Mirek Etzler z TTMZH: Tragédie v rodině, alkohol, nevěra a nespočet žen

Co v životě prožil Miroslav Etzler? | foto: Česká televize/Tv Nova/Profimedia

V pořadu Tvoje tvář má známý hlas exceluje, v osobním životě však udělal několik osudových chyb. Řeč je o Miroslavu Etzlerovi. Otec mu zemřel na rakovinu, maminka prošla peklem v penzionu pro seniory při léčbě Alzeheimera, propadl alkoholu, podváděl Bydžovskou i Cibulkovou a nebaví se s bratrem. I takový může být osud jednoho člověka.

Český herec, kterého proslavila zejména role v seriálu Pojišťovna štěstí z roku 2004, se narodil v Ostravě. Už od puberty se věnoval amatérskému divadlu, v 15 letech ho však zasáhla tragická událost. Na rakovinu tlustého střeva mu zemřel milovaný otec, který mu byl jak velkým vzorem, tak autoritou.

Mirek s bratrem Tomášem, matkou a otcem, když ještě žili.

Mirek s bratrem Tomášem, matkou a otcem, když ještě žili.

Maminka, která byla tou dobou sboristkou Státní opery v Ostravě, tuto událost nemohla přenést přes srdce. Stáhla se do sebe a začala ztrácet zájem o své okolí, včetně dětí. I proto se tehdy šestnáctiletý Miroslav rozhodl domov opustit a živit se sám.

Vystudoval gymnázium a v roce 1990 promoval v oboru herectví na brněnské JAMU. Poté se přestěhoval do Prahy, kde postupně začal budovat slibnou hereckou kariéru.

V roce 1996 však přišla další životní rána. Mamince Marii diagnostikovali Alzheimerovu chorobu.

Etzler s bratrem Tomášem a maminkou Marií.

Etzler s bratrem Tomášem a maminkou Marií.

„Tenkrát hrozně nevýhodně vyměnila bez mého vědomí byt. Byl jsem z toho v šoku, pozval jsem si tedy k mámě kamarádku psycholožku. Ta si s ní povídala a ptala se jí - A kde máte manžela? V práci, odpověděla máma, přesto, že byl táta už 20 let po smrti. A kluci jsou ve škole? Ano, ti jsou ještě ve škole, přesto, že jsem seděl vedle ní. A kdo napsal Prodanou nevěstu? No to já nevím. Najednou se přede mnou otevřela realita, o které jsem nic nevěděl a netušil jsem, co bude dál,“ svěřil se Mirek v pořadu České televize 13. komnata.

Bratr Tomáš už tenkrát pracoval v Americe jako reportér stanice CNN a Etzler hrál více než 25 představení v pražském Národním divadle měsíčně, navíc byl bez auta.

Už tehdy prý vyžadovala celodenní péči, nedokázala ani hospodařit s penězi, proto ji chtěl Mirek převést do Prahy, nikde ji však kvůli Alzheimerově chorobě nechtěli vzít. Nakonec ji přijali za 15.000 korun měsíčně v soukromém komfortním penzionu pro seniory s lékařskou péčí poblíž Prahy.

Mirkova maminka Marie.

Mirkova maminka Marie.

Po čase se však ukázalo, že zařízení se o Mirkovu maminku nestará.

„Vůbec mě nenapadlo nic kontrolovat. Penzion garantoval pravidelnou lékařskou péči. Pak jsem však na základě několika indícií zjistil, že maminka celý rok, co tam byla, nebrala léky a nebyla pod žádným lékařským dohledem. Navíc měla na těle modřiny,“ svěřil se herec, který na provozní penzionu okamžitě nastoupil. Její odpověď na Mirkovy argumenty byla však absolutně nepochopitelná:

„Víte co? Maminku si odvezte, já už ji tady nechci!“ To Etzlera šokovalo a majitelku penzionu upozornil na velmi nevhodný způsob komunikace před člověkem, kterého se to týká. Na to odpověděla: „Stejně už je tak debilní, že nic nevnímá. Můžu před ní říkat, co chci.“

Krátce poté Mirkova maminka zemřela v roudnické nemocnici. Herec si dodnes vyčítá, že pro ni neudělal dost. Že si maminku nevzal k sobě, nezjišťoval si všechny údaje, neprováděl kontrolu, zda-li je o maminku dobře postaráno.

Ani smrtí proto Mirkovy útrapy neskončily. Jeho výčitky byly natolik silné, že začal utápět svůj žal v alkoholu. Prošel léčebnou a než ho tento zrádný démon definitivně opustil, ze studu prohlašoval, že se léčí ze žloutenky. Dnes se již neopíjí.

S bratrem, který žije v Hongkongu a pracuje v zahraničním zpravodajství, se nestýká a takřka nic o něm neví.

Co se vztahů týče, dlouhou dobu měla veřejnost Etzlera zafixovaného po boku herečky Vilmy Cibulkové, před ní však absolvoval hned dvě manželství, z nichž vzešly dvě dcery: Markéta a Magdaléna. Dlouhou dobu chodil také s hereckou kolegyní Zuzanou Bydžovskou, se kterou má syna Kristiána.

Impuls k ukončení partnerství přišel až s jiskrou, kterou Etzler zažehl ve vztahu k Cibulkové.

Ačkoliv to Bydžovská jen velmi těžkopřenášela přes srdce, Etzler se v roce 2003 s Cibulkovou tajně oženil.

V roce 2011 však přišel další zvrat. Na Mirka se provalila nevěra se zpěvačkou Radkou Pavlovčinovou, která vyústila v rozvod v roce 2013.

Radka Pavlovčinová byla Etzlerovou milenkou v roce 2011.

Radka Pavlovčinová byla Etzlerovou milenkou v roce 2011.

Momentálně žije s barmankou Helenou Bartalošovou.

Miroslav Etzler bude hvězdou druhé řady pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Miroslav Etzler s partnerkou Helenou.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:30 středa 18. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  26
 • Trapas
  18
 • Super
  16
 • Cože
  16
 • Sladký
  15
 • Haha
  10
Komentáře