Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Móda prvních dam: Hilšerová a Fischerová katastrofa, Talmanová i přes šperky za 1

  Manželky kandidátů na prezidenta. Zleva: Michaela Horáčková Hořejší, Lucie Talmanová, Eliška Hynková, Eva Drahošová, Klára Fischerová, Bohumila Bračíková a Monika Hilšerová. | foto: Michal Čížek

  Letošní kandidatura na prezidenta je v čistě mužském obsazení. Ženu na Pražském hradě budeme tedy zřejmě vídat pouze v roli první dámy. I ta je však velice důležitá. Jak můžeme pozorovat v zahraničí, právě první dámy mohou dodat svému muži na oblibě a jít příkladem pro ostatní. A důležitý je zde i vzhled. Proto jsme se na tuto část rozhodli zaměřit. Jak si v páteční debatě vedly ženy kandidátů z módního pohledu?

  „Móda umožňuje dámě upoutávat pozornost, aniž přestane být považována za dámu,“ citát, který pronesl německý spisovatel a novinář Sigmund Graff zcela vystihuje téma, jemuž se zde budeme věnovat. Jen šaty a make-up dámu sice nedělají, ale mohou jí velice pomoci v získání sympatií a dojmu, že skutečnou dámou je.

  Ženy kandidátů na prezidenta tedy měly v páteční debatě jedinečnou šanci upoutat veřejnost nejen svými názory a projevy, ale také vzhledem, který je, co si budeme povídat, v případě první dámy velmi klíčový.

  Už ve světě jsme mohli pozorovat, jak se z Michelle Obama stala ikona a miláček všech žen. Manželka bývalého amerického prezidenta totiž volila velmi elegantní a líbivé kousky, které hrály všemi možnými barvami. Zájem vzbuzuje i přes neoblibu manžela Melania Trump, která má vždy naprosto perfektní líčení, účes i outfit. 

  U nás je jednou z nejvýraznějších žen v politice zase Monika Babišová, která je sice „jen“ ženou premiéra Andreje Babiše, ale v ohledu módním je jednou z nejrozebíranějších žen v České republice. Proč? Málokdy je jí co vytknout, a to zde nezmiňujeme proto, že Babiš Mafru vlastní, to je zkrátka a dobře holý fakt.

  Proto nás velmi překvapilo, že svou šanci pomoci manželovi a zaujmout veřejnost využily jen dvě dámy ze sedmi. Pojďme si je rozebrat jednu po druhé.

  Kandidáti na prezidenta a jejich ženy; kandidát Petr Hannig doprovod a zastoupení neměl, protože je vdovec.

  Lucie Talmanová

  Lucie Talmanová

  Manželka Mirka Topolánka není v politice žádným nováčkem, a tak pro ni byla diskuse „prvních dam“ rutinou jak z pohledu projevu, tak i oblečení. Bývalá politička za roky v politice dobře ví, co se sluší a patří, a tak před svými „konkurentkami“ měla lehkou výhodu a náskok.

  Vzhledem k její módní minulosti bychom od ní navíc čekali naprosto dokonalý outfit, kterému nebude co vytknout. Možná proto si, i přestože neudělala v zásadě nic špatně, dovolíme začít lehkou kritikou. Talmanová na sobě měla na náš vkus až příliš šperků. První dáma by nikdy neměla působit přeplácaně, nýbrž elegantně. Proto bychom jí na krku nechali pouze jeden řetízek a z rukou odebrali hodinky (hodily by se trochu jemnější). Co se týče ostatního, pak jí nemáme vůbec co vytknout. Outfit měl trendovost (a to především díky sametovému saku; samet je dost v kurzu) a ženskost. Líbí se nám především nápaditost, kterou zde vnesl pásek ladící s netradičními botami.

  Eliška Hynková

  Eliška Hynková

  Manželka Jiřího Hynka byla ze všech žen rozhodně tou nejvýraznější, co se líčení a vlasů týče. Její vizáž doslova křičela o pozornost, a to je podle nás spíše špatně. Kvůli velmi výrazným očním stínům jsme se nemohli soustředit na nic dalšího, a tak kdybychom neviděli fotografii, zapomeneme, co vlastně měla na sobě.

  Je to samozřejmě i tím, že Hynková sáhla po velmi univerzálním a obyčejném kostýmku, který nosí kdejaká sekretářka či letuška lepších aerolinek. I proto vůbec nedokážeme odhadnout její styl. Z její volby nám totiž přijde, že se bála ukázat samu sebe a oblékla se podle prvního obrázku, který na internetu našla pod heslem casual. Škoda. Právě Hynková má skvělou postavu a je jednou z reprezentativních typů.

  Michaela Horáčková Hořejší

  Manželka Michala Horáčka má před ostatními ženami výhodu v tom, že je mladá a věnuje se kostýmnímu návrhářství. Je tedy jasné, že bude mít módní cítění a vkus. Dobře také odhadne, co si smí nebo nesmí dovolit a co její postavě sluší.

  Michaela Horáčková

  Na páteční debatu se přesto oblékla velmi jednoduše, ničím extra nepřekvapila, zato ukázala eleganci a estetičnost. Její minimalistický úbor působil nadčasově a ničím neurážel. 

  Dominantou bylo sako, které Horáčkové opticky zvětšilo boky a upoutalo na velmi hubené nohy. Její postava tedy působila naprosto ideálně a člověk jen nadšeně sjížděl její siluetu. Líbí se nám také červené nehty, ke kterým sladila i rtěnku. Jednotvárnost celku tak krásně „rozbila“ a vzhledem k jinak lehkému líčení a mladistvému vzhledu si takový výrazný „doplněk“ mohla dovolit.

  Monika Hilšerová

  Je vidět, že manželka Marka Hilšera nemá s podobnými událostmi absolutně žádnou zkušenost. Mezi ostatními ženami vypadala, jako když k nim vůbec nepatří. Svým vzhledem a neustále vyplašeným výrazem nám připomínala nervózní roztomilou školačku, která má před sebou svůj první školní den.

  Monika Hilšerová

  Květované šaty zde nebyly vůbec dobrou volbou, ačkoli rozzářily všednost společné fotografie. Hodí se spíše na nějakou méně formální událost či zahradní sešlost, nikoli na debatu, během níž má svého muže reprezentovat. Hilšerová je přitom v obličeji velmi jemná, má zcela normální postavu, na které nemusí nic extrémně maskovat, a je přirozená. Vzhledem ke svému věku se také mohla trochu odvázat a obléknout něco trochu více na tělo.

  Pokud se chtěla držet veselých barev a zaujmout, mohla sáhnout například po výrazné růžové, která by bezvadně hrála s tóny jejích vlasů, anebo žluté, která je nyní dost v kurzu. 

  Monika by se měla nechat inspirovat manželkou Michala Horáčka.

  Klára Fischerová

  Klára Fischerová

  Když se podíváme na outfit Kláry Fischerové, ihned se nám vybaví slovní spojení „strašák do zelí“. Fischerová totiž naprosto nesmyslně zazdila eleganci a šmrnc svých šatů humpoláckými kozačkami, které jí à propos zbytečně rozšiřovaly lýtka. Měla přitom velkou příležitost mezi ostatními vzhledem k odvážně výrazné červené vyčnívat a stát se tak lehce zapamatovatelnou. Její rovná postava, kdy ji netrápí ani velké boky, ani obří vnady, je navíc jako stvořená k tomuto střihu šatů. 

  Fischerová má přitom jako žena šmrnc a energii, a proto bychom jí k celku obuli boty na podpatku v béžových či hnědých tónech. Šaty by navíc příště mohly být o kapánek delší. Délka pod kolena či k nim bude k jejímu věku více ideální.

  Eva Drahošová

  Při pohledu na Evu Drahošovou je hned jasné, že se jedná o manželku učitele a vědce. Její styling je vždy velmi uhlazený. Nikdy na ní není nic, co by nás nějak uchvátilo, zároveň nás ale ničím nerozčiluje. Drahošová se zkrátka drží svého průměru, a proto se i k debatě oblékla do lichotivé tmavě modré, která má na lidi mimochodem velmi uklidňující dojem, a lehkých vzorů, které se postaraly o to, aby outfit nebyl příliš fádní.

  Eva Drahošová

  Sako skrylo manželce vysokoškolského učitele paže, což je od padesátky výše jedna z problémových partií, kterou ženy často schovávají. Šmrnc celku dodala brýlemi, které měly silné obroučky a ladily k punčochám i botám. Zkrátka se postarala o to, aby mezi ostatními byla tou milou paní.

  Eva Drahošová působí jako milá paní.

  Bohumila Bračíková

  Bohumila Bračíková

  Partnerka Vratislava Kulhánka se jako jediná pustila do pánského stylu, čímž se mohla od ostatních odlišit. Její volba bílého roláku, saka a kalhot do zvonu by byla velmi trendová, kdyby ji však uměla prodat. Vzhledem k unylému líčení a účesu proto působila, jako by se zde objevila z minulosti.

  Přitom stačilo tak málo – rolák zastrčit do kalhot, ukázat výrazně namalované nehty, pusu s tóny do červena a trochu vyšší stojáček. Takto to totiž vypadá, že se podle trendů Bračíková oblékla omylem.

  Jediným kandidátem bez zástupkyně byl Petr Hannig. Jelikož je vdovec, byl by prezidentem bez první dámy.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:13 pondělí 7. května 2018. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   39
  • Haha
   27
  • Tvl
   10
  • Sladký
   9
  • Super
   8
  • Cože
   8

  Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

  Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

  Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

  Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz