Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Milan Šteindler odpustil exmanželce, která mu poleptala penis a obvinila ho z obtěžování dcery

  Milan Šteindler na premiéře filmu Cesty domů se svými dětmi Johanou a Oliverem a exmanželkou Janou, se kterou prožil hororový rozvod. | foto: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

  Pokud je od lásky jen krok k nenávisti, Milan Šteindler a jeho dnes již exmanželka Jana to vědí. Byly doby, kdy si nejenže nemohli přijít na jméno, ale navzájem se nejen mediálně napadali a vypadalo to, že bez tragických následků nedokážou být ani v jedné místnosti. Šest let po dramatickém rozvodu je ale vše jinak. Na premiéře filmu Cesta domů se sešla celá rodina, oblíbeného herce přišly podpořit nejen jeho děti, ale i exmanželka, která mu před lety polila rozkrok lepidlem, zatímco on spal.

  Milan Šteindler a tehdy ještě Jana Matulová se seznámili během studií na FAMU. Herec byl tehdy ve vyšším ročníku, přeskočila jiskra, záhy se vzali a roky spolu téměř spokojeně vychovávali dvě nádherné děti. Přestože si Šteindler vychvaloval, že po svém boku má dominantní ženu, postupem času pochopil, že všeho moc škodí. 

  Začalo to hozeným popelníkem z osmého patra, který jeho hlavu minul jenom velmi těsně, a pokračovalo až škrcením, jež Šteindler tehdy málem už nerozdýchal.

  Zlom přišel v roce 2008, kdy dnes již jeho exmanželka herce obvinila, že měl fyzicky napadnout jejich tehdy šestnáctiletého syna, rozjelo se mediální osočování, které nešlo zastavit.

  On zase svou ženu obvinil z alkoholismu a závislosti na sedativech, jež měla kombinovat a pod jejich vlivem na něj útočit.

  „Ona chtěla stále víc peněz a já jsem musel být víc v práci,“ vyprávěl před lety herec novinářům s tím, že je sám obětí domácího násilí.

  Mlátila mě, poleptala mi rozkrok a obvinila mě z obtěžování

  „Denně byl na pořadu řev a agrese, fackovala mě, škrtila, mlátila mě pěstí, kopala mě mezi nohy. Když jsem jen zvedl ruce, lehla si na zem a křičela: ‚Děti, tatínek bije maminku.‘ Vrchol přišel těsně před mým odchodem a je to věc, kterou se člověk nechce chlubit. Začal jsem se zamykat v pokoji, a když jsem jednou zapomněl, polila mi ve spaní rozkrok lepidlem,“ popisoval detailně českou válku Roseových Šteindler, na něhož jeho exmanželka u soudu vytáhla ty největší nechutnosti.

  Obvinila ho, že měl napadnout a obtěžovat jejich dceru.

  „Žena u soudu požadovala moje psychiatrické a sexuologické vyšetření s tím, že jsem pro dceru nebezpečný. Byl jsem u soudního znalce a nechal si udělat posudek, který jsem předložil,“ uvedl před lety herec, který tak potupně musel dokazovat, že pro své děti není nebezpečný.

  Tím to ale neskončilo. Jeho exmanželka tvrdila, že měl Šteindler nechat rodině odpojit elektřinu a že je finančně nezabezpečuje.

  „To, že nám žádné peníze neposílá, mohu dokázat. Na účtu, kam by měly chodit, jsem v minusu. Kdybych si nepůjčovala, nemáme z čeho žít,“ řekla Blesku Šteindlerová a jenom pro sebe jako ženu v domácnosti žádala výživné ve výši dvaceti tisíc korun.

  Ačkoliv se Šteindler ze společné domácnosti odstěhoval, útoky ze strany jeho exmanželky neustaly. Herec tehdy tvrdil, že mu měla rozkopat dveře od bytu, zničit auto a vše vyvrcholilo napadením v divadle, k němuž mělo dojít před svědky.

  „Vyrazila mi zub, hnula mi s páteří a měl jsem jedenáctidenní neschopnosti,“líčil herec.

  Tehdy se kvůli tomu dokonce zpovídala před soudem.

  Chtěla 100 tisíc výživné, děti se mnou přestaly mluvit

  Bitva plná nechutných a nebezpečných útoků skončila teprve v únoru roku 2015, rozvod trval dlouhých sedm let a exmanželé se nedokázali shodnout ani na výchově dětí. Zatímco Šteindler chtěl střídavou péči, jeho bývalá žena usilovala o stotisícové výživné. Nechutné tahanice samozřejmě měly vliv i na hercův vztah s jeho dětmi, které s ním dlouhé roky nemluvily.

  Šest let po rozvodu se ale zdá, že je vše odpuštěno, na premiéře filmu Cesta domů nechyběly nejen Šteindlerovy děti, ale ani exmanželka Jana. Zajímavé ale bylo, že když jsme se je snažili vyfotit spolu, Jana by ráda pózovala a děti taky, Šteindler se slovy „raději ne“ se nenechal přemluvit.

  Na naši poznámku, že je dobře, že si s exmanželkou odpustili, jenom prohodil: „To teda jo.“

  Zatímco jeho děti odešly z premiéry s maminkou, on odcházel sám. Po tom všem, čím si ale rodina prošla, je vůbec zázrak, že se dokázali potkat v jedné místnosti a prohodit spolu několik slov.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

  Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

  Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

  Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

  Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

  Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz