Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Sociální sítě nejsou ufňukaný deníček. Některé celebrity si to stále ještě neuvědomují

  Sociální sítě nejsou deníček a nejsou na nich kamarádi. | foto: Instagram Taťány Kuchařové

  Sociální sítě dávají někdy lidem pocit, že na ně musí solit všechno jako do deníčku. Jenže na Instagramu nejsme sami, sledují nás tam kolegové, bývalí partneři, rodina, ale i úplně neznámí lidé, kteří se vůbec nedají považovat za naše přátele, ať lajkují sebevíce. Mnohé celebrity rády hází na socky všechny svoje emocionální výbuchy ještě zatepla. Proč si z nich nemáme brát příklad, shrnujeme ve článku.

  Příkladem za všechny může být Nela Slováková, která se na Instagramu vyjádřila s tím, že už to tedy musí napsat, aby „zase“ nepolevila. V návalu emocí se pak vypsala z toho, že se s Lukášem Kozákem, se kterým si nedávno pořídila apartmány v Chorvatsku, rozchází.

  „Je to pro mě člověk bez lásky, citu a bez projevování emocí,“ napsala na partnerovu adresu.

  Takto reagovala poté, co se jí ztratila čivava. Nele se nelíbila reakce partnera Lukáše, podle ní se v krizových situacích chová bez lásky. Poté se jala natáčet srdceryvná storíčka. Někteří její stav připisovali emocionálnímu vypětí a návykovým látkám. V ne zrovna nejsvěžejší kondici vysvětlovala, jak je Lukáš bez emocí, jak dlouho brečela a jak je těžké v dnešní době katastrofálních chlapů hledat ideálního partnera.

  Hádejte co, ideální chlap neexistuje. A Instagram není deníček. Sledují vás na něm fanoušci, rodina, kolegové, bývalí spolužáci ze základky, expartneři, ale také úplně neznámí lidé. Nejsou to vaši kamarádi, opravdu ne, i když komentují, lajkují a srdíčkují.

  Poslat k vodě jsme svoji drahou polovičku v rámci hádky chtěli už asi někdy všichni, když ale emoce opadly, byli jsme rádi, že naše přání zůstalo nevyřčeno. To by se to, panečku, muselo žehlit. A najednou se vyspala i Nela, psa našla, emoce ochladly a ona si rozchod s Kozákem rozmyslela.

  Jenže dílo je dokonáno, všichni už její emocionální výbuch viděli a nezmění to, ani kdyby příspěvky stokrát mazala. Nemluvě o ostudě, kterou si od ní vysloužil partner. Někdy je zkrátka lepší zvážit, co na sítích udělá dobrotu a kdy radši zabrzdit, než na ně polezeme řešit věci zatepla.

  Nela Slováková na Instagramu oznámila, že se rozešla s hokejistou Lukášem Kozákem.

  Dalším příkladem nám může být Emma Smetanová s Jordanem Hajem, kteří sem tam pronesou výroky, které by si mohli nechat zarámovat. Ať už je to výpravné stěžování si na to, že se v milánských čtvrtích dá snadno chytnout AIDS, nebo scény na letišti, během nichž Emma nahrává Jordana ne zrovna v nejlepším rozpoložení, kterak nadává dispečerce, jíž se vzápětí za svoje chování omlouvá.

  Stejně tak by se dalo debatovat o tom, zda je košer natáčet si lidi na ulici a komentovat jejich oblečení, jak se tomu stalo v Miláně, kde Jordan pochyboval o tom, že pán v sukni je Skot, a Emma ho natáčela, jak jde po ulici.

  Sociální sítě nám někdy dávají pocit, že musíme všechno zaznamenat teď hned, vypustit to ven ještě začerstva, ke všemu se vyjádřit a ideálně všechno hned zdokumentovat. Nakolik drzí jsme, obtěžujeme svoje okolí nebo potápíme sebe i svoje blízké, se už tolik neřeší.

  Snad si z toho vezmou příklad alespoň čtenáři.

  Nevylévejte si své emocionální srdce nacucané v alkoholu na sítích, abyste pak nemuseli brát všechno, co jste řekli, zpět a mazat příspěvky.

  Nepouštějte se do přestřelek a urážek svých ex na Instagramu jako Taťána Kuchařová a Ondřej Gregor Brzobohatý, neboť ten, kdo mlčí nejdéle, vyjde z rozchodu jako vítěz. Netočte si také cizí lidi na ulici, abyste nepůsobili jako barbaři.

  Zvažujte, zda natočené příspěvky dát na sítě. Klidně to tam dejte až za hodinu, když emoce odezní, a ne impulzivně, v době největšího rozčarování.

  Vyjádření Taťány Kuchařové

  Pak se alespoň vyhnete urážení svých blízkých, jejich natáčení v situacích, na něž nejsou nejpyšnější, a tomu, že si vás lidé zaškatulkují jako ty, kteří zkrátka jenom hlasitě řvou.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

  Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

  Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

  Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz