jít naiDNES.cz

Liam Gallagher z Oasis: Proč válčí s bratrem? Může za to i nemanželská dcera!

Bratři Gallagherovi jsou spolu roky ve válce. Roli v tom hraje i Liamova nemanželská dcera, se kterou se vídal strýc, zatímco její otec ji poprvé viděl, když jí bylo jednadvacet. | foto: koláž expres

Liam Gallagher (46), frontman zaniklé rockové kapely Oasis a nejslavnější host pátečního festivalu Metronome v Praze, měl svérázné názory od nepaměti. Teď vydává sólové album a v interview ukázal, že se nic nezměnilo ani po deseti letech od rozpadu skupiny. Jako otec čtyř dětí (se čtyřmi různými ženami), přičemž s jedním se doteď nevídá a s dcerou Molly (22) se potkal až v jejích jednadvaceti, sám sebe považuje za skvělého tátu. Odkryl také válku se svým bratrem Noelem (52), s nímž je na nože snad od počátku jejich společné kariéry.

Musí se uznat, že kapela Oasis s ústřední dvojicí bratrů Gallagherových byla vždy zárukou kvalitní rockové hudby. Kdo si ale sourozence pamatuje z rozhovorů, těžko by je označil za sympaťáky.

Hezouni s výrazným obočím byli proslulí svou nezaměnitelnou arogancí, za níž se skrývala vzájemná nevraživost a žárlivost, která je provází snad odjakživa. Že přetrvává, se ukázalo nedávno.

Liam Gallagher vydává sólové album. Vystoupí i v Praze.

Liam Gallagher vydává sólové album. Vystoupí i v Praze.

Protože bývalý frontman Oasis Liam Gallagher vydává sólové album, uvolil se poskytnout rozhovor, který musel nadzvednout mandle hned několika lidem.

V první řadě všem jeho bývalým čtyřem partnerkám. S těmi muzikant počal děti a snad každé další bylo výsledkem Gallagherovy nevěry. V druhé řadě pak rozhovor mohl podráždit Liamova bratra Noela, s nímž je na nože minimálně od rozpadu Oasis v roce 2009.

Liam jako otec roku!

Liam prohlásil, že se považuje za úžasného otce. Dceru Molly však potkal poprvé, když už jí bylo jednadvacet. Molly je výsledkem jeho nevěry se zpěvačkou Lisou Moorish.

V té době byl ženatý s herečkou Patsy Kensit, již si vzal v roce 1997. O dva roky později si manželé pořídili syna Lennona. Manželství ale krachlo nedlouho poté, co Patsy zjistila, že Liam už měl nemanželskou dceru.

Liam Gallagher má čtyři děti se čtyřmi ženami. Se čtvrtým se ale nevídá. S...

Liam Gallagher má čtyři děti se čtyřmi ženami. Se čtvrtým se ale nevídá. S dcerou Molly (uprostřed) se poprvé viděl v jejích dvaceti letech.

Zatímco se syny Lennonem a Genem se Liam Gallagher vídal, nemanželskou Molly potkal teprve loni, navíc to ani nebyl nápad z jeho hlavy. Vymyslela to jeho současná přítelkyně Debbie Gwyther s tím, že by se setkání mohlo uskutečnit na Den otců.

„Řekl jsem si, že bych to mohl zkusit. Když už nic jiného, alespoň budeme mít fotky,“ uvedl muzikant.

A tak došlo k dojemnému setkání, během něhož měl Liam své dceři, která studuje na univerzitě politologii a přivydělává si modelingem, říct, jak moc pyšný na ni je. Také pro ni složil píseň Now That I‘ve Found You.

„Říkal jsem si, že je zbytečné se jí míchat do života a hádat se s její podělanou matkou. Takhle věděla, že jsem tu pro ni alespoň finančně, a mohla se na mě kdykoliv obrátit,“ vysvětloval Liam, proč neměl potřebu dceru dříve vyhledat.

Když mu roce 1997 tehdejší milenka Lisa Moorish oznámila, že je těhotná, Liam údajně požadoval, aby šla na potrat. Když vzdorovala, nabídl jí alespoň finanční podporu, nepřál si ale, aby byl uveden v rodném listě jako otec.

To Noel se o Molly zajímal. Do doby než...

Když už se s nemanželskou dcerou nevídal vlastní otec, vídal se s ní alespoň jeho znepřátelený bratr Noel.

„Noel se s ní vídal od jejího dětství. Než se tedy dala na temnou stranu,“ vtipkoval Liam, čímž myslel moment, kdy se s ním Molly po letech setkala a přijala ho na milost. 

Jeho syn Gene k tomu dodal: „Noel není žádný strejda!“ Nejen bratři si tedy nemůžou přijít na jméno, ale ve sporech pokračují i jejich děti.

Liamova nemanželská dcera Molly Moorish s Noelem Gallagherem. Na rozdíl od...

Liamova nemanželská dcera Molly Moorish se svým strýcem Noelem Gallagherem

Bratrská nenávist sahá do minulosti

Spor mezi bratry se táhne více než dekádu. Třenice tam byly dokonce už v době, kdy zakládali kapelu Oasis. Přestože jejich desek se prodávaly desítky milionů, Noel o svém bratrovi tvrdil, že je notorický opilec.

„Nikdy jsem ho snad neviděl střízlivého, ničil všechno, co mu přišlo do cesty,“ popsal Noel svého bratra Liama.

Od rozpadu kapely se bratři veřejně osočují. Nedávno kvůli připravovanému dokumentu As You Were, který má mapovat Liamovu kariéru.

Noel Gallagher se s nemanželskou dcerou Molly na rozdíl od svého bratra vídal...

Noel Gallagher se s bratrovou nemanželskou dcerou Molly vídal celé její dětství.

Liam Gallagher má čtyři děti se čtyřmi ženami.

Liam Gallagher má čtyři děti se čtyřmi ženami.

„Právě mi řekli, že na mě ten ne tak mocný týpek a jeho poskoci v hudebním vydavatelství Ignition Records podají trestní oznámení, pokud do svého filmu As You Were dám záběry sebe, jak zpívám písně Oasis. Ano, písně Oasis. Tak kdo z nás je teď zahořklý?“ napsal Liam Gallagher na svůj Twitter.

Pravda je, že spory mezi bratry existovaly vždycky. A i když loni proběhl pokus o usmíření a leckdo doufal, že se Oasis dají zase dohromady, zřejmě se to jen tak nestane.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat