Miloš Forman vyslovil poslední přání: Kde bude pochovaný?

Kde chtěl být pochovaný Miloš Forman? | foto: Profimedia.cz

Nejen filmový svět stále ještě truchlí po odchodu jednoho z největších filmových géniů Miloše Formana. Lidé na režiséra vzpomínají a po celém světě se na uctění památky promítají jeho filmy. Blesk.cz přišel se zprávou, že Miloš Forman nebude pochovaný v Čechách, což režisérova žena potvrdila před hodinou na Facebooku.

Manželka Miloše Formana Martina poskytla o víkendu jen krátkou zprávu a od té doby z pochopitelných důvodů nechtěla mluvit. Namísto toho promluvil bývalý režisérův agent Dennis Aspland, který poskytl informace pro server Blesk.cz.

„Pan Forman zemřel v nemocnici v Danbury. Ta je nedaleko jeho bydliště v městečku Warren. V době jeho odchodu s ním byla celá rodina, tedy i všichni synové. Rodina je samozřejmě zarmoucena, prosím chápejte jejich žal. Za zaslané kondolence a vyjádření soustrasti velmi děkují,“ napsal Blesku agent. 

Režisér před svou smrtí podle zdroje Blesku údajně vyslovil poslední přání být pohřben v okolí svého milovaného ranče, kde s rodinou žil. Nyní tuto informaci potvrdila Martina Forman na svém Facebooku.

Milí přátelé, v neděli 15. 4. proběhlo poslední rozloučení s Milošem, dle jeho přání v úzkém kruhu nejbližších na našem místním hřbitově ve Warrenu. Všem moc děkuji za obrovské množství krásných vzkazů s projevenou účastí,“ napsala Martina.

Podle zdroje Blesku Miloš Forman nebyl v dobrém zdravotním stavu poslední rok a letos na jaře se jeho stav zhoršil, proto byl převezen do nemocnice, kde v pátek 13. dubna zemřel.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:06 14. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  6
 • Tvl
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  5
 • Sladký
  5
 • Trapas
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat