Pondělí 6. července 2020, Den upálení mistra Jana Husa
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Rozhovor s Kavalčíkem o průšvihu s lístky: Stopku jsem nečekal, vedení rádia mi nebere telefon

  Michal Kavalčík jedná rychleji, než přemýšlí. Když ve středu vyhlásil ve své dopolední show na rádiu Kiss soutěž o dva VIP lístky na vyprodaný zápas mezi SK Slavia Praha a FC Barcelona, nedomyslel, co se stane. Dovolal se totiž posluchač, jenž uhodl odpověď na jeho záludnou otázku, ale Kavalčík mu musel sdělit, že ve skutečnosti rádio žádnými VIP vstupenkami nedisponuje a byl to jen vtip. Jak vůbec nápad vznikl, co se nyní bude odehrávat, co mu vzkazují lidé a co bude Kavalčík dělat, když ho z rádia v pondělí vyhodí? Nejen na tyto otázky Expresu odpověděl.

  Michal Kavalčík (44), jenž se dříve proslavil jako Ruda z Ostravy, má v éteru rádia Kiss svou dopolední show, kde mimo jiné vyhlašuje soutěže o tzv. balíčky, posluchači mu posílají nahrávky na mobilní aplikaci.

  Ve středu 23. října, v den zápasu SK Slavia Praha vs. FC Barcelona vyhlásil ve svém dopoledním bloku soutěž o dva VIP lístky tento zápas, jež ale rádio nemělo. Jako soutěžní otázku položil dotaz, v jakém hvězdném znamení se narodil fotbalista Lionel Messi. Kavalčíkovi se dovolal posluchač Jan z Hroznové Lhoty a správně odpověděl, že Messi je narozen ve znamení Raka.

  Kavalčík mu poté musel vysvětlit, že se jednalo jen o žert a žádné VIP lístky nevyhrál, protože ani žádné takové lístky rádio do soutěže nemá.

  Již druhý den, tedy ve čtvrtek 24. října, Kavalčíka v dopoledním vysílání nahradil jeho kolega.

  Jak nápad na soutěž o lístky vůbec vznikl?

  Vzniklo to naprosto spontánně. Ve zprávách zazněla informace, že už Barcelona trénuje a večer nás čeká velký zápas, a tak jsem si řekl, že by nebylo špatné ty lupeny mít a nabídnout je Kissákům. A už to jelo…

  Nemusíš tyhle vtípky s nikým konzultovat?

  Nemusím. Mám tam volnou ruku a velkou důvěru. Vždy vše proběhlo v pohodě a tohle mělo také jenom pobavit. Možná jsem měl k lístkům ještě nabídnout selfie s Messim v šatně a podepsaný dres od celého týmu i s Markem Vítem a pak už by to možná víc zavánělo prankem. To mě ale v tu chvíli nenapadlo.

  Udělal jsi někdy předtím něco podobného?

  Podobné vtípky sice v minulosti byly, ale ne této velikosti a ne o zápas roku, kdy se lístky na černém trhu daly sehnat jeden až za devatenáct tisíc korun. Tohle mi nedošlo, že by to někdo mohl vzít vážně.

  Ačkoliv s tvým vysvětlením, že se jednalo jen o vtip, dovolaný posluchač, který správně odpověděl na soutěžní otázku, byl v pohodě, rádio tě stáhlo z éteru a dnes (ve čtvrtek, pozn. red.) jsi již nevysílal. Čekal jsi takovou reakci?

  Stopku jsem opravdu nečekal, ale zase chápu reakci vedení. Vše má své meze a každá sranda něco stojí. Tentokrát to asi z mé strany bylo trošku moc, ale mělo to opravdu jenom pobavit. A jak napsal jeden posluchač, rádio by podobnou soutěž určitě s předstihem avizovalo a věděl by o tom každý. Posluchač Honza je už v pohodě a chápu jeho prvotní reakci, která ale stejně byla nejlepší, nebral si servítky. Jsme v kontaktu a má slíbeno, že až pojedu kolem Strážnice, stavím se a v hospůdce vše platím. Možná dokonce za celou Hroznovou Lhotu, odkud on pochází.

  Do rádia přišlo mnoho stížností. Víš, kolik jich bylo?

  Stížností přišlo dost a hodně jich bylo hlasových přes naši aplikaci, kam můžou posluchači rádia Kiss nahrávat své vzkazy přímo moderátorovi do studia. A pár peprných jsem si schoval. Třeba na to budeme jednou o Silvestru vzpomínat, pokud mě tedy vezmou zpátky.

  Ty sám jsi jeden telefonát zveřejnil. Nepřitížilo to tvé situaci?

  Telefonát jsem zveřejnil jenom kvůli tomu, abych zjistil, zda jsem to tentokrát fakt přehnal, nebo to bylo v pohodě. Potěšilo mě, že větší část fanoušků to na vyhazov nevidí, protože Kavalčíka znají. Někteří dokonce psali, že je to čistá „rudovština“, takže Ruda by měl určitě radost (Kavalčíkovo alter ego Ruda z Ostravy, pozn. red.). A sám Honza, který se dovolal a ty neexistující lístky vyhrál, nakonec napsal: „Majkla nechte na Kissu, ať baví dál lidi v práci.“

  Co bys dělal, kdyby po tobě ten posluchač lístky opravdu chtěl? Přece jen se jedná o veřejný příslib.

  Já jsem po rádiu okamžitě rozeslal zhruba dvacet SMS svým největším kamarádům, kteří mají známosti, volal jsem i svému kamarádovi Vítovi, čímž nemyslím Marka Víta, je to jen shoda jmen. Bylo to ale bez šance. Pak jsem volal na číslo z Bazoše, kde byl lístek za devatenáct tisíc, ale ten prodávající ho už neměl. Pak byl i lístek za více než dvacet tisíc, to už ale taky pán neměl. Vyzkoušel jsem všechny možnosti, ale bylo to bez šance. Pokud by nás dal posluchač k soudu, asi by klesl v mých očích, ale musel bych to celé zaplatit. Stálo by to víc peněz. Ale dneska mi zrovna posluchač Honza psal, že by nechtěl, abych přišel o práci, takže je to frajer. Je vidět, že má smysl pro humor.

  Doufal jsi třeba ve skrytu duše, že posluchač Honza na tvou otázku odpoví špatně? Že Messiho hvězdné znamení netrefí a prohraje?

  To, že to Honza uhodl, byl neskutečný osud. On je totiž taky Rak, a tak to tipl a prostě se trefil. A je pravda, že jsem to nečekal.

  V pondělí jdeš údajně dle svých slov na kobereček. Jak si myslíš, že to dopadne?

  V pondělí jdu na kobereček a snad to dopadne dobře, zatím mi nikdo z vedení nebere telefon. Rádio mě vždy bavilo a po Rudovi jsem našel skvělou partu v tomto rádiu, kde jsme jeden tým. Výpověď by mě tedy mrzela. V květnu bych totiž slavil tři roky na Kissu, tak uvidíme. Kiss je pro mě srdcovka, zvlášť když jsem na devadesátkách vyrůstal.

  (Rádio Kiss hraje hity od 90. let, mají tam i speciální  blok „Kazetovka“, songy pro posluchače věku 30+, kteří byli zvyklí nahrávat si v mládí písničky z rádia na magnetofonové kazety, pozn. red.)

  Víš, co budeš dělat, kdyby tě opravdu vyhodili?

  Pokud by mě vyhodili, měl bych víc času na rodinku a malého Dejvíka a snoubenku Zuzanu. Vše má své pro a proti.

  Je dost lidí, kteří volají po tvém vyhazovu. Překvapilo tě to?

  Chápu rozhořčení některých posluchačů, ale mně také už mnoho kamarádů udělalo prank a vždy jsem to vzal s humorem. Tohle kdyby někdo provedl mně, tak se zasměju ještě víc. Pozitivních reakcí je naštěstí mnohem víc, což mě těší.

  Co bys vzkázal svým zastáncům?

  Fanoušci jsou super, všem jim moc děkuju. Od včerejška mi nonstop pípá mobil s podporou. Nejčastější otázka je, zda je pravda, že už nejsem v rádiu. Takže bych jim chtěl ještě jednou všem poděkovat, a pokud by tohle byl můj konec v éteru, myslím si, že by to byla hezká tečka. Jen je škoda, že jsem se na včerejší zápas koukal jenom na mobilu.

  Co ti na to řekla doma žena? Přece jen máte doma malé dítě a jsi hlava rodiny.

  Moje manželka Zuzana mě sice nepochválila, ale vyjádřila mi také velkou podporu. Ona věří, že to dopadne dobře. A malý Dejvík to prý taky vidí dobře.

  Chtěl bys něco dodat?

  Snad jenom díky všem za velkou podporu. Doufám, že to bude mít vše pozitivní tečku a jediným následkem bude menší číslo na mé výplatní pásce za tento měsíc. Dokonce mě napadlo, jestli to není ze strany rádia prank na Kavalčíka, což by byla lepší varianta, uvidíme v pondělí. A posluchače Honzu zvu na jiný zápas do Edenu, kam už ty lupeny seženu, a to i se selfie v šatně u kluků.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 21. února 2020. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   119
  • Super
   62
  • Haha
   43
  • Tvl
   40
  • Cože
   35
  • Sladký
   35

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

  Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 6. července 2020, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz