jít naiDNES.cz

Největší Zemanův fanoušek: Zavařuje mu okurky a tapetuje si jeho fotkami pokoj

Pavel Kočiš a jeho pokoj | foto: facebook

Pokoj, ve kterém žije, si tapetuje fotkami hlavy státu. K poslednímu září jich měl doma 7770 a přijde mu to naprosto normální. Když na toto moderátorovi XTV odpovídal, doširoka se usmíval. Pavel Kočiš je zapálený fanoušek Miloše Zemana, jemuž zavařuje okurky a zahrnuje ho dary za desetitisíce. Prezident ho nezahrnuje ničím.

Stavební dělník Pavel Kočiš má pozoruhodný koníček. Když přijde z práce, tapetuje si pokoj, v němž žije, fotkami Miloše Zemana. „Přijdu domů a za aktuální měsíc si shromažďuji fotky na internetu. Ty pak na konci měsíce vytisknu, nastříhám a nalepím na zeď,“ sdělil v rozhovoru na XTV.

Jeho rodiče, se kterými žije, o zálibě sice vědí, ale nic na to údajně neříkají. Zato známí si o Pavlovi myslí své a domnívají se, že patří do Bohnic.

Někdo jiný si tapetuje zpěváky, já si tapetuji prezidenta,“ říká bez jediné známky pochybností Kočiš. „Na posteli, na skříních, na podlaze, všude,“ dodává, kam všude snímky lepí. Dřív jsem sbíral fotky Klause, těch jsem tam měl asi 1013, myslím. Pak mě nas*al tou amnestií, tak jsem schoval fotky a začal jsem s panem Zemanem. Teď je to k osobnosti Miloše Zemana. Až skončí, tak už si nebudu tapetovat jím,“ upřesnil muž.

Pokoj Pavla Kočiše.

Pokoj Pavla Kočiše

Dary k narozeninám přijdou Pavla Kočiše na desetitisíce.

Dary k narozeninám přijdou Pavla Kočiše na desetitisíce.

Obdiv k prezidentovi ale zdaleka nekončí tapetami. Kromě těch Pavel Kočiš vlastníma rukama zaseje, obstarává a sklidí okurky, které pak zavařuje a posílá na Hrad. Letos jich bylo dvacet pět a panu Ovčáčkovi dvacet dva,“ pyšní se. To, že se sklenice k Miloši Zemanovi možná nikdy nedostaly, si nepřipouští. „Promiňte, že vám do toho skáču, pan prezident ty okurky má rád,“ odpovídá bezelstně na moderátorovu otázku. Prezident Zeman s mužem přece jen mluvil a jeho počin prý považuje za úctyhodný.

„Je to jen tahle věc. Dřív jsem chtěl pracovat na Hradě, jako zahradník, ale měli plno,“ řekl Kočiš, že jiný záměr než zaslat dary nemá.

Nevadí mu, že prezident mluví sprostě na veřejnosti, protože je to člověk jako kdokoliv jiný. Politiku Kočiš nesleduje, zajímá ho jen osobnost Miloše Zemana. Jediné, v čem se současnou hlavou státu nesouhlasil, měl být prezidentův výrok o tom, odkdy by děti měly kouřit. Řekl, že by děti měly začít kouřit od dvaceti osmi let. Já sám kouřím a je mi dvacet čtyři,“ dodal.

Letos jsem mu dal vycházkovou hůl, okurky, dvě slivovice, medovinu, karton cigaret, šestkrát bílé víno, protože ho má rád, propisky a kravatu,“ propočítává, čím letos prezidenta obdaroval. Dary platí z vlastní kapsy a vyjde ho to na desetitisíce. To, že on sám žádný dar od hlavy státu k narozeninám nikdy nedostal, mu nevadí.

Dostal jsem jen tak knížky – Lány, Pražský hrad, otvírák na dopisy a vstupenky na Hrad. Protože už mi všechno dali, tak mě pozval pan Ovčáček k němu do kanceláře,“ dodává muž a bere to jako dárek.

„Budeme popíjet kávu nebo čaj a pak mě provede Hradem tam, kde se veřejnost normálně nedostane,“ pochvaluje si Pavel Kočiš a působí spokojeným dojmem. „Pro mě to je v pořádku. Pro někoho nemusí být, ale pro mě ano,“ nepřipouští si pochybnosti. Svou sbírku fotografií i obdarovávání prezidenta Zemana považuje prostě za koníček.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:16 pondělí 18. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  59
 • Haha
  47
 • Super
  46
 • Trapas
  23
 • Cože
  21
 • Sladký
  18
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře