Už to zase začíná, vrčí lidé po vypadnutí Šípkové, z pavláskování se stala tradice! Existuje protilék?

Olga Šípková s Markem Dědíkem aspirují na vítězství. | foto: Profimedia.cz

Mnozí ji měli jako jasnou favoritku letošního StarDance a je to snad i první pár historie české mutace soutěže, který dostal plné počty bodů v teprve prvním vyřazovacím kole. Přesto v sobotu večer, po třetím vyřazování, Olga Šípková vypadla. Za ní zůstali daleko nemotornější Ondřej Bank nebo Kristýna Leichtová. Pavláskování, vrčí Facebook.

Minulý ročník se stal pro StarDance, neměnnou a do té doby předvídatelnou soutěž, jaksi zlomovým. Udivení diváci a hlavně porotci totiž zjistili, co doopravdy znamená síla podpory publika, diváci totiž až do finálových kol drželi vrchního šlapače zelí Lukáše Pavláska.

Zda pro sympatie nebo pro škodolibost, tedy vytvářeli tzv. televizní trolling, to už se nikdo nedozvíme, nicméně už tehdy pořad vyvolával velké emoce a letos, po roce, se všechny zase navracejí zpět.

V sobotu ve třetím vyřazovacím kole vypadla Olga Šípková (47), adeptka na celkové vítězství, pohybově nadaná sportovkyně předvádějící úctyhodné výkony a hlavně tanec, o níž se ale nemohlo říct, že by byla lidem neznámá nebo působila nesympaticky.

Olga Šípková má rozsah jako nikdo jiný ze soutěžících.

Olga Šípková měla taneční rozsah jako nikdo jiný ze soutěžících.

A zatímco ona dostávala od profesionální poroty nejvíce bodů, hlas lidu už zase překvapil a mnohé znechutil. Za Šípkovou totiž zůstávají v soutěži větší dřeva, třeba lyžař Ondřej Bank, herečka Kristýna Leichtová nebo kuchař Emanuele Ridi, na němž je vidět, že tanec trochu fláká a kdyby se snažil víc, byl by hvězdou řady.

Že má StarDance divácky namále je vidět v diskuzích na oficiální stránce pořadu, kde se to znechucenými komentáři jen hemží. Poprvé ale kromě vztekání se diváků přibyla i nová věc - volání po tom, aby byly zveřejněn počet hlasů.

Mnozí totiž vzpomínají právě na loňskou řadu, kde dobří tanečníci byli koseni Pavláskem a lidem se celá ta situace už nepozdávala, vypadnutí favoritky již ve třetím kole je ale pro ně nyní věc téměř nemožná.

Většina reakcí na Facebooku se proto shoduje na tom, že soutěž namísto tančení přešla do tradičního pavláskování a doopravdy vyhraje ten, kdo to jako největší nemehlo dotáhne nejdál.

Pochopitelně se připojily i klasické vzdory, že od této chvíle přestávají fanoušci StarDance sledovat. Tato hrozba sice není nijak zásadní, jelikož sledovanost nijak neklesá a nikdo ani nepředpokládá, že by se tak stalo, alespoň ne ještě v této řadě, ale kritických hlasů na pořad - a hlavně výběr celebrit do něj - přibývá.

StarDance neumí reagovat na moderní diváky

Už jsme kolikrát byli svědky toho, že velcí favorité zůstali těsně před vrcholem, zažila si to třeba Kuchařová, Schneiderová, Vilhelmová nebo Norisová, ale aby takový očividný pohybový talent vypadl už ve třetím kole, to se stalo poprvé.

Jaký je na to recept? Žádný.

Sama soutěž je velice zkostnatělá a stejně tak se chová i ke svým divákům - mohou pro své favority posílat jen placené zprávy, což je v dnešní internetové a interaktivní době věc skoro neuvěřitelná. Kdysi se mělo za to, že na StarDance budou koukat hlavně lidé v pokročilém věku, ale poslední dobou se ukazuje, že opak je pravdou.

Nejsilnější základnou jsou moderní internetově aktivní diváci a dokud ti nebudou mít možnost nějaké aplikace s okamžitým a bezplatným posláním hlasu bez úmorného vyťukávání znaků, nebude žádná síla světa, která by je donutila „zvednout palec“.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 1:53 27. února 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  119
 • Trapas
  43
 • Haha
  35
 • Tvl
  27
 • Sladký
  23
 • Cože
  21
Komentáře

Mohlo by vás zajímat