Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Slováková je koronašmejd, prodává dezinfekci za 550 korun. Zdravotníkům nic nedá

  Hvězda reality show Hotel Paradise Nela Slováková (30) využila epidemii koronaviru pro své vlastní podnikání. V jejím e-shopu se nově začaly prodávat tři druhy dezinfekčních gelů na ruce s výtažkem z aloe vera. Nejdražší lahvička stojí 543 korun. V běžné drogerii přitom seženete podobné výrobky za zhruba desetinu ceny. Co na to říká známá blogerka?

  Už dříve jsme vás informovali o tom, že mnoho Čechů s „obchodním talentem“ se pokusilo využít situaci, kdy se obyvatelé bojí epidemie koronaviru a začali vydělávat na strachu z nákazy. Na internetu se objevovaly předražené roušky i respirátory či antibakteriální gely za nekřesťanské peníze.

  K těmto „koronašmejdům“, jak jsme je nazvali, se teď očividně přidala i sexy blogerka a účastnice reality show Hotel Paradise Nela Slováková.

  Nela má už delší dobu e-shop, kde prodává svou vlastní kolekci plavek či parfémy. 

  Nyní když je po celém světě tématem číslo jedna koronavirus, se rozhodla do své nabídky zařadit také dezinfekční gel na ruce s výtažkem z aloe vera. 

  Největší stomililitrová lahvička stojí 543 korun, nejmenší, která má třicet mililitrů, vás vyjde na 204 koruny.

  Nela Slováková prodává ve svém e-shopu dezinfekci za velice nekřesťanské peníze.

  Nela Slováková prodává ve svém e-shopu dezinfekci za velice nekřesťanské peníze.

  „Dezinfekce je vyrobena v laboratořích marocké firmy zabývající se profesionální bio- a ekokosmetikou. Dezinfekce obsahuje procenta alkoholu na zneškodnění virů a bakterií nacházejících se na vašich rukou,“ píše se v e-shopu.

  Sama Slováková si patrně uvědomuje, že ceny za dezinfekce jsou poněkud přehnané. Na svém Instagramu se tedy rozhodla vysvětlit, co ji k tomu vedlo.

  Slováková: Svědomí mám čisté, jestli chcete, přispějte mi!

  „Dezinfekce je nedostatkové zboží, od včerejšího večera jsme prodali 1300 dezinfekcí. Než jsem nastavila jakékoliv ceny, zkoumala jsem trh a ceny porovnávala. Spousta z vás si neuvědomuje, že ta cena je s DPH, za to nemohu. Tu platím jak já, tak vy,“ začala svou obhajobu Slováková.

  „Pokud si dezinfekci koupíte v lékárně za 80 korun, kupte si ji. Já se na takovou cenu nikdy nedostanu, protože jsme odebrali pouze 10 tisíc kusů. Lékárny odebírají statisíce kusů. Momentálně mě to stálo skoro milion korun, pokud byste mi chtěli přispět, budu velmi ráda a můžeme dezinfekcí objednat třeba 100 tisíc a dostaneme se na cenu 50 korun za 50 mililitrů,“ vyzvala své kritiky Slováková.

  „Já mám svědomí naprosto v pořádku a vy místo toho, abyste byli rádi, že jsem svým podnikatelským duchem vložila svoje peníze do toho, abych sem velmi náročně a složitě dezinfekce dostala... Všechny kouty světa chtějí dezinfekce,“ dodala na závěr Nela, kterou prý „obchodní nápad“ s dezinfekcemi napadl během obchodní cesty v Maroku.

  Někteří fanoušci se Nely ptali, proč dezinfekce nerozdává zdarma nebo je bezplatně neposkytne nemocnicím.

  „Nezlobte se na mě, ale od toho tu jsou jiné instituce,“ vysvětlila evidentně rozhořčená Nela, která si ale mne ruce, na sociální síti se pochlubila, že o dezinfekce byl takový zájem, že v jednu chvíli spadl její e-shop.

  Bůhví, co v tom je

  V televizi a v médiích se každý den objevují zprávy, že zrovna dezinfekce a roušky jsou nedostatkovým zbožím, ministr Vojtěch dokonce zakázal jejich vývoz ze země. Každý normální člověk by je šel odevzdat do nemocnic, protože tam je potřeba ochránit zdravotníky i nemocné, ale hyena Slováková přemýšlí jinak.

  Ale karma bývá zdarma.

  Navíc nikdo si nemůže být jist, co v tom vlastně je a jestli to doopravdy funguje. To, že to napíše Slováková na Instagram, neznamená vůbec nic.

  Bůh ví, co v tom je.

  Nekupujte proto předražené zajíce v pytli! Neskákejte každému koronašmejdovi na vějičku, dezinfekce rozhodně není tak drahá, jak Slováková vypisuje a snaží se na ní vydělat, navíc jedinou jistotu máte, že tu správnou koupíte v lékárně.

  Nepodporujte byznys se strachem, dbejte hlavně na správnou hygienu a rozhodně nevěřte obchodnicím s deštěm, které by si bez vaší naivity nevydělaly ani na slanou vodu.

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz