Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Na cenách Czech Social Awards zapomněli na loňskou vítězku Štíbrovou. Úmyslně?

  Loni se díky svému ostrovtipu a statisícům fanoušků na předávání cen Czech Blog Awards v kategorii Instagram roku umístila na prvním místě, letos po ní neštěkne ani pes. Pořadatelé již zmíněné ankety, která se letos již po několikáté přejmenovala, tentokrát na Czech Social Awards, totiž Nikol Štíbrovou zapomněli pozvat na slavnostní zahajovací večer. A nebyla jediná! Mezi nepozvanými byly i další influencerky, které se každoročně umisťují na předních příčkách.

  Blogerka roku se jmenovala anketa, která vznikla před šesti lety a prostřednictvím níž si čtenáři každoročně mohli zvolit své oblíbené blogery v různých kategoriích. Právě loni došlo k přejmenování soutěže na Czech Blog Awards a kromě blogů se poprvé volil i nejoblíbenější Instagram. V této kategorii soutěžila i řada celebrit, mezi nimiž byl například i moderátor Leoš Mareš.

  Ačkoliv si možná na tuto cenu oblíbený spíkr myslel, všem vytřela zrak Nikol Štíbrová, která na sociální sítí vyniká svým charakteristickým a nenapodobitelným smyslem pro humor. Pokud si ale myslela, že se tímto svým triumfem dostala do povědomí pořadatelů ankety, pekelně se spletla. Ti ji letos nepozvali ani na slavnostní zahajovací večer.

  Štíbrová se s tím vypořádala po svém. O faux pas organizátorů Czech Social Awards natočila hned sérii neskutečně vtipných videí, která na sociálních sítích vzbudila ohromný rozruch. I když videa mohla působit dotčeným dojmem, Nikol přiznává, že ji nepozvání ani nemrzelo.

  „Já stejně moc nikam nechodím, protože jsem větší a větší asociál. Takže mě to nemrzelo. Dělala jsem si legraci. Pořadatel mi pak večer psal, že se omlouvá, že se někde stala technická chyba,“ sdělila nám Štíbrová, kterou na Instagramu sleduje přes tři sta tisíc lidí.

  Nebyla ale jediná, na koho pořadatelé zapomněli. Mezi pozvanými nebyla ani blogerka Bára Ondráčková, na Instagramu známá jako Fashion in my soul, kterou jen na této platformě sleduje více než půl milionů lidí. A pokud se v anketě místo slova blog používá social, právě ona by neměla chybět.

  Mezi pozvanými nebyla ani blogerka Ejvi Freedom, která se hned čtyřikrát po sobě v kategorii Fashion objevila mezi deseti nejoblíbenějšími a dvakrát z toho skončila třetí. Šotek nejspíš zapracoval i v případě pozvánky pro blogerky Dominiku Pokludovou či Nikolu Braxatorisovou alias Brixinku.

  Zato pořadatelé nezapomněli pozvat Patrika Hezuckého, zpěváka Vojtu Drahokoupila s partnerkou Kristýnou Kubíčkovou, Mikolase Josefa, prezidentku Kapky naděje Vendulu Pizingerovou, raperku Sharlotu, miliardáře Karla Janečka s milenkou, bývalou miss Renatu Langmannovou či herečku Andreu Kerestešovou, přestože ani jeden z nich nebloguje a nedá se ani považovat za influencera.

  Na důvody jsme se zeptali i zakladatelky soutěže Michaely Derynkové. 

  „Cílem eventu bylo představení nového konceptu ankety a také jejího rozšíření o další kategorie. Anketa je tady právě proto, aby ocenila talentované a šikovné osobnosti sociálních sítí, jak blogery, influencery, tak správné počiny. Pokud jde o konkrétní seznam hostů, tak Ejvi i Nikol na seznamu pozvaných hostů byly, ale bohužel se někde v doručení stala chyba. Nikol to pochopila a věřím, že Ejvi také,“ sdělila nám Derynková.

  Anketa již dávno není jen o blogerech, ačkoliv tato kategorie je údajně v očích pořadatelů stále tou královskou. Letos se nově bude soutěžit například v kategoriích Social Impact & Change či Fair Play a bude zajímavé, kdo bude triumfovat v druhé zmíněné kategorii a podle jakých kritérií. Budou to blogeři, kteří již roky poctivě na všech sociálních sítích označují všechny spolupráce, nebo někdo jako moderátor Leoš Mareš, který jednou za čtvrt roku zpytuje svědomí a označí placenou spolupráci, přestože na Instagramu nemá téměř nic, za co by nedostal zaplaceno?

  To uvidíme prvního prosince, kdy budou během velkolepého galavečera zvoleni noví vítězové. A nám nezbyde nic jiného než se smířit s faktem, že po vydání tohoto článku se šotek postará o to, že tentokrát pozvání nedostane redakce Expresu.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 7:19 sobota 2. února 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   15
  • Super
   13
  • Sladký
   11
  • Haha
   10
  • Tvl
   9
  • Cože
   8