Úterý 11. srpna 2020, svátek má Zuzana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Podnikání Slovákové je nelegální, odkrývám její lži, promluvila zakladatelka ironické stránky

  Na podnikatelku Nelu Slovákovou (30) se řítí jedna pohroma za druhou. Předraženými rouškami a dezinfekčními gely si proti sobě poštvala spoustu klientek. Jedna z nich založila na Instagramu stránku Hlena Sleváková, kde se anonymně zaobírá problémy v podnikání vítězky reality show Hotel Paradise. Proč profil založila? Co ji k tomu vedlo? Expresu poskytla rozhovor.

  Stránka Hlena Sleváková během pár dnů získala více než 37 tisíc sledujících a čísla se stále zvedají, protože roste i počet nespokojených zákazníků, kteří měli tu čest si od Nely Slovákové něco objednat.

  Ať už se jednalo o roušky, či dezinfekční gely, za které si nechala poslat peníze, přitom ty výrobky neměla ani na skladě, což dodnes stále nemá.

  Už několik let podniká i s plavkami, které označuje za luxusní, sama je navrhuje, cena je také jako ze značkového butiku. Bohužel nespokojených zákazníků či lidí, s nimiž komunikuje stylem Víš, kdo já jsem?, je čím dál víc.

  A naštvala jednu ženu, která si to nenechala líbit a odkrývá její praktiky.

  Expres vám pod příslibem anonymity přináší rozhovor se zakladatelkou instagramového profilu Hlena Sleváková.

  Kdy jste se rozhodla, že tuto stránku založíte?

  Stránku jsem se rozhodla založit poté, co paní podnikatelka rozšířila svou nabídku o roušky a začala lidem vymlouvat používání běžné bavlny.

  Co byl hlavní popud?

  Byla to pro mě klamavá reklama a cílení na strach lidí.

  Nela si pochvaluje, že jdou roušky na dračku.

  Nela si pochvaluje, že jdou roušky na dračku.

  Jaký vztah jste měla s Nelou a jaký ho máte teď?

  Se slečnou se neznáme, nikdy jsme se neviděly. Na jejím účtu jsem blokována za „nevhodný“ komentář z minulosti, ale nemám s ní žádnou osobní zkušenost.

  Byla jste také její zákaznicí?

  Nikdy jsem od ní zboží nezakoupila. V minulosti jsem na profilu uvedla, že patřím do okruhu jejích známých pouze z důvodu ochrany své identity.

  Nela Slováková prodává ve svém e-shopu dezinfekci za velice nekřesťanské peníze.

  Nela Slováková si nechala poslat peníze za dezinfekční gely, které jsou prý ještě někde v Maroku.

  Jaký na ni máte názor nyní?

  Nyní je můj názor stejný jako většiny na tom účtu. Její podnikání není legální, chování k zákaznicím je nevhodné a obchod s gely a rouškami je zřejmý podvod.

  Čekala jste, že ten profil bude mít až tak velký ohlas?

  Tak velký ohlas jsem rozhodně nečekala. Původně jsem pouze chtěla někde poskytnout lidem správné informace o používání roušky a klamavé reklamě. Vůbec jsem nečekala, jaké informace se objeví a co vše odhalíme. Cítila jsem ale jako správnou věc si to nenechat pro sebe a zkusit podvedeným pomoci. 

  Co byste Nele vzkázala?

  Určitě bych jí vzkázala, že je vhodná chvíle pro omluvu a trochu pokory! Pokračovat v urážkách klientů mi přijde absurdní. Měla by si nasypat popel na hlavu a snažit se zachránit si zbytek důstojnosti. 

  Bojíte se jí? Vyhrožuje vám?

  Osobně mi prozatím nevyhrožovala. Na svém profilu včera vyhrožovala úplně nevinné slečně, která se mnou nemá nic společného. Obvinila ji na základě domněnek a nevyhověla její žádosti o smazání. Neomluvila se. Jinak se samozřejmě trochu obávám, jelikož mi bylo několikrát sděleno, že je slečna zákeřná a pomstychtivá. Lidé mi to psali na základě vlastních zkušeností. 

  Jestli máte také nějaké zkušenosti s podnikatelkou Nelou Slovákovou, své příběhy nám posílejte na e-mail: lucie.saleova@mafra.cz.

  Fotogalerie

  Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

  Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

  Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

  Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

  Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

  Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 11. srpna 2020, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz