Pátek 7. května 2021, svátek má Stanislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Hůlka o sporu se Zemanem: Vracím to i kvůli Prymulovi, hodně výroků jsem odpouštěl, teď mi vyhrožují

  Jenom díky Milošovi na Hradě se udržíme jako svobodná a suverénní země, to jsou slova Daniela Hůlky. Stejný muž v úterý zveřejnil otevřený dopis, v němž zmínil, že Zemanovo chování v něm vyvolává obavy, zda stále ještě v demokracii žijeme. Co stojí za názorovým kotrmelcem Daniela Hůlky a nepřišlo to příliš pozdě? A kdo vyhrožuje jeho rodině?

  „Zklamal jsi mě, Miloši. Zklamal jsi mě jako člověk, zklamal jsi mě jako přítel, ale to vlastně není tolik důležité, to je věc nás dvou a našeho končícího přátelství. Ty jsi mě však zklamal také jako prezident naší země a to už vůbec není pouze naše věc,“ napsal Daniel Hůlka Miloši Zemanovi v otevřeném dopise.

  Toto prozření přišlo ale až ve chvíli, kdy Miloš Zeman zaútočil přímo na něj. Prezident Hůlkovi, který se před časem zúčastnil demonstrace proti vládním restrikcím, vzkázal, že by si měl dát mokrý hadr na hlavu a někam se jít uklidnit.

  On sám ale tvrdí, že dopis nepsal kvůli osobnímu útoku.

  Samozřejmě že si to někdo může myslet, spousta lidí si to může myslet. Hlavním důvodem napsání dopisu nebylo, že se začal Miloš navážet do mě, ale pro mě bylo nejhorší, že ve chvíli, kdy jsou lidé ve velkém průšvihu, místo toho, aby se jim snažil psychicky pomoct, je negativní a agresivní,“ říká Hůlka, který myslí výrok Miloše Zemana, že neschopní ať zkrachují a pražská smetánka ať čte knížky.

  Ačkoliv ještě před časem Zemana považoval za svého blízkého přítele, prý ho nenapadlo, že by zvedl telefon a zkusil si s ním spor vyříkat v soukromí. A to hlavně kvůli tomu, že tak předtím neučinil ani sám prezident.

  „Ve chvíli, kdy mě někdo takto veřejně napadne, veřejně mu to vrátím. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Osobní problém a končící přátelství ale není ten hlavní důvod, proč to dělám,“ vysvětloval v rozhovoru Hůlka, který se medaili vrátit rozhodl i na základě toho, že stejné vyznamenání letos Miloš Zeman chce udělit i novému ministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi.

  „Je to jeden z důvodů, proč jsem to udělal a půjdu to vyznamenání vrátit. Pan Prymula je podle mě velké zlo pro Českou republiku. Nevracím ho ale jenom kvůli tomu, že ho dostane i pan Prymula. Je to jeden z důvodů,“ říká Hůlka, jehož jsme se zeptali, zda nyní tak nepřihrává na smeč všem kritikům, kteří tehdy tvrdili, že on sám vyznamenání dostává jenom kvůli tomu, že Zemana podpořil během prezidentských voleb a je jeho blízkým přítelem.

  „Ve chvíli, kdy jsem to vyznamenání přijímal, byl jsem přesvědčený, že ho dostávám za svou práci. Neviděl jsem na tom nic špatného. Podle mě je ale současná situace tak vážná, že moje vyznamenání je proti tomu malichernost. Kdybych ale napsal dopis a vyznamenání nevrátil, nic se nestane. Ale tím chci ten dopis podpořit. Dát tomu vážnost,“ vysvětlil Hůlka.

  Toho jsme se také zeptali na to, proč se k sepsání dopisu rozhodl až nyní, když Miloš Zeman na umělce útočí již roky. Výjimkou nebylo ani letošní jaro, kdy během první vlny pandemie hercům, kteří si dovolili stěžovat, že nemají práci, ironicky vzkázal, že by udělali lépe, kdyby například navštívili domovy důchodů a přinesli tam trochu radosti.

  „Tehdy to zas tak hrozné nebylo,“ říká Hůlka s tím, že šlo jenom o jeden útok. Sám navíc měl starosti sám se sebou, byl vyděšený situací a příliš nevnímal dění ve společnosti.

  Už mě to mělo varovat tehdy, ale nevarovalo. Bral jsem to tak, že to byl jeden z jeho drsných bonmotů, které pro mě nebyly tak podstatné, nebylo to pro mě tak důležité. Ani teď mi nepřijde nejhorší, že se pan prezident naváží do pražské smetánky, předtím to byla pražská kavárna. Nevím, co je pražská smetánka. To je novinka,“ vysvětluje zpěvák.

  Zeptali jsme se ho, zda si během přátelení se s Milošem Zemanem nevšiml, že svými pověstnými bonmoty většinou někoho zesměšňuje nebo na něj útočí, jako například když během své návštěvy Ruska s Vladimirem Putinem vtipkoval o zabíjení novinářů.

  Když odpověděl, že to bral jako vtip, nabízí se otázka, proč reaguje tak horlivě až tehdy, když se jeden z výroků Miloše Zemana dotkl přímo jeho.

  „Když mi vyjmenováváte ty věci, asi na tom bude něco pravdy, měl jsem být pozornější. Když má člověk kamaráda, má tendenci mu spoustu věcí odpouštět. Musí ho mít rád takového, jaký je,“ dodal Hůlka, který pociťuje nejen vlnu podpory, ale i negativní reakce, a dokonce i výhrůžky.

  „Telefonovali, že bych si měl dávat pozor, že mám malou dceru, dneska se dá sehnat telefon na kohokoliv. Na policii jsem to neoznámil, bylo to z neznámého čísla. Myslím si a doufám, že to nebylo z žádných oficiálních míst, ale někdo mě chtěl postrašit,“ říká zpěvák.

  Jak vypadalo přátelství s Milošem Zemanem? Lituje, že ho dvakrát podpořil při prezidentské kampani a kam a komu chce státní vyznamenání vlastně vrátit? Nejen o tom ještě Daniel Hůlka mluví v rozhovoru pro Expres.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 středa 10. února 2021. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   296
  • Super
   85
  • Haha
   43
  • Tvl
   34
  • Cože
   24
  • Sladký
   24

  Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

  Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

  Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

  Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

  Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

  Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 7. května 2021, svátek má Stanislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz