Čtvrtek 25. února 2021, svátek má Liliana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Komentář: První dáma přichází. Čím si Babišová vysloužila tak zásadní pozornost?

  Monika Babišová se už stala první dámou, aniž by na to měla mandát. Přestože je první dámou oficiálně Ivana Zemanová, Babišová je na rozdíl od ní vidět, nevyhýbá se pozornosti, užívá si oficialit a stará se o reprezentaci. | foto: koláž Expres

  Přestože Česká republika má svůj oficiální první pár v podobě prezidenta Miloše Zemana a jeho manželky Ivany, žezlo už dávno převzala bývalá sekretářka, která se kdysi zamilovala do ředitele. Námět jak z pera královny červené knihovny Rosamundy Pilcher končí neméně kýčovitým happy endem, který se naposledy odehrál ve Velké Británii, z prosté dívky se stává královna, tentokrát ale Česka. Monika Babišová (44), manželka premiéra Andreje Babiše (64), si jde s lehkostí a v elegantních outfitech pro titul jedné z nejreprezentativnějších prvních dam vůbec.

  Oficiální návštěva premiéra Andreje Babiše (64) ve Spojených státech amerických, kdy byl i se svou manželkou Monikou Babišovou (44) uveden do Bílého domu prezidentem Donaldem Trumpem (72) a jeho ženou Melanií Trumpovou (48), ukazuje mnohé.

  Tak předně se jedná o skvělý krok pro posílení česko-amerických vztahů, pro Trumpa osobně započatých tím, že jeho první manželka Ivana Zelníčková byla Češka. Není divu, že státní návštěva plní přední strany našeho tisku, zejména i proto, že prezidentovi Zemanovi se doposud nepodařilo se do Bílého domu dostat. Významný krok dává také najevo, že Česká republika je pro Západ stále důležitým spojencem, že i když jsme maličká země v srdci Evropy, že jsme podstatní, jsme na úrovni, jsme ekonomicky i obchodně silní, náš hlas patří k těm znělým a rozhodně nejsme žádná země druhé kategorie, naopak.

  A třetím výstupem, který z toho může plynout, je, že premiér Andrej Babiš pomalu, ale jistě nahrazuje – alespoň pro zahraničí – prezidenta Zemana a rozehrává tím nejednu spekulaci, že se tím jedná o jeho nenásilné tažení do křesla nejvyššího, až Zemanovi skončí mandát.

  Politické a politologické rozbory toho, co návštěva v Bílém domě a cesta po USA znamená či co přinese, to ponechme nyní stranou, není to totiž poprvé, co si nejen společenská média všímají toho, jak svého muže reprezentuje Monika Babišová, například o jejím stylu, kabelkách a celkové vizáži už byly napsány „kilometry“ textu a fotogalerie s jejími outfity, které nejen na této cestě předvedla, patří k těm nejprohlíženějším.

  A také nejkomentovanějším.

  Dvě krásné slovanské ženy vedle sebe, Monika a Melania, které předvádějí luxusní drahou módu, dokonalou vizáž a jiskřivou ženskost, zaujmou všechny bez ohledu na to, jaké jsou vaše politické preference, sympatie nebo jedno z už několika druhů pohlaví. Na fotkách z Bílého domu vedle sebe stojí už dva první páry, bez ohledu na to, že ten český na to ještě nemá oficiální mandát.

  Ale Monika Babišová reprezentuje tak, jako by první dámou již byla. Zatímco Ivana Zemanová se straní veřejnosti a společenské akce jsou pro ni jen trpěnou záležitostí, Babišová si pozornost užívá a sama ji také vyvolává.

  Babišová jako ruská carevna. Monika se ráda baví, a proč ne? Je mladá, krásná a...

  Babišová jako ruská carevna. Monika se ráda baví – a proč ne? Je mladá, krásná a bohatá. To je vražedná kombinace.

  Monika se s tím nepáře. Když je pozvaná na party oděvního domu Fendi v Itálii,...

  Monika se s tím nepáře. Když je pozvaná na párty oděvního domu Fendi v Itálii, klidně si dá do postu i hashtag. Jedna kabelka Fendi je dražší než ojetá fabia. Nepochybujeme o tom, že Monika má víc než jednu.

  Na jejím Instagramu, který čítá necelých třicet tisíc sledujících a spravuje si ho ona sama, je plejáda fotek ukazujících bohatou, stylovou a krásnou ženu, která si užívá radostí života, své rodiny a dětí, luxusu, společnosti politiků, umělců a návrhářů, a která se nebojí dávat na odiv přepych, protože si ho může dovolit.

  Přestože některým jejím kritikům okázalý život Moniky Babišové nevoní, rozhodně se o ní nedá říct, že by se chovala jako pokrytec. Má peníze a nestydí se za ně, kupuje si kabelky dražší než vaše auto a nedělá jí problém se s nimi pochlubit. Dostane se na místa, kam se většina z nás nikdy nepodívá nejen proto, že do nich nebudeme pozváni, ale ani na to nemáme prostředky. Monika si z kritiky nic nedělá a zlostné a někdy i urážející komentáře pod svými fotkami (nejspíš) nemaže, někde najdete jen pochvalné zprávy fanoušků, jinde najdete i silné „hejty“, na které nereaguje.

  Babišová nakupuje u Chanela v Monaku. To je věc, ktrerá se 99 procentům Češek...

  Babišová nakupuje u Chanela v Monaku. To je věc, která se 99 procentům Češek prostě nikdy nestane.

  Ráda přijme pozvání na honosný ples i na divoký večírek celebrit a je pravda, že kdekoliv se objeví, je ozdobou večera, fotografové se mohou přetrhnout, aby měli Moniku z nejlepšího záběru. Její styl je hodnocen módními kritiky, jejího vkusu si všímají i zahraniční média, například nejpřísnější britský bulvár Daily Mail ji zařadil mezi nejkrásnější první dámy světa, právě i vedle Melanie Trumpové.

  A to vše i přesto, že na oficiální titul první dámy si bude muset premiérova manželka ještě počkat. Co je ale důležitější, je, že je již tak ve světě vnímána, manželé Babišovi zcela nahradili manžele Zemanovy. Jejím úkolem je reprezentovat nejen svého muže, ale i nás všechny. Musí vypadat důstojně, elegantně, umět se chovat. A že neoplývá skromností nebo se občas stylizuje do večírkové královny?

  Není hřích být na tom dobře a žít vysněný život. I ona pomáhá lidem v nouzi, ale spíše než o její charitě se celkem logicky píše o její zábavě, dovolených a výletech s kamarádkami do Dubaje, je to čtenářsky poplatnější a rozhodně zajímavější. Lidé si na ní mohou smlsnout za její marnotratnost, nicméně v tomto bodě je příhodné podotknout, že co se týče zejména ženských čtenářek, tam se Babišová se závistí nepotkává, nebo jen zřídka.

  O ženách se často tvrdí, že jedna druhé závidíme šaty, muže, vlasy, cokoliv vás napadne. Monika ale dokázala i přes svůj na první pohled příliš snadný a bezstarostný život umně vybalancovat přízeň dámského publika. A je vždy osvěžující vidět, když civilní dámy chválí bez zášti krásu a šarm té, která nás všechny vlastně zastupuje, ač se do této role sama nezvolila.

  Svého manžela ukazuje Monika na Instagramu v civilní poloze, dělá mu tím lepší...

  Svého manžela ukazuje Monika na Instagramu v civilní poloze, dělá mu tím lepší reklamu než celý jeho PR tým.

  Ať už budoucí volba prezidenta dopadne jakkoliv a ať už se Monika první dámou doopravdy stane, či nikoliv, svou službu jistě odvedla minimálně tím, že jako žena z malé země dokázala zaujmout, je důstojným protějškem ostře sledovaných žen mocných politiků a je na ni, pravda, prostě radost pohledět.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 17:33 sobota 6. července 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   241
  • Trapas
   46
  • Tvl
   28
  • Haha
   24
  • Cože
   21
  • Sladký
   17

  Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

  Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

  Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

  Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

  Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

  Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 25. února 2021, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz