Sobota 16. ledna 2021, svátek má Ctirad
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Myslel jsem, že to bude jenom jako, říká milionář, který musel týden přežít s 550 korunami

  Jaké je to žít s 550 korunami v kapse a nemít nic víc? To si na vlastní kůži v rámci reality show „Milionář mezi námi“ vyzkoušel i český milionář Jiří Antoš. V rámci projektu poznal rodinu dělníka Standy, který si způsobil vážné poranění mozku pádem z lešení. Přitom sám dost dobře ví, že stačí vteřina a člověk může o všechno přijít. Před lety měl těžkou autonehodu, po níž měl jít do invalidního důchodu.

  Jiří Antoš přiznává, že do reality show „Milionář mezi námi“ šel hlavně kvůli zviditelnění se. Myslel si, že zapojení do pomoci bude naaranžované jen pro televizní diváky. Jaké bylo jeho překvapení, když opravdu dostal 550 korun na týden a ocitl se v jedné z ostravských ubytoven. Zpětně je prý za zkušenost rád.

  „Mám z toho týdne mnoho silných zážitků. Vzpomínám si na to ráno, kdy jsem odjížděl, netušil jsem, co mě čeká. Věděl jsem jenom to, že musím být brzy ráno na vlakovém nádraží v Praze. Až tam jsem se dozvěděl, že jedu do Ostravy, ale co tam budu dělat, to jsem pořád ještě netušil,“ vzpomíná Antoš, který prostřednictvím neziskových organizací poznal životy zdravotně či sociálně znevýhodněných osob.

  Stačilo málo a sám potřeboval pomoc, sametovou revoluci prožil po nemocnicích. „V závěru socialismu jsem měl těžkou autonehodu. Když jsem se z nemocnice vrátil, byl už kapitalismus,“ vzpomíná Antoš s tím, že šlo o jeho nerozvážnost, když nechal řídit svou manželku.

  „Zdokonaloval jsem manželku v řízení. Jeli jsme i s dětmi trabantem po dálnici, synovi byly necelé dva roky a dceři dva měsíce. Bylo šero, mírně namrzlo a moje žena předjížděla na dálnici sypací vůz. Asi se nesoustředila, lekla se, že je moc blízko svodidel, a prudce to strhla doprava. Šli jsme do smyku a několikrát přes střechu. Vážnější zranění jsem měl naštěstí jenom já. Beru to za svoji chybu, neměl jsem ji nechat řídit, měl jsem pak jít do invalidního důchodu. Věděl jsem, že si k němu budu chtít přivydělávat restaurováním nábytku. Nakonec ten přivýdělek byl takový, že jsem se styděl si o ten invalidní důchod jít žádat,“ vysvětluje skrytý milionář, který je dnes v situaci, že může sám pomáhat.

  „Díky organizaci Mens Sana jsem poznal rodinu dělníka Standy, který si způsobil vážné poranění mozku pádem z lešení. Na to, co se mu stalo, je na tom velmi dobře, ale bohužel poškození mozku je nevratné a vyžaduje péči podobnou péči o malé dítě. Rodinu táhne jeho manželka Iveta, se kterou má dvě děti. Ivety si nesmírně vážím, v létě jsem je pozval do Mirakula, kde byli mými hosty. Ta jejich radost za to samozřejmě stála,“ vzpomíná Antoš, který je nejen majitelem truhlářské firmy, jež se specializuje na výrobu dětských hřišť z akátového dřeva, ale jeho největší chloubou je Mirakulum, největší zábavní park v Česku.

  Právě tam rodinu v létě pozval.

  „Do Mens Sany mě přivedl Ivo Žurovec, spolubydlící z ubytovny. Když jsem po tom týdnu odjížděl z Ostravy, měl narozeniny. Přemýšlel jsem, co mu dát, a on pořád mluvil o autech, snil o tom, že se sveze rolls-roycem, tak jsem mu to zařídil. Ivo už bohužel nežije. Byl mladší než já, ale byl hodně nemocný, myslím, že mu selhalo srdce,“ dodává Antoš, který si musel zvyknout i na skromnější bydlení. To mu prý problémy nedělalo.

  „Vůbec mi to nevadilo, bydlel jsem, jak jsem bydlel, ale tekla tam teplá voda, byla tam sprcha a čistá postel. Byl to úplně jiný svět a natolik intenzivní, že jestli mi něco chybělo, nestihl jsem si to uvědomit,“ vzpomíná Antoš, jenž si musel vystačit s 550 korunami na týden, sám ale na závěr rozdal půl milionu.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

  Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

  Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

  Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

  Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

  Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 16. ledna 2021, svátek má Ctirad
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz