jít naiDNES.cz

Španělská transgender miss si to rozdá se Šteflíčkovou! Má naše Lea vůbec šanci?

Španělská soutěž o titul královny krásy Miss Universe způsobila pořádný poprask. Vyhrála ji totiž žena, která dříve bývala mužem! Šestadvacetiletá Angela Ponce se tak ještě letos utká s dalšími vítězkami z celého světa a vyzve mimo jiné i Českou Miss Leu Šteflíčkovou. Má proti ní česká kráska vůbec šanci?

Španělsko se řadí mezi ty země, které se mohou pyšnit charakteristickým půvabem svých žen. Vzhled nové tamní miss ovšem tak trochu stojí ve stínu kontroverze, která provází její příběh. 

Jak jsme vás již informovali, španělským kráskám teď totiž šéfuje žena, která dříve bývala mužem!

Šestadvacetiletá Angela Ponce prošla změnou pohlaví až v roce 2014, to jí ale nijak nezabránilo v tom, aby si už o čtyři roky později nasadila korunku pro španělskou Miss Universe. A vítězství ji katapultovalo do mezinárodní soutěže, kde v boji o titul té nejkrásnější ze všech vyzve missky z celého světa. A tím pádem i Češku Leu Šteflíčkovou (20)!

Angela Ponce

Angela Ponce

Má naše Lea v souboji se Španělkou Angelou šanci uspět? Dost těžko. Je totiž známou věcí, že transgender modelky jsou v dnešní době genderového šílenství prostě in a jejich nominace do soutěží krásy se stávají čím dál populárnější.

Lea je velmi krásná.

Lea je velmi krásná.

A pro Miss Universe to platí obzvlášť. Zatímco třeba Miss World dívkám s mužskou minulostí účast (zatím ještě) zakazuje, právě v Miss Universe už jedna transgender modelka v celosvětovém finále málem uspěla. Šlo o Kanaďanku s českými předky Jennu Talackovou, která se probojovala až mezi nejlepších dvanáct!

Je tedy otázkou, zda se Lea Šteflíčková dokáže Španělce Angele vyrovnat. Soudě podle vzhledu určitě ano. Je ale otázkou, zda budou porotci skutečně rozhodovat spravedlivě.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 4. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  29
 • Trapas
  24
 • Tvl
  17
 • Super
  14
 • Sladký
  10
 • Cože
  6
Komentáře