Geislerová a Vetchý na natáčení odmítli kaskadéry. Jak to dopadlo?

Během natáčení bylo Aně i Ondrovi chvílemi dost horko. | foto: Herminapress

Aňa Geislerová a Ondřej Vetchý mají pro strach uděláno. A oběma se to málem stalo osudným. Vetchý málem uhořel a jedna z našich nejkrásnějších hereček skončila hluboko zabořená ve sněhu.

Když Geislerová s Vetchým kývli na natáčení romantické komedie Pohádka pro Emu, netušili, že půjde o jedno z jejich nejtěžších natáčení.

Scénárista a režisér snímku v jedné osobě Rudolf Havlík jim totiž do scénáře připsal po jedné nebezpečné scéně, kterou za ně měli odehrát kaskadéři. Oba tuto možnost ale s díky odmítli.

Při natáčení scény, kdy se Aňa jakoby učí lyžovat, dublérku odmítla. Tak jsem jí řekl, ať nám to teda ukáže, jak pojede, jako když neumí lyžovat, protože ona lyžuje perfektně. To, co předvedla a jak se u toho hýbala, mě přesvědčilo o tom, že v Aně je tolik komediálního talentu, který potřebuje ven, že je prostě škoda jí to nedopřát,“ prozradil režisér filmu.

Geislerová má ale jiné vysvětlení. „Původní kaskadérka si zlomila nohu a místo ní přišla taková malá holčička, jejíž zdraví jsem nechtěla mít na svědomí. Nechtěla jsem, aby si kvůli mně zlomila páteř, tak jsem to radši vzala na sebe a tu scénu natočila sama, přiznala herečka, která nakonec vše zvládla s přehledem.

Horší to měl Ondřej Vetchý, který během natáčení jedné scény v kostýmu čerta zcela vzplanul. Sám herec přiznává, že když tuto scénu natáčel, byla v něm malá dušička.

Oheň nemáte nikdy pod kontrolou. S kaskadérem jsme se domluvili, co a jak, ale ostatní bylo na mně. A i když bylo vše připravené, v jednu chvíli mi oheň usmahl ruku. Aňa byla ale skvělá a včas mě uhasila. Kdyby tam nebyla, tak by tady asi seděl někdo jiný,“ svěřil se Vetchý s tím, že s Geislerovou kaskadéry potřebují jenom k tomu, aby jim ukázali, jak na věc.

Strach o Vetchého měl i režisér filmu. „Bál jsem se, aby mi neshořel, protože je tvrdohlavý jako Aňa a kaskadéra také nechtěl. A tak jsme ho zapálili. Ondřej je na tyhle věci zvyklý, takže samozřejmě celou akci zvládl jako Jackie Chan, ale přece jen jsem tam tenkrát stál u druhé kamery a říkal jsem si, vidíš, ty blbče, ty teď zpopelníš jednoho z našich nejlepších herců. No a Ondřej se zapálil, shořel, Aňa ho uhasila, protože zase odmítla dubléra a šli jsme na pivo. Akorát potom neměl pár dnů obočí,“ směje se zpětně režisér filmu Pohádka pro Emu, který půjde do kin již 3. listpadu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 23. února 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Trapas
  10
 • Tvl
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  8
 • Sladký
  7
Komentáře