Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Kalousek a kníže Karel zvou celou Sněmovnu na operu a mejdan. Máme tajnou pozvánku!

  Mirek a Karel chystají velkou tajnou oslavu v Národním divadle, kam může dorazit kdokoliv si koupí lístek. | foto: Profimedia.cz

  Staří kamarádi a straníci Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg (TOP 09) se domluvili, že společně oslaví narozeniny. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se pánové nerozhodli, že večírek proběhne v Národním divadle a pozvaných hostů bude přes dvě stě.

  Miroslav Kalousek je známý tím, že nerad chodí kolem horké kaše. Když má něco na srdci, jednoduše to svému nejen politickému odpůrci vmete do obličeje.

  Jsou ale chvíle, kdy se i on dokáže snést s kýmkoliv.

  Fotogalerie

  Mirek a Karel chystají velkou tajnou oslavu v Národním divadle, kam může...
  Dorazí někdo na jejich oslavu nebo budou muset slavit sami? To nyní nejspíš...
  Party hard. Takhle nějak to asi bude vypadat 14. prosince v Národním divadle.
  Takhle nějak si představujeme raut na narozeninové oslavě Karla Schwarzenberga...
  Tuto pozvánku Kalousek rozesílal všem předsedům poskaneckých klubů.

  Zobrazit fotogalerii

  Přesně to se potvrdilo i letos, krátce před jeho narozeninami. Se svým stranickým šéfem Schwarzenbergem, který slaví jenom o několik málo dní před ním (kníže 10. 12. a Kalousek 17. 12), se totiž rozhodli uspořádat neortodoxní oslavu a pozvali všech dvě stě poslanců na operu Rudá Marie do nové scény Národního divadla.

  Nebyl by to Miroslav Kalousek, aby nespojil kulturní zážitek s ochutnáváním vín. „Bylo by nám velkou ctí, pokud by jste přijali pozvání na operu a následnou číši vína v divadelním baru,“ píše se v pozvánce, kterou oslavenci rozeslali členům Parlamentu.

  Přestože se Kalousek rád sází o velké peníze a jako bývalý ministr financí je zvyklý mluvit o penězích, zdráhal se odpovědět na otázku, jak velký je jejich narozeninový rozpočet. „Do toho, kolik to bude stát, vám nic není. Neplatím to z peněz daňových poplatníků. Platíme to s Karlem Schwarzenbergem ze svého,“ řekl Expresu Kalousek.

  Fotogalerie

  I bez Kalouskovy odpovědi je jasné, že levné to nebude. Když vezmeme v úvahu, že pánové pozvali celou Sněmovnu (200 členů) a nejlevnější lístek stojí 290 Kč, jen za kulturu může padnout až 58 tisíc korun.

  Předpokládejme, že si Kalousek dobře spočítal, že kolegové ze znepřátelených stran, jako jsou ANO, komunisté a vlastně i celá ódéska, s největší pravděpodobností na akci nedorazí. Ale i tak mohou jubilanti počítat se slušnou účastí, hlavně z řad příznivců topky a pověstné pražské kavárny. Tady si troufneme tipnout, že víno a další alkohol potečou proudem a finální účet bude mastný.

  Otázkou zůstává, jestli bude mít Kalousek a Schwarzenberg vůbec kde slavit. Pokud si totiž ještě nerezervoval lístky, může se jejich ambiciozní oslava zhatit. Představení je v prosinci téměř vyprodané a zbývají již jenom ta nejhorší místa.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 5:00 sobota 12. března 2016. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   5
  • Cože
   5
  • Trapas
   5
  • Super
   4
  • Sladký
   3
  • Tvl
   3
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...