Zemřela pěvkyně Montserrat Caballé. S Mercurym nazpívala nesmrtelnou Barcelonu

Španělská operní pěvkyně Montserrat Caballé zemřela. Žena, která se vedle několika slavných rolí v opeře proslavila také nesmrtelných duetem Barcelona po boku Freddieho Mercuryho, byla od poloviny září hospitalizována s vážným onemocněním žlučníku. Ve svých 85 letech náročný boj prohrála.

Svět operní hudby truchlí. Ve věku 85 let zemřela slavná pěvkyně Montserrat Caballé. Ta za svůj život od padesátých let zvládla přes čtyři tisíce vystoupení a několikrát zavítala i do Česka.

Že byla slavná i u nás, dokazuje také jeden z dílů oblíbené show Tvoje tvář má známý hlas. Tam zpěvačku ztvárnil herec Jan Cina.

Ačkoliv se Caballé proslavila desítkami slavných rolí, lidé z celého světa si ji budou pamatovat především pro nesmrtelný hit Barcelona. Ten při příležitosti barcelonské olympiády v roce 1992 nazpívala společně s další legendou, zpěvákem Freddiem Mercurym (†45).

V posledních letech ji však trápilo zdraví a vystupovala jen málo. Právě zdravotní problémy se jí podle španělských médií staly osudnými.

Montserrat Caballéová od padesátých let zvládla více než 4000 vystoupení.

Montserrat Caballé od padesátých let zvládla více než čtyři tisíce vystoupení.

Montserrat Caballé totiž zemřela následkem vážného onemocnění žlučníku, kvůli němuž byla od poloviny září hospitalizována v rodné Barceloně. Těžký boj ovšem ve svých 85 letech prohrála.

Pohřeb slavné sopranistky by se měl konat v pondělí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:38 3. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  17
 • Super
  13
 • Cože
  9
 • Trapas
  8
 • Sladký
  8
 • Haha
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat