Jak to šlo s filmy Nicolase Cage z kopce: Od Lynche až k totálním brakům

Hrával ve filmech geniálních režisérů, kteří se o něj mohli poprat. Jenže jak šel čas, tak i Nicolase Cage (55) začal život semílat a dnes hraje v jednom braku za druhým. I když je to slavný hollywoodský herec, dokázal utratit majlant za ty nejnepředstavitelnější zbytečnosti, což ho dostalo až na pokraj bankrotu. Nedávno médii proběhla zpráva, že se počtvrté oženil a po čtyřech dnech nechal manželství anulovat.

Dnes na něj svět nahlíží v tom horším světle a je o něm slyšet hlavně v souvislosti s finančními problémy, nevydařenými vztahy nebo filmovými braky, v nichž si ho před dvaceti lety nikdo nedokázal ani v tom nejhorším snu představit.

Řeč je o Nicolasi Cageovi, který veřejnost nedávno šokoval neuvážlivou svatbou s přítelkyní Erikou Koike, s níž se po čtyřech dnech nechal rozvést (Cage byl údajně tak opilý, že nevěděl, co dělá). Obecně se uvádí, že mu to s ženami zrovna moc nejde a žádná s ním nevydrží. Na druhou stranu, který hollywoodský herec po padesátce za sebou nemá pár rozvodů?

Cage se ale proslavil také naprosto nesvéprávným nakládáním s majetkem, což ho před pár lety dostalo téměř na mizinu. Mezi jeho investicemi nechyběly ty nejbizarnější nemovitosti jako strašidelný dům po sériové vražedkyni madam LaLaurie, který ho měl inspirovat k sepsání hororové novely. Tu nakonec nedopsal, protože mu dům hrůzy zabavili exekutoři.

Vysoké náklady vyžadují vysoké příjmy, a tak není divu, že kdysi nejopěvovanější herec, který dostal Oscara za hlavní roli ve filmu Leaving Las Vegas (1995), hrál v Lynchově snímku Zběsilost v srdci či v kasovních trhácích Obchodník se smrtí nebo 60 sekund, postupně začal rezignovat na kvalitu filmů, v nichž se objevoval.

Nicolas Cage v Lynchově zběsilosti v srdci

Nicolas Cage v Lynchově snímku Zběsilost v srdci

Posledních deset let se v jeho rozsáhlé filmové sbírce objevují samé méně úspěšné kousky, které příliš nezabodovaly ani u diváků (tedy až na výjimky, abychom mu zase nekřivdili), množí se však jako houby po dešti. Ostatně filmové databáze mluví za všechno.

poslední roky to s filmy, ve kterých Cage hraje, jde z kopce.

Poslední roky to s filmy, v nichž Cage hraje, jde z kopce.

poslední roky to s filmy, ve kterých Cage hraje, jde z kopce. Ve filmu Pokrevní...

Nicolas Cage ve filmu Pokrevní mstitel

Nicolas Cage tvrdí, že si záměrně vybírá nízkorozpočtové, zato zajímavější filmy, v nichž může popustit uzdu fantazii. Celá řada „áčkových“ herců se pouští do nízkorozpočtových projektů, což se přece nemusí vylučovat s jejich kvalitou. To se o Cageových filmech bohužel říct nedá.

Fotogalerie

Komentáře