Čejková radí ministrovi s mediálním obrazem, sama ho má „za všechny prachy“

Mirka Čejková, žena nevalného mediálního obrazu, radí s mediálním obrazem ministra zemědělství za 180 tisíc korun. | foto: MAFRA

Mirka Čejková (55) je už zase smutnou hrdinkou Česka, byla najata jako „mediální poradkyně“ na ministerstvo zemědělství za sumu, která je prostě jen neuvěřitelná, nic jiného. Čejková má dle slov ministra Jiřího Milka mimo jiné radit s jeho mediálním obrazem, a to podle zjištění MF DNES za 181 tisíc korun měsíčně. Žena, která má svůj vlastní mediální obraz dost podivný, namísto odvedené práce její jméno provází zejména nepříjemné aféry.

Co tak zásadního předvádí bývalá moderátorka Mirka Čejková na ministerstvu zemědělství, že podle zjištění novinářů MF DNES jí má být za její služby vyplácena z veřejných peněz faktura na 181 tisíc měsíčně, tedy více, než bere samotný ministr v demisi Jiří Milek?

A zvláště co tam tak zázračného předvádí, když má ministr sám k dispozici stálý šestičlenný odbor tiskového oddělení? Můžeme se jen domnívat. Milek tvrdí, že Čejková mu za sumu, která je až příliš neskutečná, například pomáhá s mediální podporou na služebních cestách. „Mirka Čejková mi byla doporučena jako odbornice na strategickou komunikaci, která má zkušenosti z byznysu i z politiky,“ řekl Milek pro MF DNES. „Zajišťuje podkladové materiály, přípravu mých vystoupení, nastavuje interní komunikaci úřadu, je pověřena koordinovat tiskové oddělení i komunikaci s parlamentem a vládou,“ vypočítává dále Milek na svou obhajobu a přitom jen odříkává povinnosti, které spadají do běžné agendy tiskového odboru a není pro ně třeba žádných dalších speciálních externistů za nehorázné ceny.

Předseda hnutí ANO a současný premiér v demisi Andrej Babiš označil „najímání“ Čejkové za nepřijatelné a ministrovi uložil ihned se předražené externistky zbavit. Čejková, která se nyní živí koučováním, je ale pro Milka nejspíš osobním oříškem, jelikož Milek se ji snaží bránit v oficiálním vyjádření, kde vyvrací, že by si měla přijít na 181 tisíc korun, a obhajuje i tak její nadhodnocené odměny ve výši 75 tisíc korun, které už měla dvakrát inkasovat.

Vyjádření Jiřího Milka k proplácení nehorázných peněz bývalé moderátorce Mirce...

Vyjádření Jiřího Milka k proplácení nehorázných peněz bývalé moderátorce Mirce Čejkové.

Je ale Mirka Čejková odborníkem za takovou cenu? Když se totiž na veřejnosti řekne její jméno, většině lidí se vybaví zejména její bulvární aféry. Bývalá moderátorka, která prošla veřejnoprávními i soukromými stanicemi, se dostala do širokého povědomí výstupy ve večerních zprávách, ale i během svého druhého rozvodu. 

Slavná pro rekordní alimenty na děti

Poprvé byla vdaná za podnikatele Tomáše Všetečku, z toho manželství má dceru Petru. Dcerka má ale postižení a to byl důvod, proč se první manželství Mirce nevydařilo. Ještě jako Mirku Všetečkovou ji znají pamětníci zpráv na České televizi, kdy potkala bohatého golfistu Alexe Čejku a podruhé stanula před oltářem. Právě rozvod s Čejkou z roku 2004, jehož jméno si nechala dodnes, ji „proslavil“.

Mirka Čejková má dělat poradkyni ministra za 180 tisíc korun měsíčně, sama s...

Mirka Čejková má dělat poradkyni ministra za 180 tisíc korun měsíčně, sama s nekvalitním mediálním obrazem.

Po Alexovi, s nímž má dva syny, totiž požadovala nejvyšší alimenty, jaké tu kdy byly stanoveny, a to 270 tisíc korun měsíčně. V té době se ve společenských médiích neřešilo nic jiného a rozvedené matky obracející každou korunu padaly ohromením na zadek. Čejková to vysvětlovala tím, že tehdy čtyřletému a šestiletému synovi musí zajistit životní úroveň. Čejka tyto peníze platit nechtěl a nadto se soudil o stanovení synů do péče, jelikož jeho exmanželka si připravila další bulvární sousto – začala žít s Markem Vítem.

Golfista Alex Čejka zuřil, protože se bránil tomu, aby jeho synové vyrůstali s „kriminálníkem“, jak tehdy Víta nazýval. Vít byl nakonec v roce 2004 odsouzen na osm let za podvody, Čejková si ho v prosinci roku 2005 vzala ve Věznici Všehrdy za manžela. Čekala s ním své dítě, ale bohužel potratila, rozvedli se v roce 2011.

Domácí násilí s manželem Markem Vítem

Ani tento třetí rozvod se neobešel bez skandálu. Čejková po druhém rozvodu s golfistou Alexem tvrdila, že z omračujícího výživného neviděla ani korunu, že Alex nehodlá na děti platit a ani je vídat. Čejka žije v zahraničí a kde je pravda, to se můžeme jen domnívat. S Vítem na sebe házeli špínu také oba, a to veřejně do médií.

Čejková tvrdila, že ji Vít psychicky i fyzicky týral, žalovala ho za napadení. Marek Vít zase tvrdil, že ho týrala Čejková během svých záchvatů, kdy bývala opilá. O domácím násilí v jejím podání se Vít rozpovídal pro server OnaDnes.cz zde, Čejková ho zase veřejně častovala nadávkami jako „prase“ a její verzi domácího násilí, kde tvrdí, že vše finančně táhla ona a jak ji Marek Vít bil, si můžete na stejném serveru přečíst zde.

S Markem Vítem se rozvedla v roce 2011.

S Markem Vítem se rozvedla v roce 2011.

V roce 2006 se ještě jednou výrazně zapsala do povědomí veřejnosti, a to svou kandidaturou do Senátu za stranu Politika 21 Jany Bobošíkové. Za kandidaturu byla vyhozena televizí Prima z moderování pořadu Extra, jelikož její politická angažovanost by byla v konfliktu zájmu. Čejková tehdy vzala svou propagaci od podlahy a v rámci kandidatury například prodávala v řeznictví maso. Do Senátu zvolena nebyla.

Takhle si Čejková vedla svou kampaň do senátu, prodávala maso v řeznictví....

Takhle si Čejková vedla svou kampaň do Senátu, prodávala maso v řeznictví. Zvolena nebyla.

Čejková je sice ve svém oboru bezpochyby profesionálka, ale povědomí o ní nemá s její prací mnoho společného. Samozřejmě se automaticky nabízí otázka, co za ministra zemědělství to vlastně máme, že potřebuje něčí rady za 181 tisíc. A jestli tahle až přímo komická částka odpovídá tomu, co může Čejková nabídnout.

Její vlastní mediální obraz tomu neodpovídá.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:02 3. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  48
 • Haha
  18
 • Tvl
  14
 • Super
  13
 • Cože
  12
 • Sladký
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat