Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Nejdivnější Oscaři: Vítězný film vyhlásili špatně, moderátor udělal z přenosu politickou otravnost

  Jimmy Kimmel si z toho udělal svoji agitku. | foto: Profimedia.cz

  Povedlo se letošní předávání Oscarů? Mělo našlápnuto, Jimmy Kimmel, moderátor večera, hodlal udělat z večera zábavnou show, nápady na humor se ale nedostavily, tedy pokud nepočítáme ten politický. Tam, kde chyběla kreativita, se dostavil Trump. Ještě že si ho Amerika zvolila, jinak by se neměl kdo čemu v sále smát.

  Ceny Oscar jsou opravdu tou nejdůležitější událostí roku v celém uměleckém světě, těší se na něj nejen velké hvězdy, ale i obyčejní diváci u obrazovek, kterým filmy a oblíbení herci dávají aspoň na pár minut zapomenout všední starosti.

  Stejně jako být oceněn pro filmaře a umělce je nemálo důležité pro moderátory být vybráni k tomu, aby publikum i fanoušky provedli hladce celou akcí a pokud možno zabavili všechny tak, aby si nikdo nevšiml, že Oscaři trvají úmorné čtyři hodiny a vlastně se jedná o organizovanou nudu.

  Jimmy Kimmel, komik a moderátor, který má v Americe svou úspěšnou talk show, uváděl Oscary poprvé, nejspíš možná proto se rozhodl využít šance milionů očí upřených na jeho osobu, aby předvedl, co v něm vězí. Celý přenos si usurpoval pro své antitrumpovské vtipy, na lidmi zvolenou hlavu USA nastartoval ihned po úvodním čísle Justina Timberlaka a už se toho nepustil. Využil každého momentu tak mocně, až herci začali mít pocit, že to je snad nějaký předvolební míting, a namísto věcných sdělených o cenách glosovali současnou povolební situaci.

  Kde dochází nápady, tam přichází Trump

  Jak se museli v sále cítit ti, kteří Trumpa volili, je jim jedno nebo prostě jen obyčejně respektují vůli lidu a hlavu státu, na to Kimmel ohled nebral, hlavně, že pozornost byla jeho. Prezidentovi poslal v přímém přenosu tweet, otřel se o návrhářské podnikání jeho dcery Ivanky a švédské umělce vyprovázel slovy, ať nezapomenou na to, co se stalo ve Švédsku.

  To je legendární Trumpova věta, která minulý týden zmátla svět. Trump kritizoval nepokoje ve Švédsku, žádné ale v té době nepanovaly, přišly až o dva dny později. Kimmel si chtěl vystřelit z Trumpovy hlouposti, nicméně ve Švédsku zapálená auta, rvačky s policií a vytváření no-go zón se otočily proti samotnému moderátorovi.

  Z udílení Oscarů se tak stal souboj nejlepších antitrumpovských postojů a výroků lidí, kteří berou miliony za to, že vás dvě hodiny baví a jejich moc tkví v tom, že jsou vidět v televizi. O to víc hloupěji pak tyto výstupy působily v případě, kdy například herec Vince Vaughn - Trumpův podporovatel - během své řeči mluvil, o čem mluvit měl, tedy o filmu. Na rozdíl od ostatních ho nenapadlo svoje názory nejen hájit, ale nadto s nimi diváka - tedy voliče - obtěžovat.

  Momenty večera, které zanikly v politickém pomatení

  Díky tomu všemu se pak zapomene na to zásadní, co bychom si měli z Oscarů 2017 pamatovat.

  Že tam přišel těžce nemocný Michael J. Fox, který předával cenu. Parkinsonova choroba se na něm podepsala a byl to jeden z nejhezčích momentů večera.

  27.února 2017 v 05:38, příspěvek archivován: 27.února 2017 v 06:41

  Seth Rogen just completed his bucket list at the #Oscars thanks to the DeLorean, Michael J. Fox...and Hamilton: https://t.co/wUv57o3Orf https://t.co/VQX87rhTVP

  Že na Oscary přišli turisté, kteří si mysleli, že jdou na prohlídku hollywoodských studií (i když si myslíme, že to bylo celé sehrané).

  Že Meryl Streep během své rekordní dvacáté nominace dokázala, že je skutečná dáma. Nejen že nekomentovala Trumpovy narážky na její osobu, že je přeceňovaná herečka, ale už v řadě dalšího neproměněného Oscara přešla s úsměvem. Legendou již dávno je.

  Meryl Streep byla jednoznačně největší hvězdou večera.

  Že Justin Timberlake je opravdová hudební hvězda.

  A že vyhlašování výsledků může být pěkná ostuda, když Warren Beatty ohlásil jako vítězný film La la land a během děkovaček štábu se přišlo na to, že to je Moonlight.

  27.února 2017 v 06:13, příspěvek archivován: 27.února 2017 v 06:47

  #Oscars https://t.co/ECAAjMbC4j

  Zkrátka, na tyto Oscary se nezapomene. Ovšem když se na ně bude vzpomínat, tak jen v tom rozpačitém smyslu.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 6:48 úterý 27. června 2017. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   82
  • Super
   22
  • Haha
   14
  • Tvl
   12
  • Sladký
   8
  • Cože
   7
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...