Pondělí 26. října 2020, svátek má Erik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Mikolas Josef smazal Instagram a řekl, co mu bylo: Mám záchvaty úzkosti, musel jsem do izolace

  Dlouhé měsíce o něm nebylo slyšet a nyní prozradil proč. Mikolas Josef se přiznal, že trpí úzkostnou poruchou. Prý na tom byl tak špatně, že chtěl nadobro skončit se zpíváním. Pomohla mu prý až absolutní sociální izolace.

  Doslova přes noc získal slávu a úspěch, po němž mnozí zpěváci roky neúspěšně prahnou, přesto nebyl šťastný. Mikolas Josef přiznal, že letos na jaře šel do svého vydavatelství s tím, že končí, ačkoliv ve svém životě neudělal těžší rozhodnutí.

  „Styděl jsem se, že budu vypadat jako slaboch. Místo toho, abych si řekl o pomoc, jsem se snažil zachovat si poslední zbytky důstojnosti a odejít od toho všeho někam daleko pryč. Dneska vím, že ukázat slabost a poprat se s jejími následky je známkou síly. Mám klinickou úzkost, která vyvrcholila na začátku letošního roku do stavu, kdy už jsem nemohl normálně fungovat,“ říká Mikolas s tím, že svůj první záchvat měl v roce 2016.

  „Tělo se třese čtyři hodiny v kuse, srdce bije tak, jako kdybych měl dostat infarkt, neudržím se na nohou, nevytvořím souvislou větu a moje astma v ten moment vymaže ze vzduchu všechen kyslík. Panika, která převezme vaši mysl, se jenom těžko popisuje,“ pokračuje mladý zpěvák.

  Za své stavy se prý styděl a nechával si vše pro sebe.

  „Nechcete ničí soucit, seru na to. Myslíte si, že na vás vaše rodina bude koukat jako na menší bytost. Mluvit o tom veřejně se světem pro mě v tu dobu bylo nepřípustné a potřeboval jsem od všeho ustoupit a přijít na to, kudy směřovat svůj život, abych tohle nemusel už zažívat,“ pokračuje talentovaný zpěvák.

  Mikolas Josef o sobě dal po několika měsísích zase vědět a pro jeho fanoušky to...

  Aby si znovu začal věřit, odstřihl ze svého života sociální sítě. Sám přiznává, že sledovat vyumělkované úspěchy lidí v něm drtilo jeho vlastní sebehodnotu.

  „Uvědomil jsem si, že jsem se stal povrchním. Stavěl jsem své sebevědomí na oblečení za stovky tisíc, zatímco uvnitř jsem měl prázdno. Věnoval jsem příliš pozornosti tomu, co lidé říkají. Hudebně i těm mimo můj tvůrčí kruh a to mi ubíralo na lásce k hudbě. Vzdálil jsem se od sebe, od svých pravých pocitů a hlavně hodnot. Cítil jsem se sám ve své vlastní společnosti,“ pokračuje Mikolas s tím, že přestal chodit ven, čímž přišel i o řadu přátel. Mluví o totální izolaci.

  „Byl jsem odříznutý od skutečného světa a moji jediní společníci, to byly moje myšlenky. Být úspěšný není o tom být číslo jedna. Zaměřit svůj život na tenhle cíl a nežít pro nic jiného vás jenom posere. Skutečné naplnění cítím až tehdy, kdy miluju to, co dělám,“ dodává Mikolas, jenž se podle svých slov naučil žít s nemocí a znovu našel vztah ke zpívání.

  Mikolas Josef o sobě dal po několika měsísích zase vědět a pro jeho fanoušky to...

  „Každý den stojí za to žít. Jiný den, jiná lekce. Děkuju všem kolem mě, co to se mnou protrpěli. Děkuju za vaši statečnost. Jsem zpět. A byl jsem ve studiu,“ uzavřel Mikolas, který se ze svých pocitů jako vždy vypsal tetováním.

  Na záda si nechal vytetovat nejen název nemoci, ale i hesla jako osamělost, strach ze smrti, pochybnosti o sobě, úleva od stresu, životní láska či dokonalost.

  Mikolas Josef přiznal, že trpí velmi těžkými záchvaty úzkosti.

  Zajímavé je, že Mikolas Josef udělal tlustou čáru za minulostí, a to hlavně na Instagramu, kde ho sleduje na 260 tisíc lidí. Smazal si všechny staré fotky, aby mohl začít s čistým štítem.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 26. října 2020, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz