Falešná Severka v Praze láká za peníze na Most!: Jsem naštvaný, říká majitel „pravé“ Severky

28. ledna
„Sledování seriálu Most přímo v Severce“, tak zní událost, která se objevila na Facebooku a na první pohled láká fanoušky veleoblíbeného seriálu Most! na sledování svých hrdinů přímo v kulisách putyky, v níž se seriál měl natáčet. A zájem je tak enormní, že pořadatelé dokonce začali vybírat vstupné. Vše je ale jinak. Podnik totiž se seriálem nemá kromě názvu nic společného!

Ze seriálu Most! se během čtyř týdnů stal takový kult, že se na něm snaží přiživit i lidé, kteří se seriálem nemají zhola nic společného. Mezi ně patří i provozovatelé pražského studia Severka, což je soukromý klub, kde členství stojí padesát korun měsíčně a jeho členové smí v klubu beztrestně k pití i kouřit. Ti se totiž rozhodli využít situace a přiživit se na svém slavném názvu.

„Každé město má svoji Severku. Most, ale i Praha. Sledujte kultovní seriál přímo v jedné z nich, potkejte se s dalšími fanoušky a užijte si afterparty. Dycky Severka,“ píše se v pozvánce na akci, o niž je opravdu velký zájem.

„Minule jste to po nás chtěli, tak jsme na pondělí pozvali přes Facebook pár kamarádů, řekli si to mezi sebou a nakonec je to asi 2900 lidí. Hustý! Tak aby v tom nebyl hokej, tak prodáváme vstupenky za symbolický kilo,“ píší pořadatelé s tím, že první jdou dovnitř diváci se vstupenkami, pak štamgasti, herci a zbytek světa.

Na náš dotaz, co mají společného se seriálovou Severkou z Mostu, nám bylo odpovězeno, že výpravu a název. Na naše další dotazy, zda si nemyslí, že jde o podvod na diváky a jen se chtějí přiživit na jiných, nám ale již nikdo neodpověděl.

Alespoň nám ale vysvětlili, co mají společného s mosteckou Severkou.

„U nás se netočil seriál Most!, ale Národní třída. Bude v kinech v létě. Společný je architekt Novotný a naše Severka je tou z Mostu inspirovaná. Nicméně téma je to podobné. Sídlištní knajpa, kterou jsme udělali jako živé muzeum normalizace,“ bylo nám řečeno.

Zeptali jsme se i v „pravé“ Severce v Mostě, kde se scény natáčely. Majitel Severky Lukáš Cingel byl v šoku. „Cítím z toho podvod a jsem naštvaný,“ sdělil nám muž, který provozuje jedinou pravou Severku ze seriálu Most! a která se opravdu nachází v Mostě a nikde jinde.

Když jsme mu sdělili, že jinde se za promítání vybírají peníze, byl překvapený.

„Minulý týden jsem se tady byl podívat a na promítání přišlo celkem deset lidí. Snažím se je naopak nalákat na pivo zdarma nebo na jinou akci. Kdybych po lidech z Mostu ještě chtěl sto korun za vstupné, byl bych tady sám,“ popsal nám místní poměry.

„Fungujeme, máme na provoz, výplaty, ale není to tak, že bych si za provozování Severky postavil dům a koupil mercedes. Ani po proslavení díky seriálu Most! jsem nezaznamenal, že by sem začalo chodit víc lidí. Přijdou čas od času zvědavci, ale jenom si dají pivo a odejdou,“ prozradil nám muž, jenž vlastní pravou seriálovou Severku, ale nesnaží se na ní vydělávat, zatímco jiní těží jenom z názvu.

„V Praze si to asi můžou dovolit, my v Mostě ne,“ uzavřel.

Fotogalerie

Anketa

Falešná Severka v Praze láká za peníze na Most!: Jsem naštvaný, říká majitel „pravé“ Severky

Super 25
Haha 18
Tvl 19
Komentáře