jít naiDNES.cz

Muzikály řeší finanční potíže, umělci se bouří: Nenastoupíme, dokud nezaplatíte!

I další muzikály řeší finanční krizi. | foto: Profimedia.cz

Náhlé zrušení muzikálu „Robinson – námořník z Yorku“ otevřelo téma, o němž se doposud příliš nemluvilo, přestože dlouhodobě tíží nespočet umělců. Problémy s financemi jsou totiž v divadlech na denním pořádku. Obdobné potíže řeší například Mamma Mia, Ať žijí duchové nebo Rocky. A hercům podle informací Expres.cz dochází trpělivost.

Aktuálně se ve velkém rozebírají velké finanční potíže spojené s Emou Krahulíkovou, která produkovala muzikál Robinson – námořník z Yorku. Nejen ona ale řeší tento problém. Obdobné problémy postihují i konkurenční představení, a to dokonce i ta vyprodaná.

V tísni mají být momentálně muzikály Mamma Mia, Ať žijí duchové a Rocky. „Některým hercům dluží dokonce za několik měsíců. V Mamma Mia se herci začali bouřit, že znovu na plac nenastoupí, dokud dlužné částky nedostanou zpět, a tak se problém vcelku rychle vyřešil, v představení Rocky to ale tak snadné není,“ dozvěděli jsme se od velmi dobře informovaného zdroje, podle něhož například představiteli hlavního hrdiny Petru Pechovi dluží peníze až za dva měsíce.

„Hraje zhruba 5–6 představení za měsíc a ani jedno nemá proplacené už přes dva měsíce,“ dodal zdroj s tím, že i v tomto případě se začínají umělci bouřit a odmítají vystupovat.

Na rozdíl od Krahulíkové tu ale nejde o nedostatek financí, nýbrž o velké neshody mezi producenty. „Jsou tam mezi nimi nějaké tahanice. Nedokážou se spolu domluvit, a tak se to podepisuje na ostatních. Zkrátka začarovaný kruh,“ upřesnil náš informátor, že rozdíl je i v tom, že dluhy zde producenti skutečně splácejí.

I tak se ale ve výčtu rozčílených celebrit najdou jména jako Roman Vojtek, Daniela Šinkorová či třeba Adéla Gondíková nebo Jiří Langmajer. 

Situace na muzikálové scéně tedy rozhodně není ideální a je jen otázkou času, kdy tato bublina praskne.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 20. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  17
 • Trapas
  15
 • Haha
  10
 • Cože
  7
 • Tvl
  6
 • Sladký
  5
Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Vémoly je mi líto. Bez něj bychom O2 arenu nevyprodali, říká šéf Oktagonu

Karlos Vémola a Attila Végh. První jmenovaný po dvou minutách padá v Oktagonu k zemi a píše tím další část příběhu,...

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Úterý 19. listopadu 2019, svátek má Alžběta
EXPRES

jít naiDNES.cz