Středa 5. srpna 2020, svátek má Kristián
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Pochybný rouškový byznys a teď úprk z Česka? Slováková naznačila, že chce žít u moře

  Tohle vypadá na útěk před spravedlností! Brněnská hvězdička Nela Slováková (30), která je už několik měsíců pod palbou ostré kritiky kvůli svému pochybnému rouškovému byznysu, na sociální síti naznačila, že by se jí zamlouval život u moře. Zatímco ona pravděpodobně už pečlivě plánuje úprk z Česka, její právník válčí s libereckou univerzitou, která si nadále stojí za tím, že v Neliných rouškách žádné aktivní stříbro nebylo. I přestože Slováková celou dobu tvrdí opak a na výjimečnosti svých roušek vydělala nemalé peníze.

  Nela Slováková vyjela se svým přítelem, slovenským hokejistou Lukášem Kozákem, na letní dovolenou do Chorvatska, které po koronavirové krizi vzalo útokem snad ještě více Čechů, než bývá zvykem.

  Denně Nela své fanoušky zásobuje na sociální síti Instagram fotkami v bikinách na pláži, teď se ale podělila také o myšlenku, která jí zřejmě nedá spát. Pobyt u moře se Nele líbí natolik, že nejspíše zvažuje úprk z Česka!

  „Rok co rok nás fascinuje mnohem víc, až si pohráváme s myšlenkou…,“ napsala na Instagram Nela a přidala také emotikon s vyplazeným jazykem, který naznačuje, že brněnská influencerka má očividně něco za lubem.

  19. července 2020 v 19:16, příspěvek archivován: 21. července 2020 v 11:31

  V komentářích se jí jeden z fanoušků zeptal, kdy budou zveřejněny certifikáty na její hojně diskutované roušky, které podle Slovákové obsahují aktivní stříbro. „Tento týden,“ odpověděla svému příznivci Nela.

  Rouška z trička je k ničemu, ta má vás zachrání!

  Pochybný rouškový byznys Nely Slovákové řeší česká veřejnost už několik měsíců. Účastnice reality show Hotel Paradise se po vyhlášení nouzového stavu zařadila k takzvaným „koronašmejdům“ a obchodovala s lidským strachem.

  Ve svém e-shopu začala prodávat roušky a také antibakteriální gely, jichž byl jinak po celém světě velký nedostatek.

  Za stomililitrovou lahvičku gelu z Maroka chtěla Nela 543 korun, navíc se později ukázalo, že zboží influencerka prodávala, i když už nebylo k dispozici.

  Roušky, které stály bezmála 300 korun, Slováková i se svým přítelem Kozákem dlouho vynášela do nebes a tvrdila, že nejde o obyčejné roušky, protože ty její obsahují aktivní stříbro, jež lidi ochrání před koronavirem.

  „Pokud si nějaké trdlo myslí, že ušitá rouška doma na stroji zachrání nebo pomůže, tak nepomůže. Ani trošku. Rouška ušitá z domácího trička vám bude k ničemu,“ prohlašovala tehdy Nela.

  Nela si pochvaluje, že jdou roušky na dračku.

  Nela si pochvaluje, že jdou roušky na dračku.

  Expresu se poté ozvalo několik nespokojených zákaznic, které si stěžovaly buď na to, že roušky vůbec nedorazily, nebo že jejich kvalita nebyla zdaleka taková, jako Slováková prezentovala na internetu.

  Na Instagramu dokonce vznikla stránka „Hlena Sleváková“, kde lidé upozorňovali na nekalé praktiky brněnské podnikatelky.

  O byznys Nely Slovákové se brzy začala zajímat také Česká obchodní inspekce.

  „Zaznamenali jsme v této době řadu podnětů na kontrolu prodejců roušek a dalších ochranných prostředků. Nahlášených firem je v tuto chvíli skutečně celá řada a všechny budeme v rámci našich kompetencí prověřovat,“ slíbil nám mluvčí České obchodní inspekce (ČOI) Jiří Fröhlich. 

  Právník Slovákové už šlape po liberecké univerzitě, ta si stojí za svým

  Kauza vygradovala, když začaly sílit pochybnosti o tom, zda roušky jinak plavkové podnikatelky vůbec aktivní stříbro obsahují a zda jsou účinnější než ty obyčejné. Měření Technické univerzity v Liberci došlo k závěru, že rozhodně ne.

  „Podle výsledků je patrné, že ani kontrolní, ani látka s aktivním stříbrem nevykazovala rozdíl, a tudíž nebyla prokázána její antibakteriálnost. Z tohoto lze usuzovat, že textilie s aktivním stříbrem neobsahovala žádné částice stříbra nebo tyto částice nebyly pevně vázány na textilii a již se v aktivní vrstvě nevyskytovaly,“ píše se ve zprávě, kterou si již měla vyžádat kriminální policie pro další šetření. Zpráva byla vypracována na žádost webu eXtra.cz.

  Podle zjištění Expresu Nelin právník libereckou univerzitu kontaktoval a protokol o měření jejích roušek začal řešit.

  „Na TUL se koncem června obrátil právní zástupce firmy Neonky, s. r. o., s výzvou k vyjádření. Právní zástupce žádal o bližší informace ke zvolené metodě testování a k tomu, zda to byla TUL, kdo testoval produkt firmy Neonky, a zda to byl skutečně produkt od firmy Neonky. Vyjádření jsme právnímu zástupci podali minulý týden. Když to shrneme, předmětem sporu je pro univerzitu klasická, rutinní zakázka na měření na objednávku, které v našich laboratořích provádíme běžně,“ vysvětlil mluvčí univerzity Radek Pirkl.

  „Za výsledky měření si stojíme, objednanou zakázku jsme vypracovali podle všech náležitostí,“ dodal Pirkl.

  Fotogalerie

  Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

  Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

  Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

  Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

  Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

  Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 5. srpna 2020, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz