jít naiDNES.cz

Ten třetí vzadu: Jak díky nápadu uchvátil Oliver Dlouhý, bratr slavných herců, celý svět

 • Oliver Dlouhý je mladší bratr Vladimíra a Michala Dlouhých
 • Ve hereckých šlépějích se ovšem nevydal, začal totiž podnikat
 • Založil vyhledávač letenek, který pracuje na principu algoritmu
 • Jeho firma Kiwi (dříve Skypicker) zažila raketový vzestup

Oliver Dlouhý založil velice úspěšnou firmu. | foto: MAFRA

Z nuly na sto. Takhle by se dal popsat vzestup firmy, kterou založil Oliver Dlouhý. Jeho bratři Michal a Vladimír se vrhli na úspěšnou hereckou dráhu, ale Oliver dal světu firmu Kiwi (dříve Skypicker), která lidem poskytne nejlevnější letenky. Díky chytrému nápadu Oliver Dlouhý vydělal pořádný balík.

Když byl Oliver Dlouhý na gymnáziu, tak mu jeho spolužák věštil dvě různé životní cesty. „Ty budeš buď strašně moc bohatej, nebo strašně moc chudej,“ vzpomíná na svá studentská léta v rozhovoru pro Magazín DNES Dlouhý.

Jak ze vlastně z člověka, co má hluboko do kapsy, stane obletovaný boháč? Mladý český vizionář pro vznik firmy využil vlastních zkušeností z cestování po světě.

„Hledal jsem levné letenky a kombinace, které šetřily peníze. Protože jsem byl zrovna vyhozený ze školy a nevěděl jsem co se životem, tak jsem si řekl, že bych mohl udělat službu, která ty kombinace vyhledává za zákazníky,“ říká Dlouhý.

Oliver Dlouhý je bratrem slavného hereckého dua. On se ale na hereckou dráhu...

Oliver Dlouhý je bratrem slavného hereckého dua. On se ale na hereckou dráhu nevrhl.

Ty, které zrovna vyhazují ze školy kvůli špatnému chování, či neuspokojivému prospěchu, ovšem zklameme. Tento mladík totiž není žádný vyvrhel, šikanátor, či flink. Kvůli svému úspěchu musel obětovat leccos.

Například spánek, volný čas, odpočinek a také svoje zdraví. Proč zrovna to?

Oliver Dlouhý je bratrem slavného hereckého dua.

Oliver Dlouhý je bratrem slavného hereckého dua.

„Ještě před dvěma roky, v roce 2015, jsem spal dvě hodiny denně. Ale nejsem pyšný na to, jak jsem v té době fungoval,“ říká Oliver a v rozhovoru naznačil, že si k bdělosti a od stresu napomáhal látkami, na nichž se dá vypěstovat závislost.

Z tohoto bouřlivého období ovšem Oliver Dlouhý již „vyrostl“ a v současné době se na podnikání dívá jiným směrem, „Myslím, že ještě rok a mohlo to (užívání povzbuzovadel) mít vážné zdravotní následky. Od roku 2016 se ale hodně změnilo. Firma se profesionalizuje,“ svěřuje se v rozhovoru bratr slavného hereckého dua.

Vladimír Dlouhý byl slavným českým hercem.

Vladimír Dlouhý zemřel v roce 2010.

Co je ale tajemstvím jeho úspěchu, to přímo Dlouhý neprozradí. Jisté je jen to, že v tomto chlapíkovi již od mala dřímal obchodní talent. Obchodoval s borůvkami, na základní škole vedl školní noviny a podle svých slov na to šel „tvrdě komerčně“.

Díky němu, třetímu bratrovi slavných herců, s nimiž má společného otce a jinou matku, tak nejen Češi cestují po světě daleko levněji. On mezitím se svým bratrem Michalem jezdí úplně obyčejně pod stan, jako pohodář.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 25. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  33
 • Trapas
  14
 • Tvl
  8
 • Sladký
  7
 • Haha
  6
 • Cože
  6
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat