Sobota 16. ledna 2021, svátek má Ctirad
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  7 muzikálových hvězd, které možná neznáte, ale rozhodně byste měli!

  Znáte tyto muzikálové hvězdy? Jestli ne, měli byste. | foto: Koláž Expres/Profimedia/Herminapress

  Na prknech muzikálového divadla jsou jako doma, přesto se nad jejich jménem široká veřejnost doposud podivuje. Přinášíme vám proto sedm muzikálových hvězd, které nejspíš neznáte, ale rozhodně byste měli. Mnohdy jsou totiž lepší, než jejich známější alternace.

  Takřka denně dochází k tomu, že ne příliš znalý divák zavítá do divadla, a když zjistí, že nehraje Daniel Hůlka, Monika Absolonová nebo Pepa Vojtek, málem se rozpláče. Často přitom neví, že jejich méně proslulá alternace má mnohdy o dost vyšší kvality a její výkon opravdu stojí za zhlédnutí.

  1)Tomáš Trapl (53)

  Na muzikálové scéně září už 25 let, má na svém kontě hlavní role těch nejslavnějších muzikálů, které český scéna uvedla, a přesto se jeho jméno do povědomí veřejnosti zatím nevtisklo. Řeč je o špičkovém zpěvákovi Tomášovi Traplovi.

  Jako Quasimodo byl Trapl perfektní.

  Jako Quasimodo byl Trapl perfektní.

  V 90. letech zazářil po boku Daniela Hůlky jako kněz v muzikálu Dracula, dokonale ztvárnil vypočítavého Octaviana v Kleopatře a životní rolí se mu stal jednoznačně hrbáč v muzikálu Quasimodo. Ať však jde o jakékoliv představení, jeho jméno je vždy zárukou kvality a skutečné zábavy.

  Tomáš Trapl je výborný herec i zpěvák.

  Tomáš Trapl je výborný herec i zpěvák.

  2)Peter Strenáčik (34)

  Charismatický, skromný a velmi talentovaný. Tak lze s čistým svědomím charakterizovat Petera Strenáčika, který již několik let exceluje po boku hvězd jako je Lucie Bílá nebo Daniel Hůlka, nikdo mu však nevěnuje přílišnou pozornost.

  Jeho hlas, preciznost, jisté puntičkářství, smysl pro detail a taneční schopnosti by si přitom zasloužily více než smutný povzdech neznalého diváka.

  V Antoinettě zářil Strenáčik jako Axel von Fersen.

  V Antoinettě zářil Strenáčik jako Axel von Fersen.

  V současné době ho můžete vidět například v muzikálu Sibyla královna ze Sáby, Dracula nebo Carmen. A dámy, je to skutečně fešák.

  V muzikálu Carmen hraje Strenáčik po boku Lucie Bílé.

  V muzikálu Carmen hraje Strenáčik po boku Lucie Bílé.

  3)Dita Hořínková (40)

  Zpěvačka Dita Hořínková má za sebou bohatou pěveckou kariéru. Díky svému hlasovému rozsahu zdolá téměř cokoliv, co jí autor připraví a pyšní se navíc vytříbeným smyslem pro komedii. Její pojetí muzikálové role má glanc, humor i smyslnost.

  V pohádce Sněhová královna si Dita zahrála po boku Dády Patrasové a Sabiny...

  V pohádce Sněhová královna si Dita zahrála po boku Dády Patrasové a Sabiny Laurinové. Její ztvárnění jarní královny nemělo chybu.

  Momentálně exceluje například v muzikálu Mefisto nebo Přízrak Londýna. Má syna Filipa, který je ve svých 13 letech jak pěveckou, tak seriálovou hvězdou. Holt jak se říká, geny nevyčůráš.

  Dita je stejně energická na divadelních prknech jako v osobním životě.

  Dita je stejně energická na divadelních prknech jako v osobním životě.

  4)Jiří Zonyga (52)

  Bývalý řidič kamionu Jiří Zonyga se proslavil v roce 2008, kdy zvítězil v pěvecké soutěži X -Factor. Rázem se ze skromného nenápadného tlouštíka stala hvězda první kategorie, která však pomalu ale jistě vyhasínala. Jiří je dodnes na scéně, jeho jméno však u mnohých upadlo v zapomnění, přestože podává obdivuhodné výkony.

  Sice až na druhý pohled, přesto si Jiřího Zonygu na divadelních prknech...

  Sice až na druhý pohled, přesto si Jiřího Zonygu na divadelních prknech zamilujete.

  Účinkuje v hlavní roli muzikálu Mefisto, kde se alternuje s Pepou Vojtkem a jeho ztvárnění ďábla je stejně excelentní, ne – li lepší, než Vojtkovo. Objevuje se ale i v jiných známých představeních, nenechte se proto zmást neslavným jménem a radujte se. Jeho role mají koule!

  5)Dušan Vitázek (36)

  Vousatý fešák Dušan Vitázek je považován za hvězdu především v Brně, kde žije, když se však ukáže na pódiu v Praze, diváci neví, kam ho zařadit. Nakonec ovšem většinou stejně podlehnou jeho šarmu a nechají se unést nejen jeho sexy vzezřením, ale také zpěvem.

  Dušan má za manželku herečku Pavlu Vitázkovou. S tou má dvě děti a žijí v Brně.

  Dušan má za manželku herečku Pavlu Vitázkovou. S tou má dvě děti a žijí v Brně.

  Muzikálový herec původem ze Slovenska má na svém kontě dvě ceny Thálie a v Praze jste ho mohli vidět například v muzikálu Mary Poppins nebo Antoinetta, královna Francie. Pokud však zavítáte do Brna, nezapomeňte navštívit jeho domovské Městské divadlo Brno. Rozhodně vás nezklame.

  6)Vanda Károlyi (45)

  Další slovenská rodačka Vanda Károlyi, za svobodna Konečná, je na české muzikálové scéně už bezmála dvacet let, ztvárnila nespočet hlavních i vedlejších rolích, má hlas jako zvon a přesto na poli muzikálu její jméno zaniká. Její výkony přitom tanečně i pěvecky výrazně předskakují i její mnohem známější kolegyně.

  Natálka Grossová s Vandou Károlyi jako dcera Marie Antoinetty.

  Natálka Grossová s Vandou Károlyi jako dcera Marie Antoinetty.

  Pokud ji najdete na seznamu účinkujících herců, netruchlete. U této vnadné zpěvačky si totiž přijdou na své jak ženy, tak i muži. Jako umělkyně je totiž kvalitní a přitom krásná, sexy, vtipná, živelná, no prostě úžasná.

  7.Kateřina Herčíková

  Sice se o ní zatím nedá zdaleka hovořit jako o muzikálové hvězdě, přesto je velmi talentovaná a krásná. Řeč je o mladičké Kateřině Herčíkové, která momentálně září v roli Berušky na prknech divadla Hybernia v muzikálu Ferda Mravenec. A kdo ví. Možná za 10 let nahradí Absolonovou a všechny jí podobné.

  Kateřina Herčíková (vpravo) se svou muzikálovou kolegyní Brigitou Cmuntovou.

  Kateřina Herčíková (vpravo) se svou muzikálovou kolegyní Brigitou Cmuntovou.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:58 pondělí 17. července 2017. Anketa je uzavřena.

  • Super
   15
  • Cože
   10
  • Haha
   7
  • Sladký
   6
  • Tvl
   6
  • Trapas
   5

  TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

  Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

  Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

  Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

  Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

  Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 16. ledna 2021, svátek má Ctirad
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz