jeho manželky Jady Pinkettové Smithové. Korunu tomu pak nasadili diváci v sále, kteří Smithovi nadšeně tleskali, když si později přišel pro Oscara. Ti všichni by si zasloužili sošku za pokrytectví, podobně jako oceněný herec, který v roce 2015 v rodné Filadelfii pochodoval proti násilí.

  „Až budeš na vrcholu, buď opatrný, tehdy si pro tebe přijde ďábel,“ radili Smithovi kolegové Tyler Perry a Denzel Washington poté, co neudržel nervy a hájil čest svojí manželky pěstmi.

  Pravda, vtipkovat na adresu jeho manželky, která trpí alopecií (chorobné vypadávání vlasů, pozn. red.), a přirovnávat ji k dohola ostříhané vojačce G. I. Jane, již si zahrála Demi Mooreová, bylo možná za hranou. 

  Předávání Oscarů „zpestřil“ Will Smith, který moderátorovi Chrisu Rockovi jednu ubalil. Stalo se tak kvůli vtipu o manželce, která trpí alopecií.

  To se moderátorovi Chrisu Rockovi příliš nepovedlo a je úplně jedno, jestli je znám svým nabroušeným jazykem. Mohl odhadnout, že hyperkorektní publikum tento vtípek nestráví. A už vůbec ho nedá herec, který léta bojuje se svými démony a ďábel ho evidentně už dávno navštívil.

  „Odmítám někoho nenávidět, protože je Mexičan nebo protože je černý nebo bílý nebo LGBTQ. Odmítám někoho nenávidět, protože je policista. Odmítám někoho nenávidět, protože je Asiat,“ řekl na loňských Oscarech slavný americký filmový tvůrce Tyler Perry.

  Rok se s rokem sešel a na Oscarech padají facky. Opravdu zajímavý posun. „Netolerujeme násilí v jakékoli formě,“ uvedli k incidentu akademici. Losangeleská policie se jím nebude zabývat, protože k tomu nikdo nedal podnět.

  Předávání Oscarů „zpestřil“ Will Smith, který moderátorovi Chrisu Rockovi jednu ubalil. Pak si přišel pro sošku a došlo i na slzičky.

  Sám Smith se k celé věci zatím nevyjádřil, i když by měl, a to hodně rychle. Až bude příště pochodovat proti násilí, mohl by taky jednu schytat a nikdo by se tomu nemohl divit. 

  Nafackovat by si měli i diváci v sále, kteří „odsuzují násilí“ a pak freneticky tleskají herci, jenž nafackoval moderátorovi. Jako by snad neměli vlastní názor a jen se drželi pokyny režiséra, který radil tleskat každému, kdo vyleze na pódium, ať se děje, co se děje.

  Jisté je, že od chvíle, kdy oslavu hereckých výkonů a filmových počinů nahradila agitka za udržitelnost, rovnost dvaceti pohlaví i hyperkorektnost, kdy jednomu projde mnohem více, než si může dovolit ten druhý, to jde s Oscary z kopce. 

  Což o to, sledovanost mají slušnou, ale zdaleka ne tak vysokou jako v dobách největší slávy.

  Předávání Oscarů „zpestřil“ Will Smith, který moderátorovi Chrisu Rockovi jednu ubalil. Pak si přišel pro sošku.

  V Česku podobně upadala soutěž Miss, která se z hlavního vysílacího času, kdy u obrazovek seděl snad každý, postupně propadala, až skončila úplně a v její tradici pokračuje konkurence. 

  Potká podobný osud také Oscary? A bude se příští rok na pódiu střílet?

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

  Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

  Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

  Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

  Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz