jít naiDNES.cz

Z běhání mám zničená kolena, tancem jsem to dorazila, říká Fridrichová

I když Noru Fridrichovou (42) brzký konec ve StarDance mrzí, její kolena „jásají“, že si mohou konečně oddechnout. Moderátorka před lety zahořela láskou k běhání, kolenní klouby jsou z něj ale nadšené o poznání méně.

„Nemohu říct, že bych svá bolavá kolena při tréninzích nějak zvlášť šetřila, což mi potvrdil i můj lékař,“ svěřila se Nora Fridrichová, která byla hostem Dobrého rána České televize. Tam dorazila se svým tanečníkem Janem Kohoutem, aby diváky informovala o tom, jaké jsou její pocity pár dní poté, co opustila StarDance.

„Běháním jsem si zničila chrupavky v kolenou, takže mám handicap, který při chůzi pociťuji denně. Běhala jsem i na dovolené na asfaltu, až jsem se jednou vrátila s bolestmi a oteklými koleny. Už jsem byla na operaci a čeká mě ještě jedna,“ svěřila se před časem serveru Novinky.cz moderátorka.

A nyní, po další pořádné zátěži, se kolena zase ozvala, a tak Fridrichová vlastně může být docela ráda, že už se v dalších kolech namáhat nemusí.

Doma měla Nora velkou oporu ve svém partnerovi Robertu Zárubovi, který si StarDance také vyzkoušel, takže dobře věděl, do čeho žena jeho srdce šla. „Že bychom doma trénovali? To ani ne. Ale bylo vtipné, když Robin viděl moje tango, řekl mi: Čekal jsem to mnohem horší, minimálně podle toho, jak jsi o tom mluvila,“ smála se hvězda pořadu 168 hodin.

S tanečním partnerem prý mají už docela dost nabídek na vystupování. „Je to docela milé překvapení, tak uvidíme, jak se to do budoucna vyvine,“ shodli se Kohout a Fridrichová, která prý věděla, že vypadne. 

„Ve chvíli, kdy jsme zůstaly jen my dvě s Radkou, jsem věděla, že jdu já. Když jsem viděla, jak je nervózní, musela jsem ji podpořit a dát najevo, že se nemusí bát,“ zavzpomínala na osudové chvíle v soutěži moderátorka, která si naordinovala od tancování pauzu a v dohledné době asi omezí i milované běhání.

„Všem, kteří běhají na asfaltu, říkám, vykašlete se na to. Maraton mi přijde jako úplný hazard. Doufám, že jednou najdu aktivitu, která mi běh plně nahradí,“ radí Fridrichová.

Ta se spíše než do tance zamilovala do rudých šatů, které měla v sobotu na sobě. „Ty se Táně Kovaříkové moc povedly, doufám, že v České televizi zůstanou. Nejdřív jsem se tak výrazné barvy bála, ale Honza mě přesvědčil, že se k tangu budou skvěle hodit,“ nechala se slyšet.

Fotogalerie

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat