Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Tragédie matky a dcery: Mrtvé dítě, život s tyranem, znásilnění. I to byl život Urbánkové a Fabiánové

  Příběh Jany Fabiánové | foto: Facebook

  Jana Fabiánová (43) dnes veřejnosti oznámila, že jí 3. února zemřela maminka. Naďa Urbánková nás opustila ve věku 83 let. Dcera Jana se kvůli ní vrátila z USA do Česka. Obě si toho prožily tolik, že by to vydalo na několik knih. Jana plánovala svatbu s hudebním producentem indického původu, místo veselky ale přišel rozchod. V říjnu 2021 také obvinila psychiatra Jana Cimického (74), který ji měl v ordinaci obtěžovat. Její výrok přiměl další ženy, aby na kauzu navázaly a podělily se o svoje zkušenosti se známým českým lékařem. Její maminku znásilnil vlastní otec, když bylo zpěvačce osm let. Štěstí nenašla ani v lásce, vzala si tyrana, který ji obral o všechno, co měla, a její dceru psychicky týral.

  Jana Fabiánová je jedinou dcerou včera zesnulé zpěvačky Nadi Urbánkové, narodila se jako Linda Nemejovská, vystupuje pod pseudonymem Yanna Fabian. Jejím otcem je textař Jan Nemejovský, Nadin druhý manžel. V mládí studovala herectví u Evy Sadkové a následně pokračovala ve studiu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

  Jana žila v Americe, z USA se do Česka vrátila, aby byla s maminkou, která bojovala s rakovinou, jež Urbánkovou připravila o obě prsa a narušila lymfatický systém. Spolu s Fabiánovou přijel do Česka i hudební producent indického původu Dino Bose, do něhož se v Americe zamilovala. S ním se zpěvačka nakonec i zasnoubila a svatba se měla konat v roce 2021, veselku ale pár dvakrát odložil, poprvé kvůli úmrtí v rodině a podruhé z důvodu covidu-19. Nakonec z ní nebylo nic a vztah se rozpadl.

  Fabiánová si svoje soukromí vždy přísně střežila, velkou pozornost na sebe strhla v říjnu roku 2021, kdy na sociálních sítích uvedla, že ji sexuálně napadl psychiatr Jan Cimický, když jí bylo asi dvaadvacet let. Tehdy si prý do jeho ordinace přišla pro pomoc kvůli rozvodu.

  Tvrzení Fabiánové odkrylo celé podhoubí, kdy měl Cimický ženy obtěžovat od roku 1980. Další dívky a ženy se začaly hlásit s podobnými tvrzeními jen pár týdnů poté, co o své zkušenosti s lékařem promluvila zpěvačka. Janu měl Cimický napadnout za dveřmi své ordinace a celý incident se měl odehrát na druhém sezení, kdy se ji měl snažit líbat a pevně ji držel za temeno hlavy. Fabiánová se mu pak prý vytrhla, popadla tašku a utekla.

  Dnes tvrdí, že ji zkušenost málem zabila, velice protestovala proti tomu, aby bylo Cimickému uděláno vyznamenání prezidenta Zemana.

  Jan Cimický v rozhovoru o znásilňování žen, násilí, svědomí, i o tom, jak...

  Ani její matka Naďa Urbánková neměla na muže štěstí. Už jako dítě si prožila zneužívání ze strany vlastního otce. Měl ji znásilnit, když bylo české hudební legendě teprve osm let. Útěchu nenašla ani v náručí prvního manžela Karla Urbánka, zpěvačka s ním otěhotněla, v nemocnici ale lékaři zjistili, že miminko nedýchá. Poté, co Naďa porodila mrtvé dítě, začal Karel holdovat alkoholu.

  Urbánkovou psychicky zlomil vztah s Josefem Abrhámem, který považovala tehdy za osudový. Chtěla s ním mít dítě, ale herec odmítl, že na něj není připraven. Osmileté partnerství se nakonec nevyhnutelně rozpadlo, Abrhám Naďu podváděl s Libuší Šafránkovou, která se nakonec stala jeho ženou. Zprávu se Naďa navíc dozvěděla od svojí kadeřnice a tehdy prohlásila, že „je jediná v Praze, která o tomto poměru nevěděla“. A v ten moment prý pochopila, že prohrála.

  Libuše Šafránková a Josef Abrhám

  Zapomenout na něj se Naďa snažila po boku Jana Nemejovského, za něhož se provdala a se kterým má svou jedinou dceru Janu. I tento vztah nedopadl a Naďa řekla napotřetí ano Josefu Havlíkovi, se kterým se odstěhovala až do Švýcarska. V manželství byla Naďa jako v kleci, manžel jí kontroloval finance, chtěl po ní, aby na svoje jméno získávala úvěrové smlouvy a podepisovala je. Vzala si na sebe půjčky třeba kvůli sanatoriu v Protivíně, které chtěl Josef provozovat. Jenže peníze pak už nikdy neviděla a z podnikání nebylo nic. Poté, co se začali ozývat věřitelé ze Švýcarska a z Ameriky, zaklepal Nadě na dveře exekutor. Přišla prakticky o veškerý majetek, manžel ji měl navíc držet zavřenou doma.

  Havlík měl týrat a terorizovat i její dceru Janu, kterou prý nazýval parchantem a bastardem. Když bylo Janě osmnáct, měl na ni chtít převést svoji firmu, která se topila v dluzích.

  Jana Fabiánová se vrátila z USA kvůli nemocné mamince.

  Teď má být Jana spokojená po boku podnikatele Petra Baťhy, řeší ale další životní ránu. Třetího února jí zemřela milovaná maminka na komplikace spojené s rakovinou a covidem-19. Fabiánová byla první, kdo smutnou zprávu veřejnosti oznámil.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:11 neděle 4. června 2023. Anketa je uzavřena.

  • Cože
   38
  • Tvl
   28
  • Super
   22
  • Trapas
   17
  • Haha
   3
  • Sladký
   2