Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Savarová, Bartošová, Witowská a Písařovicová: Které hvězdy ČT (ne)odešly v dobrém?

  Ne všem tvářím ČT se dostalo tak dojemného loučení jako Světlaně Witowské a Daniele Písařovicové. | foto: Koláž Expres.cz

  Aktuální válka v České televizi, kdy se proti sobě postavili bývalí kamarádi, moderátoři Nora Fridrichová a Marek Wollner, znovu připomněla fakt, že se zdánlivě pohodové a téměř idylické vztahy na veřejnoprávním pracovišti mohou hodně rychle změnit. Sympatie a loajalitu tak nejednou vystřídala nenávist a nutkavá touha co nejrychleji zmizet. Vyprávět by mohla třeba Aneta Savarová. I když i v ČT samozřejmě existuje celá řada výjimek a odchodů vpravdě dojemných, že Světlano Witowská?

  Aneta Savarová

  V roce 2012 podala moderátorka Událostí Aneta Savarová trestní oznámení na bývalého mluvčího Úřadu vlády a moderátora České televize Jana Hrubeše za údajný stalking.

  „Nedokázala si připustit, že se na ni Honza vykašlal,“ svěřil v té době Blesku další z milenců Savarové Miloš Brodský. „Vím o tom, protože se to stalo v době, kdy jsem s tou slečnou měl něco i já,“ doplnil s tím, že když se o tom druhém postupně dozvěděli, neměli s tím prý větší problém. „Sedli jsme si na pivo a řekli, jde jenom o sex, tak co,“ překvapil expřítel moderátorky s tím, že si s Hrubešem vše vyříkali.

  „Jednou mi volal, že po cestě domů na něj zaútočili dva Albánci. Když jsem tam přijel, ti dva mu zrovna obcházeli auto s klíčem,“ vzpomínal Brodský, který odmítal věřit tomu, že by naopak Hrubeš měl stalkovat Savarovou.

  Bývalý mluvčí Úřadu vlády a moderátor České televize v roce 2014 podal na svou ex trestní oznámení, aby očistil své jméno.

  Aneta Savarová po odchodu z ČT stihla leccos. Třeba druhou svatbu.

  Světlana Witowská

  Po dvaceti letech se s loni s Českou televizí rozloučila i její dlouholetá tvář, kterou diváci velmi milovali a řada z nich odchod moderátorky dokonce oplakala.

  Slzu v oku zamáčkla i exministryně financí Alena Schillerová, která lidem u obrazovek prozradila, že Světlanu Witowskou vidí naposledy. Poděkovala jí proto za profesionální přístup, který byl v jejím případě nedílnou součástí každého rozhovoru, a popřála mnoho štěstí na novém působišti.

  Schillerovou poté na židli proti Witowské vystřídal Martin Řezníček s kyticí tak velkou, že ji sotva unesl. To už bylo více než jasné, že je to pugét na rozloučenou. Dojemného loučení a veřejného ocenění se ani v ČT rozhodně nedostalo každému...

  „Nový projekt, skvělí novináři z Aktuálně.cz a Linda. Tomu nešlo odolat,“ svěřila se Witowská v souvislosti s novou prací, kde se potká s další bývalou tváří ČT, a to Lindou Bartošovou.

  Světlana Witowská byla miláčkem diváků ČT.

  Linda Bartošová

  Na rozdíl od Witowské odešla bývalá modelka, která se v ČT postupně vypracovala z řadové reportérky až na moderátorku a hvězdu zpravodajství, za méně radostných okolností.

  Po půlroční pracovní pauze, která byla v médiích i na sociálních sítích dost propíraná, když Bartošová mluvila o pocitu vyhoření po osmi letech v televizi, už do televize nenastoupila. Překvapivý konec i její vyjádření pak vzbudily velmi bouřlivé diskuze a debaty, do nichž se zapojily i tváře ČT a konkurenčních televizních stanic.

  O Lindu Bartošovou se před časem otřel také redaktor České televize Petr Vašek.

  „České televizi jsem hluboce vděčný za všechny zkušenosti, příležitosti a šance. Naučila mě kromě poctivého řemesla taky to možná nejdůležitější: být odvážný a stát si za svým. Věřím, že i nadále bude etalonem důvěry a jistoty. Divákům moc děkuju za společně strávené chvíle a mnohokrát i za velmi důležitou podporu,“ napsal na Facebook Petr Vašek, který si vypůjčil vyjádření Lindy Bartošové.

  „A právě proto v České televizi zůstávám,“ připojil ještě s „nenápadnou“ narážkou na její odchod. Poté se do něj pustili fanoušci pohledné moderátorky a nejen oni!

  „Každý, kdo zná Petra, ví naprosto přesně, že je galantní, uctivý a slušný. Skvělý a hodný kolega! Přesně to, co po něm chcete, on už je. Někdy jsou věci jinak, než jak se zvenčí zdají,“ komentovala Vaškův status Nora Fridrichová, která se postavila jasně na jeho stranu a velmi ráda mu přispěchala na pomoc.

  „Z odchodu slečny Bartošové zůstal v ČT stejný puch a křivda, jako když od nás odešla slečna Smetanová. Dočetla jsem se o sobě hodně věcí. Koule na to, aby mě jmenovala, neměla. Ale žaludek na to, aby mě po letech chtěla skoro objímat a tvrdila mi, že to vždycky chtěla umět jako já, ano,“ svěřila se na Twitteru.

  Sluší se dodat, že z některých vyjádření Bartošové, které v souvislosti se svou kariérou v ČT pustila do světa, lze vyčíst, že i ona na pracovišti od kolegů leccos zažila...

  Ve Varech nechyběla ani moderátorka Linda Bartošová, která si na začátku roku vzala v České televizi neplacené volno, aby načerpala síly.

  Daniela Písařovicová

  Kamarádka Witowské měla naproti tomu štěstí, že její odchod z ČT proběhl rovněž velmi idylicky až dojemně. Její kolegyně Jana Peroutková měla rozhodně slzy na krajíčku, když se s ní na konci roku 2020 loučila.

  „Dnes to byly tvoje poslední Události, komentáře a já bych ti za všechny, kteří tento pořad připravují, chtěla poděkovat. Dnes jsem dělala mezi editory takovou sociologickou sondu a ptala jsem se jich, čeho si na tobě váží jako moderátorky nejvíce,“ řekla směrem k odcházející Daniele.

  Sama byla tak nervózní, že se trochu přeřekla a s úsměvem přiznala, že si musela tyto body napsat na ruku, což byl popravdě takový příjemně lidský moment, kdy si jeden uvědomí, že i vyškolení profesionálové z ČT mají trému, když dojde na improvizaci.

  Daniela Písařovicová

  „Mám tahák, protože jsem strašně nervózní,“ smála se a pak odhrnula si rukávy, aby mohla číst z ruky.

  „Odzbrojující spontánnost, úsměv a pečlivost, ať jsi šťastná, Danielo,“ řekla Písařovicové Peroutková a zlomil se jí hlas.

  V ten moment se Písařovicové zalily oči slzami a nezmohla se na nic než na slovo děkuji, a když převzala od hosta kytici na rozloučenou, roztomile mávla do kamery. „Na shledanou, už to vypněte,“ usmívala se dojatá hvězda ČT, která zamířila do DVTV.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  Finsko není mistr světa ve vzdělání. Naopak. Mýtus, který trval 20 let, padá

  Premium Ještě nedávno se do Finska jezdilo jako na safari, aby jiné země okoukaly tajemství tamního školství, nejlepšího na...

  Revma vzniká v plicích. Nyní došlo ke zlomu v léčbě, říká profesor Vencovský

  Premium Bolest, ztuhlost, otoky a deformace kloubů, především na rukou. Tak si většina lidí představuje revmatoidní artritidu,...

  V Česku neměl šanci, v cizině metastázy zmizely. Léčbu hradí pojišťovna

  Premium Na rakovinu prostaty umírá v Česku asi 1 500 mužů ročně. Když vyčerpají všechny metody léčby, nezbývá jim než čekat na...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz