Slovákovou řešili ve zprávách, Piráti podali trestní oznámení. Cílená šikana, brání se Nela

Podnikání Nely Slovákové (30) se neřeší už jen na sociálních sítích. Velkou reportáž jí ve své zpravodajské relaci věnovala televize Prima. Zaznělo v ní například, že Česká obchodní inspekce obdržela přes 200 podnětů na Nelin „rouškový byznys“. Předražené a údajně nekvalitní zdravotní pomůcky se prý podrobí kontrole. Podle Slovákové ale nelze brát slova v reportáži vážně, jde o spiknutí proti její osobě.

V reportáži na Primě zaznělo, že se policie zabývá chováním brněnské podnikatelky Nely Slovákové s podezřením na případný podvod. Na svém instagramovém profilu před pár vystavila atest, který měl potvrdit vysokou kvalitu roušek z jejího e-shopu. 

Dokument měl razítko Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Škola se ale za pár hodin ohradila, že k žádnému testování nedošlo a razítko je pravděpodobně zfalšované.

„Protokol z měření nevznikl na základě žádné oficiální objednávky evidované v systému univerzity a není oficiálním dokumentem. Došlo k neoprávněnému zneužití razítka Ústavu fyziky a materiálového inženýrství, které navíc není dle vnitřních norem platné,“ řekla mluvčí Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Petra Svěráková.

Česká obchodní inspekce zase eviduje rekordní počet stížností a podnětů.

„Zaznamenali jsme více než 200 spotřebitelských dotazů a stížností, kdy se spotřebitel cítí podveden,“ sdělil Karel Havlíček, ředitel ČOI pro Jihomoravský a Zlínský kraj, který rovněž dodal, aby se jejímu e-shopu zákazníci „vyhnuli obloukem“.

Česká obchodní inspekce se chystá roušky i gely zkontrolovat pomocí speciálních přístrojů. Případem se začala zabývat i policie. Potvrdil to mluvčí policie Bohumil Malášek.

Slováková: Je to šikana mé osoby!

Kamarádi začali Nele Slovákové odkaz na reportáž okamžitě posílat. Jaká byla její reakce?

„Přeposíláte mi archiv z FTV Prima z dnešní reportáže. Dle mého má někdo opravdu dlouhé prsty a šikana mé osoby nabrala naprosto fatální obrátky,“ píše ve Stories Slováková.

Nela píše o komplotu a šikaně.

Nela si stěžuje, že ji novináři nekontaktují. Ona ale nekomunikuje

„O reportáži bohužel nic nevím, opět mě nikdo nekontaktoval a nechtěl po mně nebo firmě šijící roušky nic k nahlédnutí nebo vysvětlení,“ uvádí dále Nela.

Snad všechna česká média se Nelu už delší čas snaží kontaktovat, ona ale na dotazy vůbec nereaguje. Stejně jako na stížnosti od některých nespokojených zákaznic. A když už zareaguje, většinou velmi stručně a někdy dokonce arogantně.

Pokud jde o firmu šijící roušky, redakce Expres.cz se před časem spojila s ředitelem firmy Intercolor Pavlem Růčkou, jelikož jméno této pletárny bylo uvedené ve výše zmíněném atestu.

Růčka ale Expresu sdělil, že Nelu Slovákovou vůbec nezná, nikdy s ní nespolupracoval, ale pokusil se ji kontaktovat. Celý rozhovor si přečtěte ZDE.

Na e-shop Slovákové podali trestní oznámení Piráti

Do kauzy Nely Slovákové se vložila nyní už i Česká pirátská strana. Advokátka Adéla Šípová společně s první místopředsedkyní Pirátů Olgou Richterovou podaly trestní oznámení na Vrchní státní zastupitelství v Praze pro možné spáchání trestného činu podvodu, který je ve stavu nouze klasifikován vyšší horní sazbou. 

Trestní oznámení míří celkově na jedenáct podezřelých e-shopů (část z nich je ovšem ovládaná stejnými osobami): 1. Huglo.cz, 2. Rivalenti.cz, 3. Svetomat.cz, 4. NeniPostovne.cz, 5. Vsevakci.cz, 6. Kafar.cz, 7. PostovneZdarma.cz, 8. PostaZdarma.cz, 9. Zizer.cz, 10. Rouska-na-oblicej.com, 11. Neonky Nely Slovákové.

„Zákazníkům často i nyní po více než měsíci nebylo doručené zboží, některé e-shopy mají anonymní vlastníky v zahraničí, zveřejňují nepravdivé informace včetně fiktivních recenzí, zneužívají fotografie, a dokonce i loga známých médií, vyzývají k platbě již zaplaceného zboží, komunikují pouze skrze automat, a dokonce evidujeme e-shop, který použil prokazatelně falešné dokumenty. Apeluji proto na občany, aby byli obezřetní při nákupu zdravotních ochranných pomůcek a vyhledali poctivé prodejce respirátorů,“ řekla právnička Adéla Šípová kandidující do Senátu v obvodu Kladno.

„Lidé se nás ptali, jaká je šance, že získají zpět aspoň své peníze. Proto v trestním oznámení žádáme kriminalisty o pečlivost, aby výsledkem případného trestního řízení byla i možnost uplatnění náhrady škody. Je zarážející, pokud někdo vnímá pandemii jako příležitost k obohacení, a o to závažnější jsou tyto případy, kdy mezi podvedenými jsou i zdravotníci,“ komentuje podání trestního oznámení Richterová.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:00 čtvrtek 13. srpna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 128
  • 82
  • 76
  • 46
  • 44
  • 43