jít naiDNES.cz

České versus slovenské zprávařky: V čem se podobají a co mají odlišné?

České versus slovenské moderátorky. Které jsou podle vás lepší? | foto: TV Nova/TV Markíza/TV JOJ

Za pultem hlavní zpravodajské relace na Nově se momentálně střídají tři krásné ženy. Lucie Borhyová, Renáta Czadernová a Kristina Kloubková. Všechny mají přitom své kopie na Slovensku. Jak vypadají moderátorky televize Markíza a JOJ a v čem se od těch našich liší? Třeba v přístupu k dětem.

Mária Chreneková Pietrová – Lucie Borhyová – Lucie Barmošová

Lucie Borhyová (39) začínala na Nově jako pomocná redaktorka v roce 1997. Studovala tehdy Vyšší odbornou školu publicistiky. Hlasová poradkyně Jana Postlerová ji označila za inventář Novy, její projev má sice vady na krásy, divák jí však díky vysoké oblibě odpustí cokoliv. Je příkladem typické panenky Barbie s plnými rty, loknami a obřími kukadly.

Prototyp Borhyové mají však i na Slovensku, a to v několikero vydáních.

Moderátorkami podobnými Lucii Borhyové se to na Slovensku hemží.

Moderátorkami podobnými Lucii Borhyové se to na Slovensku hemží.

Moderátorka hlavní zpravodajské relace televize JOJ Lucie Barmošová (35) má působivý životopis. Ačkoliv vypadá jako umělá figurína, dopracovala se v oboru žurnalistiky k doktorskému titulu. V televizi pracuje od roku 2005. Je pětinásobnou držitelkou ceny Osobnost televizní obrazovky.

Podobně jako Lucie Borhyová, která se pyšní oceněním Nejoblíbenější žena Novy v anketě ANNO.

Lucie Barmošová

Lucie Barmošová

Její kariéra však dlouho strmě stoupala na úkor rodiny. Přestože podle slovenských médií touží po dětech, nemůže najít potenciálního otce. Několik let byla vdaná, manželství však mělo ztroskotat právě na jejím úspěchu. Být soběstačná žena se totiž v některých vztazích nenosí.

Jako moderátorka hlavní zpravodajské relace TV Markíza působí od roku 2012 také Mária Chreneková Pietrová (33). Vystudovala filmovou produkci a management a patří k nejkrásnějším moderátorkám na Slovensku.

Mária Chreneková Pietrová

Mária Chreneková Pietrová

Lenka Vavrinčíková – Renáta Czadernová

Renáta Czadernová (32) absolvovala stáž v České televizi ještě na gymnáziu. Pokračovala studiem Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy, během kterého se přihlásila do Miss České republiky. Umístila se třetí. Utkala se o vítězství s Taťánou Kuchařovou.

Lenka Vavrinčíková a Renáta Czadernová

Lenka Vavrinčíková a Renáta Czadernová

Od roku 2007 moderovala zprávy na Nově, což přerušilo jen půl roku na mateřské dovolené. V květnu 2017 se opět vrátila na obrazovku a hlásí zprávy s Petrem Suchoněm.

Bývalá rosnička Lenka Vavrinčíková měla premiéru v hlavní zpravodajské relaci počátkem dubna a okamžitě si získala oblibu. Většina diváků se shodla, že je o poznání lepší než moderátorka, kterou kvůli těhotenství nahradila. Vystudovala žurnalistiku na univerzitě v Nitře a nápadně se podobá naší Renatě Czadernové.

Lenka Vavrinčíková

Lenka Vavrinčíková

V kariéře Lence zcela jistě pomohla také účast ve slovenské verzi show Tvoje tvář má známý hlas.

Má již více než 10 let partnera, po svatbě však netouží. S nadšením se nestaví ani k případným potomkům: „Zatím se na to necítím, každá žena nemusí být matka,“ sdělila před pár měsíci Novému Času.

Miriam Kalisová – Kristina Kloubková – Jana Hospodárová

Kristina Kloubková (40) vystudovala baletní tanec. Tančila ty nejnáročnější choreografie v českých muzikálech, zahrála si v několika filmech, běh času je však neúprosný, proto nakonec zakotvila v médiích. Od roku 2009 pracovala ve zpravodajství na Nově a vypracovala se až na jednu ze tří hlavních moderátorek zpráv.

Jana Hospodárová, Kristina Kloubková a Miriam Malisová

Jana Hospodárová, Kristina Kloubková a Miriam Kalisová

Má dceru Jasmínu.

Taktéž Jana Hospodárová (41) je spíše umělecky založená. Vystudovala herectví. Na Markíze setrvává už od roku 1996, tedy o rok déle než Borhyová. Momentálně moderuje Sportovní noviny. Je aktivistkou v oblasti práv zvířat.

Jana Hospodárová moderuje na Markíze Sportovní noviny.

Jana Hospodárová moderuje na Markíze Sportovní noviny.

Pohledná blondýnka nemá děti a veřejnost zaznamenala za 20 let jejího působení jen tři muže, kteří se kolem ní motali.

Jedním z nich byl také Jiří Korn. V roce 2001 měl s Janou dokonce strávit romantický víkend v Německu. Moderátorka však zpěvákův zájem neopětovala. Dlouho se velmi horečně spekulovalo o tom, zda není lesbička. To však Hospodárová před rokem veřejně vyvrátila.

Jana Hospodárová

Jana Hospodárová

„Nejsem lesba, proto o sobě tento názor nerada čtu a nerada to poslouchám. Jaksi se hloupě dostal do povědomí Slováků a je chybný,“ vyjádřila se na sociální síti v srpnu loňského roku.

Miriam Kalisová (32) vystudovala sociologii na Filozofické fakultě v Nitře. Od 18 let pracovala pro regionální televizi a od roku 2006 pro Markízu.

Miriam Kalisová pracuje na Markíze od roku 2006.

Miriam Kalisová pracuje na Markíze od roku 2006.

Dlouhou dobu moderovala zprávy, poté, co se však vrátila z mateřské dovolené na televizní obrazovky, moderuje magazín Reflex.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 1:51 28. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  33
 • Trapas
  24
 • Haha
  17
 • Tvl
  16
 • Sladký
  9
 • Cože
  8
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat