Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Od genů po vědomé rozhodnutí: Mapa k šťastnější existenci od Cyrila Höschla

  Cyril Höschl odkrývá klíče k duševní pohodě a harmonii. | foto: Profimedia.cz

  Proč máme tak často pocit, že se život nevyvíjí podle našich představ? Jakou výbavu si neseme v genech a co máme zcela ve svých rukou? Cestou od narození až po spokojené stáří vás provede lékařská legenda, popularizátor vědy a uznávaný psychiatr Cyril Höschl spolu s novinářem Ivanem Hamšíkem. Padesát let zkušeností v jedné knize, ve které s nadhledem vysvětlí, co se vám v životě děje a jak to chápat, abyste už navždy měli klidný spánek. A pro zpestření přidá i vzpomínky na setkání s královnou Alžbětou, Václavem Havlem a dalšími osobnostmi.

  V našem neustálém hledání štěstí a smyslu života se mnozí z nás obrací na odborníky v oblasti duševního zdraví a osobního rozvoje. Jedním takovým odborníkem, jehož rady mohou poskytnout cenné vhledy do toho, jak dosáhnout většího klidu a spokojenosti v životě, je Cyril Höschl, uznávaný psychiatr a popularizátor vědy s padesáti lety zkušeností v oboru. Jeho nová kniha slibuje osvětlit mnohé aspekty našeho života s nadhledem a srozumitelně.

  Psychiatr, který rozumí štěstí: Unikátní pohled Cyrila Höschla na spokojený život.

  Höschl nás vede od prvních kroků života až po zralé stáří, přičemž se věnuje otázkám, které nás všechny znepokojují: Proč často pociťujeme, že náš život nejde podle plánů? Co ovlivňuje naše vztahy a jaké máme skutečně možnosti ve svých rukou změnit? Knihy se dotýká nejen vědeckých aspektů psychologie a psychiatrie, ale i osobních zkušeností a setkání s významnými historickými i současnými osobnostmi.

  Zajímavě se dotýká také otázky, proč mnoho významných umělců trpělo duševními poruchami, a přesto vytvořili nezapomenutelná díla, což otevírá diskuzi o vztahu mezi kreativitou, genialitou a psychickým zdravím.

  Třetí dotisk knihy vychází 18. března.

  Höschlův přístup je jedinečný v tom, že kombinuje hluboké odborné znalosti s upřímností, humorem a lidským teplem. Jeho kniha není jen o teoriích; je to průvodce, který nabízí praktické rady, jak zlepšit kvalitu našeho duševního života, jak se vyrovnávat s výzvami a jak najít cestu k dlouhodobému štěstí a spokojenosti.

  Kniha je určena nejen pro ty, kteří se profesionálně zajímají o psychiatrii nebo psychologii, ale pro každého, kdo si klade hluboké otázky o smyslu a štěstí ve svém životě.