jít naiDNES.cz

„Gottovy hity mě minuly,“ řekla Fridrichová, ale hned to zmírnila. První díl StarDance bude pro něj

Nora Fridrichová už v sobotu zazáří ve StarDance, tvorba Karla Gotta, které bude první díl věnován, ji ale nechává v klidu... | foto: Koláž Expres.cz

Moderátorka Nora Fridrichová (42) spolu s dalšími hvězdami už v sobotu 12. října zazáří v desáté řadě StarDance, kde se bude tančit na písničky Karla Gotta (†80). Shodou okolností se tak stane v den státního smutku, kdy se Česko s Mistrem naposledy rozloučí zádušní mší v katedrále svatého Víta na Pražském hradě.

„Neznám člověka, který by neměl rád jeho písničky, a neznám člověka, který by neměl rád Karla Gotta. Je mi to hrozně líto, že odešel tak fantastický člověk. Jsem přesvědčená, že věnujeme všichni svůj první tanec právě jemu,“ rozplývala se biatlonistka Gabriela Koukalová, která spolu s dalšími v sobotu 12. října zazáří v jubilejní desáté řadě StarDance.

Bývalá vrcholová sportovkyně a úspěšná reprezentantka českého biatlonu v tu chvíli netušila, že jedna taková osoba s ní bude sdílet taneční parket i šatnu.

„S panem Karlem Gottem jsem se osobně neznala. Jeho písničky mě generačně minuly,“ řekla deníku Aha! Nora Fridrichová, která jako jedna z mála soutěžících má k tvorbě Karla Gotta vlažný vztah.

Po chvíli si možná uvědomila, že diváky a hlavně divačky její slova příliš nenadchnou, a tak se rozhodla celou situaci zachránit.

„Jive k uctění jeho památky v sobotu zatančím moc ráda,“ doplnila moderátorka. Pochopila, že něco takového chtějí diváci a fanoušci Karla Gotta slyšet, zvláště když první díl letošní řady StarDance připadá na den státního smutku za oblíbeného umělce a starší diváci, kteří se na StarDance dívají, jsou na toto téma citliví.

Přitom to není o tom, že by se Fridrichová neuměla pro umělce nadchnout, naopak. Když zemřela Vlasta Chramostová (†92), poutala na reportáž o ní v pořadu 168 hodin a zdůraznila, jak byla herečka statečná.

Fotogalerie

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat