Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Úterní debata kandidátů: Zeman plaval v obleku, Drahoš byl jak lusk

  V úterý se konala prezidentská debata, v níž se střetl Miloš Zeman (73) s Jiřím Drahošem (68). Kromě svých názorů zde pánové předvedli, jak si rozumí s módou. A zatímco v diskuzi podle mnohých jasně vedl Zeman, který na svého protivníka pálil ostrými, v módě prezidenta republiky jasně převálcoval Drahoš. Proč?

  Úterní debata na televizi Prima je aktuálně nejdiskutovanějším tématem. Vůbec poprvé se zde tváří v tvář setkali Jiří Drahoš a Miloš Zeman, kteří usilují o místo na Pražském hradě. 

  Už od večera jsou internetové diskuze plné různých názorů a lidé se zde nejčastěji střetávají v jediné otázce: Je vhodnějším prezidentem Zeman, nebo Drahoš?

  Kromě toho, že si Češi přejí silného vůdce, který se jen tak něčeho nezalekne, se často shodují na tom, že by nás měl prezident dobře reprezentovat v zahraničí. K tomu je třeba nejen skvělá znalost cizích jazyků a etikety, ale také módní cítění.

  A proto jsme se rozhodli rozebrat úterní úbor obou pánů.

  Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš.

  Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš.

  Ačkoli se odborníci shodují, že silnějším byl v debatě na televizi Prima Zeman, v módě má podle našeho názoru jasný náskok Jiří Drahoš. Ten se na pódiu karlínského divadla ukázal v dobře padnoucím černém obleku. 

  Právě správná velikost je totiž velmi klíčová. Především u saka je velký problém, když nesedí správně. Namísto elegantního dojmu může působit spíše buransky a nelichotivě. To se v Drahošově případě nenastalo. Kandidát na prezidenta měl na sobě zřejmě oblek na míru, neboť ho vrchní část oděvu nikde nepnula, nezvedaly se mu ramenní vycpávky a sako se nemačkalo. Správně měl Drahoš i délku rukávů, z nichž mu čouhala košile bílé barvy.

  Tu doplnil o velmi vkusnou a elegantní kravatu v barvách vlajky České republiky. Kombinace modré, červené a bílé navíc vysokoškolskému učiteli a doktorovi moc slušela a působila klidným dojmem. 

  Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš.

  Drahoš byl oblečen správně.

  Ke kravatě Drahoš sladil i brož s mapou České republiky, kterou si připnul na levý límec saka. 

  Milý dojem zase vyvolávaly jemné obroučky brýlí, které kandidátovi na prezidenta otevřely pohled a prozářily oči.

  Zeman perlil, Drahoš se rozjel až v polovině

  Když porovnáme úbor Drahoše a Zemana, Jiří je jasným vítězem.

  Na druhé straně sedící Miloš Zeman byl přesným opakem svého protivníka. Měl na sobě o dvě čísla větší sako, které mu v momentě, kdy trochu pozvedl ruce, nadzvedávalo ramenní vycpávky, což nepůsobilo reprezentativně. Prezident se v obleku zkrátka topil. Velké mu byly i kalhoty, které měl na náš vkus během svého posedu v křesle vyhrnuté až příliš vysoko. 

  Pro příště bychom mu proto doporučili, aby si oblek nechal ušít na míru. Vzhledem k jeho častým váhovým výkyvům se mu velikosti mění z měsíce na měsíc a on poté nepůsobí důstojně.

  Miloš Zeman během včerejší debaty.

  Zeman měl zbytečně velký oblek.

  Již několikrát jsme si ale mohli všimnout, že v tomto ohledu prezident České republiky nemá žádné cítění. V minulosti se například nevhodně oblékl i do Buckinghamského paláce, kde se spolu se svou ženou Ivanou a dcerou Kateřinou setkali s královnou Alžbětou. Tenkrát namísto žaketu oblékl tmavý oblek a ortopedickou obuv, kterou nosí kvůli problémům s nohama.

  Tu mimochodem zvolil i do úterní debaty. Vzhledem ke zdravotnímu stavu prezidenta jsme se ale právě tuto část rozhodli nehodnotit. 

  Miloš Zeman ve včerejší debatě.

  Miloš Zeman ve včerejší debatě.

  I s tímto malým prominutím je Zeman daleko za svým sokem.

  Hlava státu by zkrátka měla mít takové věci v malíku. Pokud tedy u voličů uspěje Zeman i podruhé, doporučili bychom mu, aby dal na rady stylistů. Anebo se alespoň v tomto ohledu inspiroval svým protivníkem Drahošem, který má, zdá se, tyto věci přirozené.

  Moderátor Karel Voříšek.

  Moderátor Karel Voříšek.

  Pomyslným rozhodčím oběma pánům byl během večera Karel Voříšek, který stojí i uprostřed našeho hodnocení. Což o to, celek měl pěkně sladěný. Vsadil navíc na šeříkovou barvu kravaty, čímž debatu pěkně oživil, ale na obleku bylo znát, že je z dostupné konfekce. Oblek od značky Pietro Filipi byl dle našeho vkusu až příliš lesklý a sako moderátora lehce pnulo v prsou. To se projevilo především ve chvíli, kdy gestikuloval.

  Velkým překvapením bylo, že Voříšek před kandidáty nastoupil v brýlích, na které u něj nejsme zvyklí. Černé obroučky sice Voříškovi slušely, jejich úkolem bylo zřejmě zpřísnit jeho milý obličej, výsledku to však nijak nepomohlo. Doplněk naopak zbytečně poutal pozornost a působil rušivým dojmem.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 18:22 čtvrtek 24. května 2018. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   71
  • Super
   34
  • Haha
   16
  • Tvl
   11
  • Cože
   8
  • Sladký
   7

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

  Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz