Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Krystyna Pyszková vyhrála na Miss World cenu o nejkrásnější kostým. Jenže vypadá jak... z Mexika!

  Miss Czech Republic Krystyna Pyszková (25) se momentálně nachází v Indii, kde se koná 71. ročník nejprestižnější soutěže krásy Miss World. Velkolepé finále se uskuteční 9. března, nicméně už nyní musí dívky plnit různé doprovodné disciplíny. Krystyně se například podařilo vyhrát cenu o nejkrásnější národní kostým. Její kostým však zprvu rozpoutal velké diskuze a mnohým připomínal spíše Mexiko, nikoliv Českou republiku.

  Krystyna Pyszková (25) odletěla v polovině února na Miss World 2024, která se letos koná v Indii. Samotné finále proběhne až 9. března, nicméně už nyní jsou dívky v jednom kole. Každý den mají nabitý doprovodnými disciplínami, které rozhodují o jejich postupu.

  Pyszkové se velmi daří a některé disciplíny se jí dokonce podařilo i vyhrát. Zabodovala například během Top Model Challenge, kdy vynesla kostým z dílny návrháře Sama Dolceho. Kostým přítomné velmi oslnil a Krystyna disciplínu vyhrála. Sam Dolce tak získal cenu Nejlepší národní návrhář z Evropy.

  „Nejokázalejší róbu starého kontinentu oblékla Češka Krystyna Pyszková,“ uvedla Miss World.

  Organizace Miss Czech Republic už kostým představila dopředu, konkrétně na tiskové konferenci k letošním finalistkám. Sam Dolce tehdy prozradil, že se při výrobě kostýmu inspiroval jezdectvím, jež patří mezi modelčiny největší koníčky.

  Vrchní díl šatů je inspirovaný čistě jezdeckou módou, dlouhá sukně podtrhuje modelčinu eleganci a ženskost, celý look doplňují kožené rukavičky s hravým kloboučkem. „Nejedná se o kroj, nýbrž o šaty na doprovodnou soutěž, která se jmenuje Top Model Challenge,“ uvedl pro Expres Sam Dolce.

  Kostým Krystyny Pyszkové

  Tehdy se však kostým velkého úspěchu nedočkal a mnoho českých občanů pobouřil. Svým provedením totiž spíše připomínal Mexiko. Kritikům se nelíbilo provedení šatů ani zvolené barvy. „Nemyslím si, že by tento styl byl vhodný k reprezentaci České republiky. To spíše Mexika,“ objevovalo se.

  Krystyna Pyszková na Miss World

  „Než jsem si přečetl text, myslel jsem, že je to něco z Mexika. Co to má společného s Českou republikou? Pokud tedy něco má mít?“ nebylo výjimkou. Černá a rudá jim zkrátka naše končiny příliš nepřipomínali. Tak alespoň, že Miss World na to měla nakonec jiný názor a šaty se staly nejkrásnějšími šaty Evropy.

  Fotogalerie