Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Na Ukrajinu kašlat! Chci levnější pribiňáky pro děti, vzkazuje Koktová premiérovi Fialovi

  Ornella Koktová | foto: Herminapress.cz

  Ornelle Koktové (28) došla trpělivost a opřela se do politické strany ODS v čele s premiérem Petrem Fialou (57). Ornella odsoudila stranu za to, že vyjádřila podporu Ukrajině. Mladá maminka se totiž bojí války s Ruskem, a navíc ji teď trápí úplně jiné problémy. Koupila pribináček za 25 korun a máslo za 60, což si líbit zkrátka nenechá. I proto se rozhodla na sociálních sítích rozvířit vášnivé diskuze a na ceny potravin si postěžovat.

  Ornelle Koktové se pěkně protočily panenky, když si přečetla příspěvek politické strany ODS. Ta na sociálních sítích vyjádřila podporu Ukrajině s tím, že jim chtějí darovat dělostřeleckou munici, aby se jejich země mohla lépe bránit ruské agresi, a zároveň se vyjádřila, že podporuje sankce proti Rusku. 

  To Ornella ustát nedokázala. „Je Ukrajina v NATO?“ rozčílila se. Tuhle pomoc nechápe, je proti ní, a navíc se bojí, že se tím rozpoutá válka. 

  „Posílat munici je přímo symbol mírového jednání,“ odplivla si ve Stories. 

  Ódéesce se rozhodla napsat i komentář, který si za rámeček nedali.

  „Nevím, proč by se vojáci ve vlastním státě nemohli pohybovat dle libosti. Jasný, pojďme si tu rozpoutat válku s Ruskem, to Evropa potřebuje. A ty sankce? To myslíte vážně? Za co přesně? Až Putin zavře kohoutky, to bude srandy kopec,“ rozepsala se ve svém ostře mířeném komentáři. 

  K tomu se ještě rozhořčila nad tím, komu to dali lidé ve volbách hlas. A podotkla, že na Ukrajině podle ní přece žádní Rusové nejsou.

  Navíc sdílela i komentář Pavla Blažka, který napsal: „Dodávat zbraně a munici jakékoli zemi je velmi agresivní čin s mírovými úmysly naprosto neslučitelný. Nemluvě o vměšování se do cizích záležitostí. Již vůbec nemluvím o velmi naléhavých vnitrostátních problémech. Jste již opravdu bez zbytku rozumu. Toto jednání lze označit jako válečné štváčství. Stydím se, že jsem vás volil.“

  K tomu Ornella dodala: „Prosím, nehrajte si tady na druhý osmašedesátý, to bychom mohli za chvilku začít napadat i Němce za ty dvě světové. Nebo si ještě připomeneme národní obrození? Rusové tam nechtějí další základnu NATO. O tom to celé je, jen o základnách. A to je hnus. A USA opět dělá tlaky, ne že by jim záleželo na Ukrajině, ta je všem ukradená, jde jim jen o základny a to mě štve. Jinak by se na Ukrajinu vy*rali jako tenkrát na nás.“ 

  Ornella řeší totiž daleko důležitější problémy, tedy hlavně to, co se děje tady v Česku a co trápí i její fanoušky. Upozornila na to, jak podle ní zdražují potraviny. Ve Stories se „pochlubila“ nákupem cereálií, jogurtů, neperlivé vody, nějakého toho ovoce, soli, sýra a másla.

  „Tohle stálo tisícovku. Bez masa, bez smetany, bez vajec,“ rozhořčila se s tím, že ji máslo vyšlo na bezmála šedesát korun a pribináček na pětadvacet. A rovnou se obrátila i na nového premiéra Fialu, který sice s cenami asi moc neudělá, to spíše výrobci. Její frustraci ale chápeme a u lidí sklidila za svou stížnost nemalý úspěch.

  „Pane premiére, budou si za vás moci lidé koupit pro děti pribiňák i bez počítání? Fakt je mi líto důchodců a obecně všech lidí v nouzi. Tohle je síla,“ odplivla si pomyslně.

  Jak už jsme naznačili, Ornellin názor sdílí lidé nejen v Česku, ale i na Slovensku.

  Ornella si užívá s rodinkou ve Špindlu.

  „U nás stojí kostka másla 3,39 eur za 250 gramů, což je více než 100 slovenských korun. Litr mléka víc než 30 korun. I když máme euro, už nevím, jak dlouho, stále přepočítávám na koruny,“ ozvala se jí fanynka do zpráv na Instagramu.

  „Bohužel bude ještě hůř, dcera je těžký alergik na vejce a mléko, tak nám nezbývá než jet veganské jogurty a mléka. To jsou teprve pálky. Teď ještě chtějí zvedat daně, houska za čtyři padesát je taky masakr,“ vzkázala Ornelle další sledující, tentokrát z Česka.

  Ornella nakonec celou kauzu uzavřela s tím, že má jasné řešení: „Je to hrozný. Vím, že inflace drtí celý svět, ale vždyť by třeba stačilo nevyvážet naši energii do zahraničí, nechat ji u nás a nekupovat jinou z ciziny za draho.“

  Roste nám tu nová kandidátka na prezidentku?

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

  Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

  Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

  Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

  Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

  Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz