jít naiDNES.cz

Hororové podobenství děsilo nejen v Benátkách, ale i v Torontu: Diváci utíkali ze sálu

Nabarvené ptáče není pro každého. Nový snímek Václava Marhoula zvedl ze židle hosty na filmovém festivalu v Benátkách a podobná situace se opakovala také v Torontu, kde film také soutěží. Naturalistické ztvárnění válečných dob ve východní Evropě očima malého chlapce citlivější jedinci „nevydýchali“ a prchli ze sálu, kde se promítalo.

Podle webu The Daily Beast bylo v Torontu na novinářské projekci méně diváků než v Benátkách. V otrlejších novinářích, kteří zůstali, snímek zanechal rozporuplné pocity.

„Film působí jako sled hrůzných obrazů. Začíná tím, jak hlavnímu hrdinovi, malému židovskému chlapci, vezmou jeho ochočenou fretku, polijí ji benzínem a upálí zaživa. Chlapec prochází nacisty decimovanou východní Evropu ve snaze najít otce a čelí jen dalším hrůzám,“ informoval The Daily Beast

V Benátkách diváci poprvé začali odcházet při scéně, kdy žárlivý muž vydloubne lžící oči mladíkovi, který pokukuje po jeho ženě, a hodí je kočkám.

Další vlna následovala poté, co na plátně probíhala scéna, v níž rozlícení obyvatelé útočí na místní nymfomanku, která je nespokojena, že ji chlapec nedokázal uspokojit, napsal Daily Mail.

Režisér filmu Václav Marhoul už v Benátkách připustil, že film Nabarvené ptáče není pro každého. Bylo mu jasné, že vzbudí rozporuplné reakce a nestane se z něj houfně navštěvovaný film pro celou rodinu.

„Ano, a tak je to správně, ne každý to unese. Odešlo tak sedm osm lidí, v sále jich sedělo dvanáct set, to je myslím dobrý poměr,“ usmíval se režisér, který prozradil, že všechny zahraniční protagonisty dojal snímek k slzám.

Dětský protagonista Petr Kotlár film zatím neviděl, Marhoul rozhodnutí nechal na jeho rodičích. Přece jenom jde o dost „hutnou“ látku, která není určená pro dětské diváky. 

„Absolvoval s námi všechny oficiality, focení, slavnostní úvody a závěry, ale na projekci jsem ho nepustil. To není možné. Bylo to mé rozhodnutí, jestli ho rodiče vezmou do kina v Česku, to už je na nich,“ prozradil iDNES.cz Marhoul, jenž si všímá pochvalných kritik v zahraničí. 

Kritiky si mimo jiné všímaly velmi povedené kamery Vladimíra Smutného.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Neděle 22. září 2019, svátek má Darina

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz