Ondřej Vetchý povýšil: Z čerta Vraníka se konečně stal Luciferem

Z Vraníka Luciferem. Proměna Ondřeje Vetchého. | foto: Čertí brko

Přes třicet let uplynulo od premiéry veleoblíbené pohádky S čerty nejsou žerty a Ondřej Vetchý se znovu objeví v roli čerta. Za ty roky ale pořádně povýšil. Z čerta Vraníka zvaného Janek je přísný Lucifer.

Čertí brko se jmenuje pohádka z dílny režiséra Marka Najbrta, která na konci listopadu vstoupí do kin. Právě s ní se po více než třiceti letech od vzniku legendárního filmu S čerty nejsou žerty vrací Ondřej Vetchý, aby ztvárnil Lucifera.

„Moc bych přál téhle pohádce, aby se zařadila mezi ty, na kterých jsme vyrostli a které jsme milovali a neseme si je v sobě po celý život,“ říká Ondřej Vetchý, o jehož obsazení rozhodl právě Najbrt.

„Při vzniku scénáře jsme na obsazení ještě nemysleli. Volba Ondřeje vyplynula z toho, že je to výborný a oblíbený herec. Lidí, kteří už někdy hráli čerta, je u nás vzhledem k počtu filmových a televizních pohádek celá řada, takže to nebyl z naší strany nějaký promyšlený záměr. Ale fakt, že se z mladého čerta Vraníka z pohádky S čerty nejsou žerty stal otcovský Lucifer, považujeme za zajímavou a zábavnou souvislost,“ říká režisér.

V kůži Ondřeje Vetchého před třiceti lety se může dneska cítit Jan Cina, který ztvární roli Bonifáce. Cítí to tak i sám Vetchý. „Mně Jan Cina jako Bonifác v takové své křehkosti a zranitelnosti trochu připomíná čerta Janka Vraníka, jehož jsem hrál, když jsem byl ještě chlapeček, a to je moc milé,“ přiznal Vetchý.

Jak si herec povede v roli Lucifera a bude stejně přísný jako Karel Heřmánek v pohádce S čerty nejsou žerty? To se budeme muset nechat překvapit.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 1:05 17. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  13
 • Haha
  11
 • Tvl
  10
 • Trapas
  9
 • Sladký
  8
 • Cože
  7
Komentáře