Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Toužil po Emílii, ale oženil se s Magdou: Na osudovou lásku si Milan Lasica počkal dvacet let

  Herci se vzali během natáčení legendárních Postřižin. | foto: Profimedia.cz

  Bývali jedním z nejkrásnějších párů našeho showbyznysu, zdobili věhlasné akce, jejich společný humor rozesmával ostatní. Jako by byli herci Magda Vášáryová (72) a Milan Lasica (†81) pro sebe stvoření. Jedna duše, dvě těla. Jejich osudovou lásku teď ale přetnula náhlá smrt. Jak se Milan s Magdou seznámil? Proč nejdříve toužil po její starší sestře Emílii (79)?

  Málokdo ví, že jeden z nejznámějších slovenských herců Milan Lasica svou profesi nevystudoval, ale nejprve se dal na dramaturgii. Sice nechtěl nejdříve stát na prknech, co znamenají svět, ale s ostatními herci se i tak stýkal. Mezi nimi byla i nádherná Emília Vášáryová

  I když se snažil ze všech sil zaujmout tuto éterickou krásku, po níž toužila celá škola, nikdy se mu nepovedlo překročit hranice přátelství.

  „Emília byla velmi krásná. Všichni jsme se kolem ní začali točit a každý jsme si dělali všelijaké naděje. Ona však byla absolutně nedostupná. Zkrátka se to nedalo prorazit. Pamatuji si, že jsem ji jednou pozval do kina, nenechala se ani chytit za ruku. Tak už jsem to potom nechal tak a chodil do toho kina sám. Nikdo z nás neměl takovou trpělivost,“ vzpomínal Milan Lasica. 

  Vašáryová má ve čtyřiasedmdesáti stále šmrnc.

  Emília Vášáryová byla Lasicovou první velkou láskou.

  Nebyl samozřejmě sám, kdo se jí dvořil, mezi její amanty patřil i Ladislav Chudík nebo Ivan Rajniak.

  První manželství trvalo sedm let

  Poté na dlouho na rodinu Vášáryových zapomněl a po několika jiných známostech se oženil s jinou slovenskou kráskou: Zorou Kolínskou. Vzali se v roce 1962, zrovna v den, kdy Lasica promoval na vysoké škole. Jenže manželství nevydrželo kritických sedm let.

  „Rozvedl jsem se po sedmi letech, protože jsem si kdysi přečetl, že je to krizový rok, tak jsem to chtěl dodržet. Byl jsem velice disciplinovaný,“ vtipkoval herec. 

  U obou se dostávala kariéra na vrchol a na tom jejich manželství ztroskotalo. Sice před lidmi měli úspěch, ale dost často usínali sami, protože ten druhý měl zrovna někde vystoupení. Nedostatek času se jim stal nakonec osudným.

  Juraj Kukura čelí nelibosti herců Slovenského národního divadla.

  První manželka Milana Lasici našla nakonec štěstí u jiného herce: Juraje Kukury.

  Zora Kolínská se po rozvodu vdala za slovenského herce Juraje Kukuru.

  Na tu pravou čekal 20 let

  Milan Lasica se sám vždycky smál, že na osudovou lásku si musel počkat dlouhých dvacet let, ale stálo to za to velké čekání. S Magdou Vášáryovou byl do konce života.

  Vždy se měli čemu spolu smát.

  Vždy se měli čemu spolu smát.

  Magdu poznal, když jí bylo něco přes deset let, takže mezitím měl takové vztahy na zkoušku, aby si pak přišel „utrhnout“ tu nejkrásnější růži.

  „Magda je mladší sestra Milky. Když jsem ji poznal, bylo jí asi deset let. Takže jsem dvacet let čekal na další Vášáryovou, ale nebylo to plánované,“ vyprávěl Lasica. 

  Vzali se během natáčení filmu Postřižiny v roce 1980.

  Milan Lasica s Magda Vašáryová se brali před 41 lety.

  Milan Lasica a Magda Vášáryová se brali před 41 lety.

  „V té době už byla Magda v počátečním stadiu těhotenství, dohodli jsme se, že se budeme potkávat na půl cesty v Břeclavi. Když jsme se brali, měla už viditelné bříško,“ vzpomínal Lasica.

  Synova smrt a kariéra v politice

  Magda Vášáryová zanedlouho přivedla na svět prvorozenou dceru Hanu a krátce nato Žofii. Bohužel jejich manželství zalil i neskutečný smutek. Oba toužili i po synovi, ten se ale narodil předčasně a žil jen pár dní. Naštěstí to manželé nakonec ustáli a ještě více je to sblížilo.

  Legendární herec stál po boku své ženy i v době, kdy se rozhodla hodit herectví na hřebík a věnovat se politice a diplomacii. Vždy ji láskyplně podporoval a vždy tu byl pro ni. 

  Herci se vzali během natáčení legendárních Postřižin.

  Herci se vzali během natáčení legendárních Postřižin.

  Až do jeho poslední chvíle.

  Milan Lasice zemřel v neděli 18. července přímo na jevišti. Zrovna dozpíval, divákům se uklonil a pak se skácel k zemi. Bohužel se ho už nedalo oživit. Zemřel na špatnou srdeční arytmii.

  Je jasné, že nejhůře to ponese vdova, jíž nebyl Milan jen milujícím manželem, ale i druhou částí duše, která je spojovala.

  Fotogalerie


  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Mnoho Rusů v sobě skrývá ukřivděného a žlučovitého Rusáka, říká cestovatel

  Premium Na východě leží obrovská země, kterou jsme ještě před 30 lety museli povinně milovat. Fero Richard Hrabal-Kronďák ji...

  Správnou technikou dýchání můžeme předejít i bolesti zad, radí fyzioterapeut

  Premium Dýchání je provázané s tím, jak se člověk cítí. „Propojení dechu a emocí je neuvěřitelné,“ říká uznávaný fyzioterapeut...

  Zmrzlinová mapa Česka. Přinášíme čtyřicet tipů, kde si dát blaho v kornoutu

  Premium Zmrzliny jsou sladké, pikantní, plné ovoce nebo čabajkové, ze smetany či veganské, ale vždy řemeslně připravené a...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz