Ondřej Hejma o Zemanovi: Sice mi dal medaili, ale nejsem jeho fanoušek

Když Ondřej Hejma přijal z rukou prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání, sklidil velkou kritiku. Přesto sám sebe za podporovatele úřadujícího prezidenta nepovažuje. Ba naopak! Co si frontman skupiny Žlutý pes o Zemanovi myslí?

Ondřej Hejma se proslavil sice díky svému hudebnímu umu, pravidelně ale komentuje i aktuální politické dění. Zatímco s Václavem Klausem sympatizuje již roky, dlouho se považuje za kritika jeho nástupce Miloše Zemana. Přesto právě z rukou Miloše Zemana 28. října loňského roku převzal státní vyznamenání.

„Jenom proto, že mi pan prezident milostivě udělil nějakou medaili, to ještě z člověka nedělá nějakého jeho fanouška. Naopak jsem Miloše Zemana vždy ve svých sloupcích kritizoval a on to dost dobře ví. Když jsem ho potom jako novinář, který s ním dělal rozhovory v Press klubu, poznal osobně, tak jsem si k němu našel určitou cestu,“ svěřil se nám Hejma, který sám sebe ale považuje za velkého klausovce a kritizovat Zemana přestat nehodlá.

„Možná proto, že jsem ho kritizoval, jsem to vyznamenání dostal. Tak to prostě chodí,“ dodal zpěvák, jenž se vyjádřil i k nové slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové.

„Celý život působila v neziskové sféře, což člověka utváří. Něco to znamená. Někdo je akademik jako Klaus, někdo je byznysmen. Neziskovka je ale zvláštní kvalifikace pro prezidenta. Hlavní ale je, čím oslovila své voliče,“ uzavřel.

Ještě v posledních volbách byl podle svých slov voličem ODS, situace na frontě se ale prý mění každým okamžikem.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat