Zeman nemá vyzývat k ozbrojování, uprchlíky přijměte a hledejte řešení s islámem, říká Etzler

Tomáš Etzler | foto: Archiv

Uprchlická krize rozdělila svět na dva znepřátelené tábory, jedni by migranty prchající z převážně muslimských zemí vítali s otevřenou náručí, druzí by nejraději kolem svých zemí postavili několikametrové zdi obehnané ostnatými dráty. K té první skupině se řadí i herec Miroslav Etzler.

Ten se v rozhovoru pro server Aktuálně.cz, jenž se týkal zejména stavu divadelní kultury, dotkl i ožehavého tématu právě probíhající uprchlické krize, která již mnoho měsíců cloumá Evropou.

Herec v rozhovoru jako reakci na dotaz, v čem je hra, kterou nyní zkouší, podobná s dnešní dobou, sdělil, že problém vidí zejména v amorálnosti a že hlavním problémem jsou podle něj politici, kteří nevyzývají občany, aby byli lidštější.

Etzler v tomto případě nenechal suchou niť ani na prezidentovi Miloši Zemanovi.

„Miloš Zeman se prý vyslovil, že by si lidi měli pořídit zbraně. To přece není možné, aby v demokratické zemi prezident vyzýval národ k ozbrojování! Nebo aby jen tak vyhlašoval, že nepřijmeme ani jednoho migranta, když v Evropě žijí miliony muslimů,“ prohlásil Etzler v rozhovoru a dále poukázal na to, že za teroristickými útoky v Evropě nestáli migranti.

„Většinu teroristických útoků mají na svědomí domestikovaní jedinci, ne ti, kteří prchají před válkou a jsou v Evropě půl roku. Jediné řešení je zasednout ke stolu a jednat o pomoci, hledat konsensus s islámským světem jako jednou významnou kulturou,“ navrhuje herec nějaké řešení a rozhodně vylučuje řešení podle amerického prezidenta.

„A ne jako Donald Trump, který chce stavět zdi. To přece nemůže dopadnout dobře,“ říká Etzler s tím, že by ale nepřijímal všechny uprchlíky bezhlavě.

Přijímal bych je pod velmi precizní kontrolou. Bohužel nikdo z politiků u nás veřejně neřekne: buďte lidští, přemýšlejte o tom, že chudákům prchajícím z jejich domovů často hrozí smrt,“ ukončil Etzler.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:58 10. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  321
 • Tvl
  44
 • Super
  29
 • Cože
  19
 • Haha
  13
 • Sladký
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat