jít naiDNES.cz

Zamilovaný Miroslav Táborský: Svou ženu se snažím neustále překvapovat

Při rozhovoru pro Expres oplýval humorem. | foto: Ivan Kahún

Sympatický herec Miroslav Táborský (59) je dlouhá léta šťastně ženatý a neměnil by. I když jeho kolegové jsou dost přelétaví, on si své manželky nesmírně váží. Uvědomuje si, že vztah se musí pěstovat i po letech, proto se snaží ženu mile překvapovat. Expresu prozradil, jak to dělá.

Hvězdu filmové i divadelní scény Miroslava Táborského Expres potkal na oslavě 50. výročí pražské botanické zahrady, kde se křtilo i nové víno. Sám herec si zahrál vinaře v oblíbeném filmu Bobule. Jaký on sám má k vínu vztah?

„Velmi kladný. Mám víno opravdu rád, ale musí být dobrý. Dopřeju si ho pomálu, ale o to častěji. Nejsem žádný pařmen, že bych ho do sebe lil po litrech. Občas si dám i pivo, výjimečně panáka,“ rozpovídal se usměvavý herec, který má snad pořád dobrou náladu.

„Zálibu v dobrém víně máme taky s manželkou. Rádi si ho večer dáme, když přijdu po představení z divadla. Uděláme si hodinku pro sebe, než půjdeme spát,“ prozradil jeden ze svých triků na šťastné manželství.

Ale sám ví, že se manželství musí utužovat a nesmí se neusnout na vavřínech. Sám si maminku dvou synů rád hýčká. A nedávno jí opravdu vyrazil dech.

I Miroslav Táborský ví, co se sluší a patří.

I Miroslav Táborský ví, co se sluší a patří.

Po těch letech je už těžké manželku překvapit, to byste se museli zeptat spíš jí, čím ji nejvíce překvapuji. Ale nedávno zrovna to slovo, že je překvapená, použila v souvislosti s tím, že se byla podívat na mě v divadle, kde jsem hrál v nové hře, a prý jsem jí vyrazil dech. Hrál jsem dost složitou postavu a ona se prý nestačila divit, co ve mně dřímá,“ smál se Miroslav. 

Ten sám lásku osudové ženě vyznává i květinou. „Dost často jí nosím květiny z divadla, kde je dostávám. Ale to je už taková rutina. Občas jí ale koupím oblíbenou kytku jen tak, aby viděla, že na ni myslím,“ uzavřel vyprávění oblíbený herec, na němž je vidět, že je do manželky stále zamilovaný. 

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře