Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Prohlídkový den Mirka Dopity: Manžel Hanychové ukazoval lidem byt v Ústí! Má na to oprávnění?

  Miroslav Dopita měl prohlídkový den. | foto: Pavel Dvořák/Tilen Vajt

  Redakci Expresu se ozvala čtenářka, která tvrdí, že jí pronajímal byt Miroslav Dopita. Pod jménem manžela Agáty Hanychové (39) je aktuálně na internetu veden inzerát na jednu nemovitost, konkrétně jde o dvoupokojový byt v Ústí nad Labem. Vzhledem k tomu, že Dopita s námi dlouhodobě nekomunikuje, jsme vyjeli na místo, kde jsme Mirka zastihli během práce. Fotografové Expresu ho zachytili, jak hned několik lidí provádí rozsáhlým komplexem, v němž se byt nachází! Otázkou ale je, zdali Dopita má na práci makléře patřičné oprávnění.

  Na sociálních sítích působí Mirek Dopita jako úspěšný podnikatel, co má neustále úsměv od ucha k uchu a víkendy si rád zpestří golfem s kamarády. Široká veřejnost ale nemá tušení, čím se tenhle záhadný chlapík, který před časem kvůli finančním problémům prchl na Bali, vlastně živí.

  Agáta Hanychová se nedávno nechala slyšet, že Mirek dělá realitního makléře. Ještě nedávno nabízel nemovitosti přes své sociální sítě, nyní jsou na jeho jméno vedeny dva inzeráty, oba se týkají dvoupokojového bytu v Ústí nad Labem. Jedná se o byt o rozměře 45 metrů čtverečních. Holý nájem činí 13 tisíc korun. Byt je k dispozici také k prodeji za necelých 2,5 milionu korun.

  Redakci Expresu se nedávno ozvala žena, která tvrdí, že v komplexu, kde se výše popisovaný byt nachází, měla nějakou dobu pronajatý byt přímo do Dopity.

  „Osobně jsem s ním mluvila několikrát. Sepisuje smlouvy s lidmi, kteří si berou nevýhodně byty, protože nemají kde bydlet. Smlouva je na rok a nemůžete odstoupit. Myslím, že je vše na černo,“ uvedla čtenářka Expresu, která v bytě bydlela krátce a nedávno se prý odstěhovala.

  „Jedná se o dva velké komplexy. Dříve to byly koleje pro studenty a teď jsou z toho byty. Fotka, co je na inzerátu, souhlasí. Odešla jsem, protože se mi tam nelíbilo. Jsou tam samí Ukrajinci a podobně,“ dodala žena, která si nepřála být jmenována.

  Komplex, kde Miroslav Dopita nabízí byt k pronájmu i prodeji.

  Takhle vypadá vstupní hala.

  Mirka Dopitu jsme kvůli zkušenostem údajné nájemkyně kontaktovali, ale manžel Hanychové na naše dotazy opět nereagoval. Vyrazili jsme proto přímo na místo, kde se nabízený byt nachází.

  Dopita měl evidentně zrovna prohlídkový den. Fotografové Expresu ho zachytili, jak po rozsáhlém komplexu provádí hned několik lidí.

  Miroslav Dopita měl prohlídkový den.

  Miroslav Dopita měl prohlídkový den.

  Miroslav Dopita měl prohlídkový den.

  Podle našich informací šlo o zájemce o byt. S jedním z nich jsme dokonce mluvili a ten se nám svěřil se zajímavou informací. „Pan Dopita říkal, že je něco jako investorem toho domu,“ uvedl Expresem oslovený muž.

  To by možná vysvětlovalo, proč Dopita nikde není oficiálně veden jako makléř a u inzerátu stojí, že zájemci neplatí provizi realitní kanceláři. Podle katastru je vlastníkem nemovitosti firma Ústí Towers II, Dopita v inzerátu ale figuruje pod developerskou firmou Omikron Group.

  Obě organizace jsme kontaktovali. Zajímalo nás, zdali je u nich Dopita zaměstnán coby makléř. Odpovědí jsme se ale nedočkali. Z veřejně dohledatelného rejstříku firem ale vyplývá, že oba podniky jsou propojené.

  „Společnost Ústí Towers s.r.o. sdružuje investory a developery, kteří přinášejí na český trh zkušenosti s úspěšnými developerskými projekty ze zahraničí. Cílem je poskytovat kvalitní bydlení všem příjmovým skupinám napříč obyvatelstvem v severních Čechách,“ píše se na webových stránkách firmy Ústí Towers .

  Miroslav Dopita měl prohlídkový den.

  Ani jedna z výše zmiňovaných firem se Dopitou nepyšní na sociálních sítích. Otázkou je, zdali má manžel Hanychové vůbec oficiální oprávnění živit se jako makléř. Realitní živnost je od roku 2020 vázanou živností a kromě státní makléřské zkoušky je třeba mít ještě čistý trestní rejstřík.

  Není tajemstvím, že Dopita měl v minulosti problémy se zákonem. V roce 2013 vyfasoval dvouletou podmínku za napadení amatérského fotografa na karlovarském festivalu. Ještě nedávno na něj byly vedené dvě exekuce a vymáhaná částka byla téměř půl milionu korun. Před lety byl také v celostátní pátračce.

  Fotogalerie